Aranżacje ze sztucznych kwiatów do salonu

0

Nie zawsze mamy możliwość utrzymywać w domu kwiaty żywe. Niekiedy częste wyjazdy, brak życzliwej sąsiadki, która podleje nam kwiatki w mieszkaniu zmusza do rezygnacji z ich uprawy.

Doniczkowe kwiaty sztuczne

Wyglądają jak żywe i często trudno, na pierwszy rzut oka, odróżnić je od prawdziwych. Jest to ich niewątpliwą zaletą, gdyż można je postawić w salonie bez obawy, że będą wyglądać nieestetycznie. Także pielęgnacja takich okazów nie jest zbyt wymagająca. Wystarczy raz na jakiś czas zmyć z nich warstwę kurzu pod prysznicem.

Wysokie kwiaty

Nadają się do postawienia na podłodze, idealne do zapełnienia pustej przestrzeni. Bardzo dekoracyjnie wyglądają w takim wypadku różnego rodzaju zielone palmy, fikusy czy bukszpany. Do dekoracji wnętrz można też wykorzystać inne dostępne w hurtowni online kwiaty sztuczne.

Niskie kwiaty

Jeśli jednak mamy do zapełnienia miejsce na komodzie czy szafce, albo parapecie to tu bardziej polecane będą niskie kwiaty doniczkowe. Można zrobić z nich kompozycję, albo postawić solo. Wszystko zależy od naszego upodobania.

Gałązki kwiatów sztucznych

Kwiaty w postaci gałązek ładnie wyglądają skomponowane we flakonach. Do postawienia na podłodze bardziej nadaje się flakon wysoki. Do niego dobrze pasują wysokie i okazałe kwiaty. Mogą to być:

  • lilie;
  • czosnki;
  • zielone gałązki.

Wybierając nawet 2 gatunki można zrobić bardzo ładny bukiet. Do tego nie wymagający od nas wymiany wody, czy obrywania uschniętych kwiatków.

Gotowe kompozycje

Do nabycia w takich miejscach jak hurtownia kwiatów sztucznych są także gotowe kompozycje. Zarówno takie z dobraną podstawą jak i te, które możemy wkomponować w wybrane własne pojemniki. Do wyboru mamy:

  • rośliny doniczkowe niskie;
  • rośliny doniczkowe wysokie;
  • flower boxy;
  • gotowe bukiety.

Zaletą gotowych kompozycji jest to, że są one już dopracowane pod względem całego wyglądu. Wymagają też od nas minimum zachodu, poza postawieniem na przygotowanym miejscu.

Zdarza się tak, że mimo usilnego pragnienia, nie jesteśmy w stanie trzymać kwiaty we wnętrzach, nie zawsze możemy zapewnić im warunki do wzrostu. Jeśli nie chcemy jednak rezygnować z zielonego akcentu we wnętrzu, to mamy dwa wyjścia. Zaopatrzyć się w nieliczne gatunki, mało wymagające albo kwiaty sztuczne. Wybór gotowych kompozycji kwiatowych to po pierwsze wygoda, omija nas połączenie kompozycji w całość. Nie musimy się silić na odpowiednie dobranie gatunków kwiatów czy kolorów, ani na pielęgnacje.

Źródła:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here