Czy i kiedy używać poduszki klin dla niemowlaka i dzieciaka?

Sen dzieci i niemowląt to wyjątkowo poważne zagadnienie, które wielu rodzicom spędza właśnie sen z powiek. Dlaczego? Przede wszystkim, każdy z nas wie, że lepiej śpiący maluch oznacza bardziej wyspanych rodziców. Nie można też zapomnieć, że właśnie podczas snu wytwarza się największa ilość hormonu wzrostu, przetwarzają się wszystkie informacje zebrane w ciągu dnia – słowem zdrowy sen jest niezbędny do prawidłowego rozwoju każdego malucha.

Czy i kiedy używać poduszki klin dla niemowlaka i dzieciaka?

I tu pojawia się najtrudniejsze pytanie, jak zadbać o spokojny sen naszych pociech? Na pewno bardzo ważny jest wygodny i twardy materac oraz odpowiednia temperatura i nawilżenie pomieszczenia. Dodatkowo śpiącemu maluchowi powinno być po prostu wygodnie. Jak o tę wygodę zadbać? Rodzice często decydują się na poduszkę, jednak większość pediatrów i fizjoterapeutów odradza to rozwiązanie. Tłumaczą bowiem, że jej stosowanie może skutkować złą postawą dziecka w przyszłości lub uduszeniem podczas snu. Powszechnie zaleca się natomiast spanie na płasko. Niestety są sytuacje, kiedy to rozwiązanie po prostu nie jest możliwe. Może być tak dlatego, że dziecku wygodniej się śpi z lekko uniesioną głową. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest poduszka klin dla niemowlaka. Sprawi ona, że główka dziecka będzie nieco wyżej niż reszta ciała, dodatkowo nie będzie ona wykrzywiona, jak w przypadku tradycyjnej poduszki. Ponadto jej konstrukcja uniemożliwia „zaplątania” i tym samym jest bardzo bezpieczna. Ważne jednak, by tego typu podgłówek dla dziecka był wysokiej jakości i spełniał wymagania, jakie powinna posiadać każda poduszka ortopedyczna. Dobre poduszki klin dla niemowlaka znaleźć można na przykład w sklepie Krainadladziecka.pl https://www.krainadladziecka.pl/kliny-podglowki-niemowlat.

Warto tu zaznaczyć, że klin dla niemowlaka może też okazać się po prostu koniecznością, zwłaszcza wtedy, gdy dziecko często ulewa i chcemy unikną zakrztuszenia. Zaleca się też stosowanie takiej poduszki przy infekcjach górnych dróg oddechowych, takich jak katar i kaszel. Ułożenie główki wyżej ułatwi maluchowi oddychanie i tym samym zapewni mu spokojny i głęboki sen.

Na rynku oferta poduszek klinów dla maluchów jest bardzo szeroka. I można ją dostosować do łóżeczka w którym śpi nasza pociecha. Szeroki klin świetnie sprawdzi się w większych łóżeczkach i wypełniając je uniemożliwi „zaklinowanie” główki między szczebelkami a samą poduszką. Mniejsze kliny to idealne rozwiązanie do kołysek. Owalna poduszka klin https://www.krainadladziecka.pl/owalna-poduszka-klin okaże się rewelacyjna do tzw. kosza mojżesza czy wózka głęboko spacerowego. Warto tu też zaznaczyć, że taka poduszka klin do wózka dodatkowo świetnie amortyzuje wszelkie wstrząsy podczas spacerów.

Czy inwestować zatem w poduszkę klin dla niemowlaka? Na pewno tak. Pamiętać oczywiście należy, że nie zawsze korzystanie w niej jest konieczne, jeżeli dziecko nie ulewa lepiej, aby spało „na płasko”. Nie unikniemy natomiast katarów czy kaszlu a w takiej sytuacji poduszka klin jest niezawodnym wsparciem każdego rodzica i warto by zawsze była pod ręką.

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise
Reklamy
Wakacje w Hiszpanii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles