Bo sport to zdrowie

O dobroczynnym wpływie aktywności fizycznej nikogo nie trzeba przekonywać. Wielu z nas trenuje regularnie lub okazjonalnie, a diety, plany i karnety na siłownie należą do najczęściej wymienianych elementów zdrowego życia. Z praktyką bywa jednak różnie.

I o ile nawyki osób dorosłych są już w pewien sposób ukształtowane, to lekarze biją na alarm, obserwując, jak funkcjonują dzieci i nastolatki. Siedzący tryb życia, brak aktywności, notoryczne zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego pokutują tym, że mamy plagę otyłości czy cukrzycy. Tymczasem okazuje się, że nie trzeba wcale dużo, by zachęcić dzieci do gimnastyki, a nawet ćwiczyć razem z nimi. W domach czy szkołach coraz częściej pojawiają się nawet dedykowane drabinki gimnastyczne.

Jak ćwiczyć?

Uniwersalna drabinka gimnastyczna to pomysłowy gadżet, który przyda się w wielu aktywnościach sportowych. Przede wszystkim ten rodzaj przyrządu montowanego do ściany pomaga dbać o właściwą postawę ciała. I najczęściej właśnie z gimnastyką korekcyjną drabinka do ćwiczeń jest kojarzona. Trening na tym sprzęcie świetnie wzmacnia określone partie ciała, ale również jest idealnym pomysłem na funkcjonalną rozgrzewkę, ponieważ może zaangażować wszystkie mięśnie. Szczególnie dzieci lubią ten rodzaj aktywności. Wiele osób montuje więc ten charakterystyczny sprzęt w pokoju swoich pociech. Oczywiście jest to element niezbędny we wszelkich salach gimnastycznych.

Zamontuj sprzęt w domu

Nowoczesne drabinka gimnastyczna to taki rodzaj sprzętu, który bez problemu można zamontować w domu – w pokoju lub też w specjalnie przygotowanej prywatnej siłowni. To doskonałe miejsce do poprawiania kondycji i sprawności oraz nabywania prawidłowych nawyków treningowych. Do największych zalet drabinki zaliczyć można to, że świetnie sprawdza się przy rozgrzewce oraz właściwym treningu. Często ten sprzęt jest wykorzystywany jest do rehabilitacji, ponieważ wymusza prawidłową postawę oraz angażuje w zajęcia wszystkie partie mięśni. Poza tym warto zwrócić uwagę, że duża różnorodność ćwiczeń sprawia, że trening przy drabinkach nigdy nie będzie należał do nudnych. Dlatego właśnie są tak chętnie wybierane przez dzieci. Dla osób, które trenują samodzielnie, drabinka zastępuje partnera i pozwala na wykonywanie nawet skomplikowanych zadań akrobatycznych i równoważnych, a te świetnie rzeźbią ciało i wzmacniają mięśnie głębokie. Z drugiej strony do sprzętu możemy przymocować różne taśmy, koła czy trapezy, które pomogą nam wykonać wiele mniej lub bardziej skomplikowanych ćwiczeń, a tym samym urozmaicić zajęcia.

Już dziś dołącz do grupy RODZINA na Facebook i buduj z nami zamknięte forum rodziców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles