Od czego zacząć rozwód?

Rozwód to ostateczne wyjście z sytuacji związku małżeńskiego. Decyzja o jego podjęciu musi być dobrze przemyślana i przeanalizowana. Nie należy podejmować jej pochopnie, ponieważ związek małżeński zawierany był na podstawie określonych przesłanek. Motywy, które skłoniły parą doprowadziły do małżeństwa. Warto więc dokładnie przemyśleć sytuację i znaleźć nieinwazyjne rozwiązanie, które przywróci stabilność w związku. Rozwód to ostateczność, która niesie ze sobą pewne konsekwencje, szczególnie w przypadku, kiedy owocem związku są dzieci. Od czego zacząć rozwód? Na co musisz być przygotowany?

2-od-czego-zaczac-rozwod

Wybierz kancelarię i odwiedź prawnika, ponieważ w sądzie liczą się mocne argumenty

Jeżeli decyzja o rozwodzie nie jest podejmowana pod impulsem, należy przedsięwziąć kroki w sprawie rozwodu. Pierwszym z nich powinna być wizyta u prawnika. Wybierz kancelarię, która posiada długi staż na rynku pracy. Doświadczony prawnik pomoże w przebrnięciu przez całą procedurę rozwodową. Warto również zwrócić uwagę na ilość wygranych spraw danej kancelarii oraz opinie o prawniku, z którym będziesz współpracować. Pozytywny odzew od byłych klientów to podstawa.

Na pierwszej wizycie prawnik nakreśli jak wygląda cały proces unieważniania małżeństwa. Dokładnie opowie o etapach, na które musisz się przygotować. Przeanalizuje koszta i powie ile będzie kosztował cały rozwód. Dodatkowo, warto poprosić o pomoc w stworzeniu pozwu rozwodowego. Początek walki o rozstanie rozpoczyna się właśnie od wniesienia pozwu. Jego koszt to 600złotych. Rozpatrzony zostanie przez Sąd Okręgowy, który podejmie decyzje o dalszych działaniach. Może być on wypełniony przez małżonków, poprzez korzystanie z gotowych wzorów dostępnych w internecie. Jednak lepszym rozwiązaniem jest napisanie go w porozumienia z doświadczonym prawnikiem. Będzie to szczególnie ważne w momencie, kiedy sytuacja pomiędzy małżonkami nie jest jasna, nie potrafią dojść do porozumienia lub walczą o prawa rodzicielskie i alimenty. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie współpraca z prawnikiem.

Zobacz: kancelaria adwokacka – Szczecin w Twoim zasięgu.

Skompletuj dokumenty

Rozwód rzadko kiedy kończy się na jednej rozprawie. Ilość rozpraw sądowych zależy od tego, jak bardzo skomplikowana jest sytuacja obojga małżonków. W przypadku, kiedy posiadają dzieci, koniecznością będzie określenie praw rodzicielskich i alimentów. Do rozwiązania zostanie również sprawa podziału majątku. W momencie, kiedy małżonkowie są w stanie porozumieć się na etapie mediacji, zdecydowanie ułatwi to cały rozwód. Zmniejszy to ilość rozpraw sądowych i odwlekania tej końcowej. Skrupulatne wypełnienie wniosku rozwodowego to podstawa. Schody rozpoczynają się w momencie, kiedy małżonkowie nie potrafią dojść do porozumienia. W takiej sytuacji należy zebrać jak najwięcej dowodów wpływających na dobro strony. Niezbędne będą dokumenty, które poświadczają sytuację i przemawiają na jej korzyść. Sąd może orzec rozwód o winie obojga małżonków. jednego z nich lub bez orzekania. Na tą decyzje wpływ ma w dużej mierze pozew rozwodowy. Należy dokładnie zastanowić się, jak byśmy chcieli, aby rozwód zakończył się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles