5 razy więcej zabawy – poznaj interaktywne zabawki dla maluszka od Dumel

W jaki sposób najlepiej zachęcić maluszka do zabawy i nauki? Interaktywne zabawki od Dumel są czymś na kształt podręczników dla najmłodszych. Mogą dzięki nim poznawać otoczenie, a przy tym czerpać radość z zabawy.

Zabawa jest nieodłącznym elementem rozwoju dziecka. Towarzyszy mu już od kołyski i pomaga poznawać otaczający dookoła świat. Zanim zacznie szkolną edukację, dzięki różnym interaktywnym zabawkom, może kształtować swoje umiejętności poznawcze.

Zabawki dla maluszka – im więcej rozrywki, tym lepiej

Wszelkie zabawki dla maluszka, które wydają dźwięki, można naciskać, potrząsać, trzymać czy układać przynoszą mu najwięcej radości, a przy tym uczą. To swego rodzaju podręczniki, dzięki którym poznaje kształty, kolory, przedmioty, rośliny czy zwierzęta. Aby stymulacja rozwoju przebiegała prawidłowo, trzeba tylko zadbać o to, aby dziecko miało je dobrane do wieku. Wybór w tym zakresie jest bardzo duży, a przykładem są, chociażby interaktywne zabawki od Dumel. W swobodny i ciekawy sposób pomagają małemu człowiekowi zgłębiać to, co się dzieje w jego codziennym otoczeniu.

Interaktywna przygoda

Nauka m.in. o czynnościach domowych, barwach, kształtach – interaktywne zabawki od Dumel pobudzają intensywnie różne zmysły u dziecka. W pierwszym roku życia sprawdzą się wszelkiego rodzaju zawieszki, karuzele, które przykuwać będą wzrok maluszka oraz oswajać go z różnymi dźwiękami. Także takie zabawki jak np. ruszający ogonem, świecący, z terkoczącymi ruchomymi nóżkami smok albo inne zwierzątko tryskające wodą podczas kąpieli będą dostarczać wielu nowych bodźców małemu człowiekowi.

Nauka w ciekawej formie

Już od ok. 6 miesiąca dziecku z pewnością można zaproponować różnego rodzaju sortery, czyli interaktywne zabawki służące poznawaniu kształtów. Żółw lub inne zwierzątko z dziurkami na klocki, wieża do ułożenia z różnych elementów to przykładowe wyzwania, jakie można postawić już w tym właśnie wieku. Edukacyjne zabawki z przyciskami, które wydają dźwięki lub melodie, świecące podczas uderzenia, z lusterkami i poruszające się, będą doskonałym pomysłem na naukę w ciekawej formie. Więcej propozycji interaktywnych zabawek od Dumel dla maluszka można wyszukać np. na Maleomi.pl.

Wprowadzenie w życie maluszka przedmiotów, które wspomagać będą koordynację ruchową oraz rozbudzać zmysły zaprocentuje w jego rozwoju. Warto tę naukę przez zabawę realizować jak najdłużej i w urozmaicony sposób po to, aby maluszek za szybko się nie znudził. A co zainteresuje nieco starsze dzieci? Inspiracją może być artykuł: Generator radochy – zobacz wszystkie zabawki nie tylko dla najmłodszych znanej marki Dumel Discovery, a w przykładowe zabawki sensoryczne, którymi może bawić się z maluchem także cała rodzina.

1 0
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Czas na nowe AGD? Oto top oferty na dziś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles