3 porady, które pomogą Ci zaplanować wakacje dziecku

0

Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami – do zakończenia roku szkolnego został już niecały miesiąc. Dla dzieci to moment na odpoczynek, dla rodziców niezłe wyzwanie. W końcu trzeba zorganizować pociesze wolny czas. Opcji jest całkiem sporo, ale nie wiesz, od czego zacząć? Na szczęście jest kilka skutecznych trików, które pozwolą Ci zaplanować dziecku wakacje.

Wakacje w rodzinnym mieście nie muszą być nudne!

Wiele maluchów w wieku przedszkolnym i szkolnym wychodzi z założenia, że wakacje są udane tylko wtedy, gdy większość czasu spędza się poza rodzinnym miastem. Nie da się ukryć, że o takim rozwiązaniu marzą nie tylko dzieci, ale także ich rodzice. Niestety, ilość dni urlopowych oraz zasoby portfela powodują, że niekiedy trzeba szukać alternatywnych sposobów na spędzenie wakacji. Na przykład jakich? Każda pociecha doceni regularne wizyty na pobliskiej plaży – spotkania nad wodą będą okazją do poznania rówieśników oraz szansą na dobrą zabawę i na doskonalenie (bądź też dopiero na nabycie) umiejętności pływania. Wiele ośrodków kultury oraz muzeów organizuje różnego rodzaju gry miejskie – większość z nich wymaga zaangażowania dorosłych, dlatego przeważnie odbywają się popołudniami lub w weekend. Nie dość, że sprawią dziecku dużą frajdę, to jeszcze pozwolą poznać miasto, jego historię oraz zabytki. A co w czasie niepogody? Warto wyposażyć się w rozbudowany pakiet kanałów dziecięcych i popularnonaukowych (np. w https://telewizjaswiatlowodowa.pl) – latem emitowanych jest wiele programów dedykowanych najmłodszym, które nie tylko bawią, ale też mają ogromną wartość edukacyjną.

Skorzystaj z oferty półkolonii!

Nie wszystkie dzieci czują się gotowe na dwutygodniowy wyjazd w ramach kolonii. Na szczęście od kilku lat w każdym dużym mieście szkoły oraz różnego rodzaju ośrodki kulturalne i sportowe organizują półkolonie. Zazwyczaj zajęcia odbywają się między godziną 8 a 17 i obejmują różnego rodzaju warsztaty plenerowe, zajęcia plastyczne i muzyczne, jednodniowe wycieczki oraz wizyty w parkach rozrywki. Choć ceny do najniższych nie należą (od ok. 400 zł za tydzień), to warto zapisać pociechę nawet na jedną czy dwie półkolonie w czasie dwumiesięcznych wakacji. Oprócz atrakcji w cenie zawarte jest też zazwyczaj podstawowe ubezpieczenie, przejazdy oraz posiłki.

Zaplanuj wyjazd z dzieckiem!

Jaki jest jeden z najlepszych sposobów na spędzenie czasu z dzieckiem? Wspólny wyjazd, choćby nawet ten 2-3-dniowy! Wielu rodziców rezygnuje z wycieczek z maluchami, argumentując to m.in. tym, że w czasie wspólnych wypraw nie odpoczywają. Będąc z maluchem, trzeba przede wszystkim dbać o jego bezpieczeństwo, dlatego dorośli nie mogą liczyć na 100% relaksu. Niemniej jednak prawidłowa organizacja może sprawić, że zadowoleni będą nie tylko rodzice, ale też dzieci. Najlepiej zacząć od wyboru miejsca. Maluch nie będzie cieszył się z 5-dniowej wycieczki szlakiem zabytków wschodniej Polski lub 3-dniowego zwiedzania kościołów na Litwie. Decydując się na wspólne wakacje (bez względu na to czy będą one w Polsce, czy za granicą), należy wziąć pod uwagę wiek dziecka (inaczej podróżuje się z przedszkolakiem, a inaczej z 10-latkiem) oraz obecność w programie wyprawy atrakcji dostosowanych do jego potrzeb, np. wizyt w aqua parkach, ogrodach zoologicznych, centrach nauki i rozrywki oraz w wesołych miasteczkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here