Mogą przydać się w najmniej spodziewanym momencie. W apteczce powinien też znaleźć się środek z zawartością ibuprofenu, który jest uniwersalnym lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym.

Każdy raz na jakiś czas cierpi z powodu bólu. Doskwierać może głowa, ząb czy mięśnie. Ból tak naprawdę nie jest objawem obiektywnym, lecz nieprzyjemnym doznaniem zmysłowym. Jest subiektywną emocją, odczuwaną inaczej przez różne osoby. Co więcej ten sam rodzaj bólu można odczuwać na różne sposoby w zależności od nastroju, w jakim się znajdujemy. Człowiek szczęśliwy, przeżywający radosne chwile mniej go odczuje niż człowiek przygnębiony, osłabiony.

Ból powstaje w wyniku bodźców uszkadzających ciało, może to być uderzenie, ukłucie, oparzenie. W tej samej chwili pobudzone zostają nerwy czuciowe, receptory, które przekazują informację do rdzenia kręgowego. Tam następuje wstępne rozpoznanie informacji, która przesłana jest dalej do mózgu. Właśnie w mózgu dokonuje się analiza bólu – stopnia jego nasilenia, rodzaju i miejsca występowania. Dzięki temu człowiek wie, gdzie występuje ból i może się chronić, np. nie ruszając bolącą ręką. Ból ma też charakter ostrzegawczy, alarmuje, że organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Można wtedy sięgnąć po leki przeciwbólowe. Ich zadaniem jest uśmierzenie odczucia bólu, który uniemożliwia wykonywania codziennych czynności.

Często stosowanym lekiem jest ibuprofen, składnik tabletek Ibupar. Ibuprofen, należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jest uniwersalnym lekiem na trapiące najczęściej Polaków dolegliwości. Należy jednak pamiętać o wizycie u lekarza, jeżeli ból nie ustąpi w ciągu trzech dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *