Bestsellery Wydawnictwa Święty Wojciech na zimowe wieczory

W okresie zimowym chętniej sięgamy po literaturę. Długie, zimne wieczory to idealna pora na nadrobienie zaległych lektur. Księgarnia katolicka Święty Wojciech oferuje pozycje książkowe, które pomogą nam udać się w duchową podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Z dobrą książką przy kominku

„Siła powołania. O życiu konsekrowanym i poprawie relacji w Kościele” – w oczekiwaniu na grudniową premierę

Fernando Prado przeprowadził interesujący wywiad z głową Kościoła Katolickiego, papieżem Franciszkiem. Książka jest zbiorem przemyśleń papieża dotyczących współczesnych problemów, z jakimi boryka się Kościół. Rozmowa ta pozwala na nowo odkryć postać papieża, który wskazuje na źródła swojej siły w szlachetnej misji poprawy relacji dzisiejszego świata z Kościołem. Szczerość papieskich wypowiedzi porusza autora książki, który dostrzega w nim prostolinijnego, oddanego Bogu człowieka i otwartego na dialog ze światem Namiestnika Chrystusowego. Księgarnia katolicka Święty Wojciech zaprasza wszystkich zainteresowanych nabyciem książki. Ta pozycja zainteresuje osoby, które zadają sobie pytania: w jakim kierunku zmierza dzisiejszy Kościół? Jakie cele sobie stawia? Jakie wymagania i wyzwania stoją przed duchowieństwem? Wywiad z papieżem to doskonała lektura na zimne wieczory.

James Martin SJ odkrywa Jezusa dzięki szczegółom historycznym i świeżemu spojrzeniu na Ewangelie

Autor książki zabiera nas w fascynujący świat reportażu podróżniczego śladami Jezusa. Podróż do Ziemi Świętej stała się przyczynkiem do kontemplacji nad postacią Jezusa i czasami historycznymi, w których przyszło mu się urodzić. Ta propozycja wydawnicza łączy w sobie mariaż rozważań natury teologicznej z żywą historią rejonu bliskowschodniego. James Martin jest jezuitą, dla którego podróż do Ziemi Świętej była impulsem do rozważań nad ludzką naturą Syna Bożego. Książka może być doskonałym prezentem dla wszystkich tych, którzy szukają żywych świadectw istnienia Boga w otaczających ich świecie. Jezuita przedstawia Jezusa jako żywą, realną postać, która funkcjonowała na rozmaitych płaszczyznach ziemskiej rzeczywistości: jako cieśla, syn, przyjaciel, nauczyciel i dorastający, zadający mnóstwo pytań natury duchowej młody człowiek. Jednocześnie uwzględnia boską naturę Chrystusa, Boga w ludzkim ciele, który uzdrawiał, chodził po wodzie i dokonywał licznych cudów. Książę można nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie w takich miejscach, jak Księgarnia katolicka x. Na listach New York Timesa, „Jezus” Jamesa Martina zajmowała czołowe miejsca na listach bestsellerów, w Polsce sprzedano ponad 40 000 egzemplarzy książki.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles