Aby skutecznie pokonać ból menstruacyjny musisz przede wszystkim, przekonać samą siebie, że nie jesteś chora. Po drugie musisz zadbać o własną kondycję fizyczną. Możesz ją uzyskać kultywując zdrowy tryb życia, na który składają się codzienne spacery i ćwiczenia (uwzględniające ćwiczenia mięśni brzucha), dużo snu, odpoczynku i unikanie stresu.

  • Zmiana uwagi

Ból powoduje, że myślimy tylko o sobie i o tym, co się z nami dzieje, nie potrafimy skoncentrować się ani na pracy, ani na nauce. Absorbuje on wszelkie nasze wrażenia, uczucia oraz myśli.

Nie zawsze tak się dzieje. Czy słyszałaś o sportowcach, którzy kończą wyścig z naderwanym ścięgnem? Albo o zranionym żołnierzu, który pomimo otwartej rany walczy nadal i nie schodzi z pola bitwy? A może sama możesz sobie przypomnieć, jak Twój ból głowy nagle minął, kiedy niespodzianie spotkałaś ulubioną koleżankę ze szkoły której nie widziałaś 5 lat?

Mózg niezależnie od Twojego świadomego udziału potrafi przełączyć twoją uwagę z bólu głowy na przyjemność wynikającą ze spotkania przyjaciółki!

Kilka dobrych rad dla Ciebie, abyś mogła nawet w czasie bolesnych miesiączek przeżyć aktywnie każdy dzień:

  • Aktywność może przynieść Ci dużo radości! Najlepsze lekarstwo na bóle skurczowe to ruch, lekkie ćwiczenia relaksacyjne, a także medytacja i yoga.
  • Wyjdź na spacer, spotkaj się ze znajomymi albo pójdź do kina. Z pewnością wydarzą się po drodze miłe rzeczy, które sprawią, że jeśli nawet nie zapomnisz zupełnie o bólu to będzie Ci się wydawał dużo znośniejszy!
  • Przykładając ciepły termofor na podbrzusze (poniżej pępka) rozluźnisz mięśnie, podobne działanie ma ciepły prysznic lub kąpiel.
  • Spróbuj stosować delikatny okrężny masaż opuszkami palców wokół podbrzusza.

Więcej informacji znajdziesz w Poradniku "Kobiece dni bez bólu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *