Co powinno obejmować ubezpieczenie na wyjazd dla dziecka?

Wysyłasz swoje dziecko na obóz albo kolonię? Koniecznie zadbaj o jego ochronę. Niestety nie jesteś w stanie przewidzieć każdej sytuacji i uchronić go przed potencjalnym niebezpieczeństwem. Jest jednak coś, co zrobić możesz. To zapewnienie dziecku najlepszych warunków do rozwiązania problemu szybko, łatwo i bezstresowo. Wybierz właściwe ubezpieczenie i pożegnaj zmartwienia!

Co powinno obejmować ubezpieczenie na wyjazd dla dziecka?

Ochrona zdrowia to podstawa

Polisy podróżne bywają różne. Dosłownie. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego oraz pakietu różnią się zakresem ochrony oraz ceną. W skład każdego wchodzi jednak podstawowa ochrona zdrowia. Może obejmować sytuacje takie jak transport medyczny, hospitalizacja, ratownictwo, kupowanie leków i środków medycznych, zabiegi i operacje, transport do kraju w przypadku ciężkiego stanu zdrowia, usługi dentystyczne.

Każdej „usłudze” przypisana jest pewna kwota. Wszystkie kwoty łącznie składają się na sumę ubezpieczenia. To maksymalna wysokość środków, jakie możesz uzyskać w ramach odszkodowania. Jeśli wysyłasz dziecko na obóz czy kolonię sportowe, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na koszty ratownictwa czy hospitalizacji, mniejszą zaś np. na usługi dentystyczne.

Zobacz, na jakie aspekty zwracać uwagę podczas wybierania polisy m.in. na narty i snowboard: https://kioskpolis.pl/ferie-zimowe-jakie-ubezpieczenie-dla-dziecka/.

Dlaczego OC ma znaczenie?

Jeżeli posiadasz samochód, OC może Ci się kojarzyć z ubezpieczeniem komunikacyjnym. To słuszne skojarzenie. Warto jednak wiedzieć, że OC ma szerszy zakres – może działać również w życiu prywatnym. Podobnie do ubezpieczenia komunikacyjnego chroni ubezpieczonego przed ponoszeniem odpowiedzialności cywilnej (czyli ponoszeniem kosztów) w przypadku wyrządzenia komuś nieumyślnej krzywdy lub uszkodzenia czyjegoś mienia.

OC warto uwzględnić w ubezpieczeniu turystycznym z tego powodu, że dzieci są bardzo ruchliwe. Najpierw coś zrobią, a dopiero potem pomyślą. Ich fantazja nie zna granic, a ponieważ nie mają pełnego wyobrażenia o konsekwencjach, mogą wpaść na pomysł zrealizowania jakiegoś ryzykownego planu.

Również jeśli wysyłasz dziecko na obóz narciarski, OC może się okazać nieocenione. Podczas nauki jazdy Twoje dziecko wjedzie w kogoś i uszkodzi jego sprzęt sportowy? To nie Twoje zmartwienie finansowe. Wypłatą odszkodowania zajmie się ubezpieczyciel.

Czy warto ubezpieczyć bagaż dziecka?

Ochrona bagażu to dodatek do polisy turystycznej, na który często nie decydują się nawet dorośli. Czy wobec tego wykupywanie go dla dziecka ma sens?

Zdania są podzielone. Zazwyczaj dzieci nie przewożą ze sobą kosztownych przedmiotów. Nawet na obozie sportowym korzystają ze sprzętu wypożyczonego lub kupionego z drugiej ręki. Nowego nie opłaca się kupować, skoro dziecko niebawem z niego wyrośnie. Z drugiej strony w XXI wieku dzieci nie rozstają się z elektroniką: telefonem, tabletem, innym gadżetami. Jako rodzic sam musisz ocenić, czy dziecko powinno zabrać te przedmioty na obóz, a jeśli tak, to czy warto je ubezpieczyć.

Uwaga: sprzęt elektroniczny oraz sprzęt sportowy często wymagają dodatkowego ubezpieczenia. Ochrona bagażu może ich nie obejmować.

0 0
Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles