Czy warto kupować butelkę filtrującą?

0

Ostatnimi czasy popularne stały się butelki filtrujące, dzięki którym można zawsze cieszyć się świeżą i smaczną wodą.

Niektóre osoby zastanawiają się jednak nad tym, czy taki zakup rzeczywiście ma sens. Warto więc przed zakupem zapoznać się z poniższymi informacjami, aby nie kupować butelki w ciemno.

Zdrowie przede wszystkim

Nie tylko w upalne dni należy dostarczać organizmowi odpowiednią ilość płynów, a woda idealnie się do tego nadaje. Nie wypłukuje cennych minerałów jak kawa, ani też nie ma specyficznego smaku jak herbata, więc będzie smakowała każdemu. Woda pita z butelki filtrującej jest dodatkowo oczyszczona z niepożądanych substancji (między innymi z chloru). W dowolnym momencie można po prostu nalać do butelki wody z kranu, a wbudowany filtr oczyści ją podczas picia.

Korzyści dla środowiska

Plastik wykorzystywany do produkcji butelek, w które pakowana jest butelkowana woda ze sklepu rozkłada się przez wiele lat, dlatego kupując duże ilości wody negatywnie wpływa się na środowisko naturalne. Wybierając butelkę filtrującą nie tylko zmniejszy się ilość wytwarzanych śmieci, ale dodatkowo zaoszczędzi na wodzie. Butelka filtrująca jest wielokrotnego użytku, raz na miesiąc należy wymieniać jedynie filtr. O ile w przypadku jednorazowego napełnienia butelki wodą z kranu jest to oszczędność rzędu kilku złotych, to przemnażając to przez kilka butelek dziennie w skali całego roku przekłada się to na naprawdę duże kwoty.

Jaką butelkę wybrać?

Wielu producentów oferuje klientom butelki filtrujące, które różnią się przede wszystkim kształtem, pojemnością oraz ceną. Przy zakupie należy jednak wziąć pod uwagę inny czynnik, a mianowicie koszt i dostępność filtrów, które raz na miesiąc należy wymienić, aby można było cieszyć się w pełni oczyszczoną wodą. Na tle konkurencji świetnie wypada pod tym względem butelka Dafi, do której w większości popularnych sklepów bez problemu można kupić tanie filtry węglowe. Szczegółowe parametry tej butelki dostępne są na stronie https://dafi.pl więc przed zakupem można przeczytać wszystkie istotne informacje na jej temat.

Komu przyda się butelka filtrująca?

Na dobrą sprawę tego typu butelka przyda się każdemu, szczególnie że jest bardzo poręczna i nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki niej można pić zdrową wodę nie tylko w domu i pracy, ale też podczas podróży lub treningów. Odpowiednie nawodnienie organizmu pozwoli cieszyć się lepszym zdrowiem oraz samopoczuciem. Należy tylko pamiętać, że dzięki filtrom zawierającym aktywny węgiel butelka skutecznie filtruje wodę kranową i nie powinno się do niej wlewać wody pochodzącej z niepewnych źródeł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here