Czy warto zainwestować w laktatory ręczne?

Prawidłowe karmienie dziecka w pierwszych miesiącach jego życia jest bardzo ważne dla jego rozwoju, tylko dostarczenie mu wszystkich niezbędnych minerałów i witamin gwarantuje prawidłowy wzrost i nabieranie odpowiedniej wagi, a także chroni je przed anemią i infekcjami. Najlepszy dla niemowlęcia jest pokarm, z piersi matki, który zawiera wszystkie niezbędne składniki w odpowiednich proporcjach.

Zgodnie z zaleceniami lekarzy i światowej organizacji zdrowia, dziecko powinno być karmione piersią przez pierwsze 6 miesięcy swojego życia, ale nie zawsze jest to możliwe. Czasami kobieta nie jest w stanie przez tak długi okres utrzymać laktacji lub chce wrócić do pracy szybciej, jeżeli ma możliwość zapewnienia dziecku należytej opieki, może się również zdarzyć, że dziecko nie będzie umieć samo jeść z piersi, ze względu na problemy ze ssaniem lub inne, które uniemożliwią mu jedzenie, w takich sytuacjach nieocenionym narzędziem może okazać się laktator, który pozwoli na zapewnienie naturalnego pokarmu dziecku nawet podczas nieobecności matki, a także jak się okazuje, potrafi sprawić, że laktacja utrzyma się przez dłuższy czas.

Rodzaje laktatorów dostępnych na rynku

Na rynku obecnie można nabyć dwa rodzaje laktatorów, które w zależności od potrzeb, będą sprawdzały się w różnych sytuacjach. Pierwszy rodzaj to laktatory elektryczne, które charakteryzują się pełną automatyzacją, wystarczy złożyć urządzenie, podpiąć je pod prąd, przystawić do piersi i po włączeniu zacznie ono samo pracować. Do największych zalet tych urządzeń należy zaliczyć fakt, że działają one same, a także często pozwalają na ściągnięcia mleka od razu z dwóch piersi, lepszej jakości laktatory elektryczne, pozwalają na ustawienie siły ssania. Wadą tych urządzeń jest często wysoka cena, duża waga urządzenia, ze względu na mechanizmy w jego wnętrzu, hałas wytwarzany podczas pracy, a także często skomplikowaną budowę, która może nastręczyć trudności przy składaniu.

Drugim rodzajem urządzeń pozwalających na ściągnięcie pokarmu z piersi są laktatory ręczne, które są z reguły dużo tańsze, od laktatorów elektrycznych, a także często są znacznie bardziej poręczne. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób aktywnych, które nie zawsze mają możliwość skorzystania z sieci elektrycznej, dzięki małej wadze mogą one zostać zabrane wszędzie, a także ich prosta konstrukcja nie powinna nastręczyć problemów z użytkowaniem tych urządzeń. Laktatory ręczne również można podzielić na kilka rodzajów, w zależności od ich budowy. Wyróżnia się laktatory gruszkowe, które posiadają gruszkę, której ściskanie wytwarza podciśnienie, które sprawia, że z piersi leci mleko, angażują one obie ręce, tłokowe, które zamiast gruszki posiada tłok, który działa na podobnej zasadzie jak gruszka, lecz jest wygodniejszy w użytkowaniu, a także laktatory z pompką, z których można korzystać jedną ręką, gdyż zarówno nasadka na pierś, jak i pompka znajdują się w jednym miejscu.

Jak wybrać laktator?

Wybór laktatora powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb kobiety i dziecka. Jeżeli konieczne jest ściąganie dużej ilości pokarmu, lub gdy korzystanie z laktatora ręcznego staje się niewygodne, lepiej wybrać laktator elektryczny, niemniej, kiedy ściąganego pokarmu nie jest tak wiele, lub gdy ze względu na różne warunki, nie zawsze dostępny jest prąd, lub istnieje konieczność częstego przemieszczania się, lepszym rozwiązaniem jest laktator ręczny, który jest bardziej poręczny, a także umożliwia korzystanie z niego w każdym miejscu. Niedrogie i wygodne urządzenia oferuje firma Avent. Laktator Ręczny może być wydajny, a także gwarantować wygodę użytkowania, należy jednak zwracać uwagę na konstrukcję urządzenia, i sposób, w jaki przylega ono do piersi, czy utrzymanie takiej pozycji będzie komfortowe przez kilka lub nawet kilkanaście minut, co również może być uzależnione od indywidualnych preferencji każdej kobiety. Kierując się wyborem lepiej korzystać, z produktów znanych marek, które gwarantują niezawodność działania.

Wybór laktatora może być trudnym zadaniem, niemniej dobro dziecka i zapewnienie mu pokarmu najlepszej jakości jest kluczowe dla jego rozwoju, dlatego warto zainwestować w dobry sprzęt, który będzie nie tylko ściągał pokarm, ale robił to w sposób najmniej inwazyjny, a także komfortowy dla kobiety. Ściąganie pokarmu dla dziecka, nie powinno kojarzyć się z udręką i bólem, ale z przyjemnością. Co więcej, w sytuacji, gdy kobieta, z różnych powodów nie może karmić piersią, to właśnie laktator jest szansą, że laktacja będzie przedłużona, a dziecko w dalszym ciągu będzie otrzymywało wszystko to, czego potrzebuje. Dodatkowo urządzenie może być deską ratunkową dla kobiet, które po zakończeniu karmienia piersią, dalej produkują pokarm, a jego nadmiar potrafi powodować ból, obrzęk piersi, a także wyciekanie mleka z piersi. W przypadku takich dolegliwości, ściągnięcie pokarmu za pomocą laktatora może być jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji, które pomoże poradzić sobie z odczuwanymi dolegliwościami. Laktatory są doskonałymi urządzeniami, które mają wiele zalet, w zależności od potrzeb.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Szukasz Smartwatcha - Oto 6 super ofert:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles