Ćwiczenia na płaski brzuch – wybierz trening ABS

To, w jakich miejscach najbardziej gromadzi się tkanka tłuszczowa jest uwarunkowane genetycznie. Najczęściej jednak spotykamy ją w okolicach brzucha, ud i pośladków. Jeśli więc marzy Ci się płaski, wyrzeźbiony brzuch, musisz wybrać odpowiednią formę ćwiczeń. Z pomocą przychodzi trening ABS! Czy faktycznie z jego pomocą zyskasz wymarzoną sylwetkę? W czym jeszcze może pomóc ten rodzaj treningów? Sprawdź wszystko na temat treningu ABS!

Co to jest trening ABS?

ABS to skrócona nazwa, zaczerpnięta z języka angielskiego, którą rozwija się jako Abdominal Body System. Pod tą nazwą skrywa się zarówno trening, jak i dieta, które wspólnie mogą przynieść optymalne efekty. Trening ABS jest niezwykle rozbudowanym zestawem ćwiczeń na mięśnie brzucha, którego zadaniem jest wyciągnięcie maksymalnego potencjału z tych partii mięśniowych. Tego typu ćwiczenia możesz wykonywać w domu albo na siłowni. Możesz też zdecydować się na zajęcia zorganizowane, np. kluby fitness Warszawa mają w harmonogramie specjalne zajęcia na płaski brzuch.

W czym pomaga trening ABS?

Warto zdawać sobie sprawę, że tego typu ćwiczenia warto wykonywać w celu zwiększenia mięśni brzucha, poprawienia ich wytrzymałości oraz ogólnego wzmocnienia. Wbrew przekonaniom, trzeba pamiętać, że najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się tłuszczu z każdej partii ciała jest trening kardio oraz odpowiednia dieta z deficytem kalorycznym. To one pobudzają i przyspieszają metabolizm, dzięki czemu szybciej tracimy tkankę tłuszczową.

Tym samym, nawet najbardziej intensywny trening ABS nie będzie efektywny, jeśli nie zostanie połączony z dietą i innymi ćwiczeniami, np. treningiem interwałowym czy treningiem cardio. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z ABS-ów. Tego typu ćwiczenia znakomicie wzmacniają mięśnie brzucha i korzystnie wpływają na sylwetkę, ale też na stan zdrowia. Dzięki pracy nad tymi mięśniami, odciążasz i wzmacniasz jednocześnie swój kręgosłup!

Ćwiczenia ABS – jakich błędów nie popełniać?

Zanim dowiesz się, jak powinien wyglądać trening ABS, zwróć uwagę na elementy, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

Po pierwsze – Twoje mięśnie potrzebują bodźca do rozrostu oraz odpowiedniej regeneracji. Nie należy ćwiczyć codziennie mięśni brzucha, bowiem właśnie podczas regeneracji dochodzi do ich nadbudowy.

Po drugie – nie przesadzaj z liczbą powtórzeń. W rzeczywistości wystarczy wykonywać 3–4 ćwiczenia w 3 seriach około 3 razy w tygodniu.

Po trzecie – pamiętaj, że jeśli chcesz odsłonić mięśnie brzucha, musisz utracić tkankę tłuszczową. To uczynisz za sprawą zdrowej, zbilansowanej diety i deficytu kalorycznego, a także ćwiczeń całego ciała, które pozbawią Cię nadmiaru tłuszczu.

Po czwarte – najważniejsza jest technika. Lepiej wykonać mniej ćwiczeń, ale dobrze, aniżeli setki powtórzeń źle. Nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń na brzuch może bowiem odbić się bólami kręgosłupa albo kontuzją.

Najlepsze ćwiczenia ABS

  1. Allahy – spięcia brzucha w wyciągu górnym wzmacniają nie tylko mięśnie brzucha, ale również mięśnie głębokie core.
  2. Planki – popularna deska znakomicie angażuje mięśnie głębokie, które stabilizują kręgosłup.
  3. V-ups – angażują wszystkie części mięśni brzucha, dlatego często uznawane są za kompletny trening ABS.
  4. Skłony tułowia podczas leżenia z uniesionymi nogami.
  5. Skłony tułowia podczas leżenia ze zgiętymi kolanami.

Podsumowując, pamiętaj, że trening ABS wzmacnia i rzeźbi mięśnie brzucha, ale chcąc je odsłonić, musisz najpierw spalić tkankę tłuszczową. Postaw więc na kompleksowy trening i miej na uwadze, że Twoje mięśnie potrzebują czasu na regenerację i wzrost.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Szukasz inspiracji na budowę domu? Zajrzyj na lovehouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles