Rozwód to ostateczne wyjście z sytuacji związku małżeńskiego. Decyzja o jego podjęciu musi być dobrze przemyślana i przeanalizowana. Nie należy podejmować jej pochopnie, ponieważ związek małżeński zawierany był na podstawie określonych przesłanek. Motywy, które skłoniły parą doprowadziły do małżeństwa. Warto więc dokładnie przemyśleć sytuację i znaleźć nieinwazyjne rozwiązanie, które przywróci stabilność w związku. Rozwód to ostateczność, która niesie ze sobą pewne konsekwencje, szczególnie w przypadku, kiedy owocem związku są dzieci. Od czego zacząć rozwód? Na co musisz być przygotowany?

2-od-czego-zaczac-rozwod

Wybierz kancelarię i odwiedź prawnika, ponieważ w sądzie liczą się mocne argumenty

Jeżeli decyzja o rozwodzie nie jest podejmowana pod impulsem, należy przedsięwziąć kroki w sprawie rozwodu. Pierwszym z nich powinna być wizyta u prawnika. Wybierz kancelarię, która posiada długi staż na rynku pracy. Doświadczony prawnik pomoże w przebrnięciu przez całą procedurę rozwodową. Warto również zwrócić uwagę na ilość wygranych spraw danej kancelarii oraz opinie o prawniku, z którym będziesz współpracować. Pozytywny odzew od byłych klientów to podstawa.

Na pierwszej wizycie prawnik nakreśli jak wygląda cały proces unieważniania małżeństwa. Dokładnie opowie o etapach, na które musisz się przygotować. Przeanalizuje koszta i powie ile będzie kosztował cały rozwód. Dodatkowo, warto poprosić o pomoc w stworzeniu pozwu rozwodowego. Początek walki o rozstanie rozpoczyna się właśnie od wniesienia pozwu. Jego koszt to 600złotych. Rozpatrzony zostanie przez Sąd Okręgowy, który podejmie decyzje o dalszych działaniach. Może być on wypełniony przez małżonków, poprzez korzystanie z gotowych wzorów dostępnych w internecie. Jednak lepszym rozwiązaniem jest napisanie go w porozumienia z doświadczonym prawnikiem. Będzie to szczególnie ważne w momencie, kiedy sytuacja pomiędzy małżonkami nie jest jasna, nie potrafią dojść do porozumienia lub walczą o prawa rodzicielskie i alimenty. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie współpraca z prawnikiem.

Zobacz: kancelaria adwokacka – Szczecin w Twoim zasięgu.

Skompletuj dokumenty

Rozwód rzadko kiedy kończy się na jednej rozprawie. Ilość rozpraw sądowych zależy od tego, jak bardzo skomplikowana jest sytuacja obojga małżonków. W przypadku, kiedy posiadają dzieci, koniecznością będzie określenie praw rodzicielskich i alimentów. Do rozwiązania zostanie również sprawa podziału majątku. W momencie, kiedy małżonkowie są w stanie porozumieć się na etapie mediacji, zdecydowanie ułatwi to cały rozwód. Zmniejszy to ilość rozpraw sądowych i odwlekania tej końcowej. Skrupulatne wypełnienie wniosku rozwodowego to podstawa. Schody rozpoczynają się w momencie, kiedy małżonkowie nie potrafią dojść do porozumienia. W takiej sytuacji należy zebrać jak najwięcej dowodów wpływających na dobro strony. Niezbędne będą dokumenty, które poświadczają sytuację i przemawiają na jej korzyść. Sąd może orzec rozwód o winie obojga małżonków. jednego z nich lub bez orzekania. Na tą decyzje wpływ ma w dużej mierze pozew rozwodowy. Należy dokładnie zastanowić się, jak byśmy chcieli, aby rozwód zakończył się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *