5 rzeczy, których nie może zabraknąć w pokoju pierwszoklasisty

0

Pójście do szkoły, to duża zmiana dla dziecka. Z malucha, który spędza najwięcej czasu na zabawie, staje się uczniem. Zatem również jego pokój musi ulec całkowitej metamorfozie. Od tej pory mniej miejsca powinny zajmować zabawki, a obowiązkowy staje się kąt do nauki. Dlatego istotne znaczenie mają tutaj fotele dziecięce oraz biurka.

Funkcjonalność to podstawa

Przede wszystkim pokój dziecka powinien być funkcjonalny, ale jednocześnie przytulny. Warto, aby znajdowały się w nim różne strefy. Pierwsza strefa, to niewątpliwie strefa snu, zatem tutaj najważniejsze jest wygodne łóżko. Następnie warto stworzyć strefę nauki, gdzie musi znajdować się odpowiedni fotele. Warto tutaj pamiętać, że fotele dla dzieci muszą być stabilne i bezpieczne. Konieczne jest też biurko, ewentualnie stolik. Oczywiście mały uczeń nadal wiele czasu spędza na zabawie, zatem warto stworzyć strefę zabawy. Tutaj wystarczą meble i pudełka na zabawki.

Fotele dziecięce – dla każdego coś fajnego

Niewątpliwie w pokoju pierwszoklasisty nie może zabraknąć fotela. Warto tutaj zdecydować się na dedykowane fotele dla dzieci. Przede wszystkim spełniają one najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być obrotowe fotele dla dzieci. Są one specjalnie dostosowane do kręgosłupa i dodatkowo zapewniają pełną wygodę podczas nauki, czy rozwiązywania zadań. Fotele dziecięce mają wyprofilowane siedziska, zatem pozwalają zakodować właściwe nawyki siedzenia. Oczywiście nie można zapomnieć również o fakcie, że fotele dla dzieci są regulowane, więc bardzo łatwo dopasować je do wzrostu i postury. Zatem warto zdecydować się na obrotowe fotele do biurka. Dla dziecka są one najlepszym wyborem. Oczywiście nie można również zapomnieć o dizajnie. Dzięki naprawdę szerokiemu wyborowi każdy znajdzie coś dla siebie. Fotele dla dzieci mogą mieć różne motywy np. bajkowe, zatem idealnie pasują do pokoju księżniczki. Można także zdecydować się na fotele dziecięce z oparciem w kształcie zwierzątek, czy też modele idealne dla małych fanów piłki nożnej.

Biurko, czy stolik – bo wybór ma znaczenie

Jeżeli już znajdziemy odpowiednie fotele dziecięce , należy zastanowić się nad wyborem biurka, ewentualnie stolika. Ma to istotne znaczenie, gdyż w tym miejscu dziecko będzie spędzało czas ucząc się, czy odrabiając lekcje. Tutaj mimo wszystko lepszym wyborem są biurka. Można wybrać takie modele, które posiadają dodatkowo szuflady, ewentualnie półki, gdzie można umieścić książki, czy zeszyty. Warto również zwrócić uwagę na blat, powinien on być stosunkowo duży, aby zapewnić wygodę i komfort. Warto także zdecydować się na biurka z regulowaną wysokością i kątem nachylenia. Tutaj bardzo łatwo również dobrać fotele do biurka. Dla dzieci idealnie sprawdzą się modele z kółkami.

A na biurku musi znaleźć się…lampka

Jeżeli już wybierzemy biurko i fotel, należy pomyśleć o lampce nocnej. Jest ona ważna szczególnie wtedy, gdy dni są coraz krótsze, a dziecko niekiedy wieczorami odrabia lekcje. Lampki sprawdzą się również podczas nauki literek, czy szlaczków. Tutaj również możliwości jest bardzo wiele. Można postawić na lampkę dotykową, ewentualnie klasyczną. Ważne tutaj jest również bezpieczeństwo.

Kilka słów o meblach

W pokoju dziecka nie może zabraknąć również mebli, ewentualnie półek, czy komód. Ważne, aby było w nich odpowiednio wiele miejsca do przechowywania ubrań, zabawek i oczywiście książek. Istotne jest, aby meble były dedykowane typowo dla dzieci, dzięki temu są one dostosowane do ich potrzeb. Zatem półki znajdują się na odpowiedniej wysokości, a ponadto nie posiadają bardzo ostrych kantów. Można również wybrać komplet mebli z biurkiem, które tworzą monochromatyczną całość.

Do zabawy i nauki

Warto, aby w pokoju pierwszoklasisty znajdowała się również sztaluga do malowania. Dziecko może na niej bawić się malując obrazki, bądź też ćwiczyć. Alternatywą jest tutaj tablica na kredę. Niewątpliwie oba te rozwiązania są dobre. Rozwijają one wyobraźnię dzieci, a jednocześnie uczą samodzielnego organizowania sobie czasu. Można na nich także umieszczać plan dnia.

Zatem warto pozwolić dziecku samemu wybierać rzeczy do jego pokoju. Uczy się ono również odpowiedzialności i samodzielności. Oczywiście rola rodzica jest tutaj również ważna, przede wszystkim powinien wybierać tylko takie sklepy, które oferują najwyższą jakość mebli, czy foteli dziecięcych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here