Czy zapisanie dziecka na półkolonie to dobry pomysł? Poznaj 5 powodów, dla których warto

Nadeszły upragnione wakacje. A to oznacza, że Twoje dziecko ma przed sobą ponad dwa miesiące wolnego. Co zrobić z tak dużą ilością czasu? Owszem, zapewne planujesz jakiś krótki lub dłuższy urlop w rodzinnym gronie, ale jego długość raczej nie przekroczy kilkunastu dni. Jak zagospodarować pozostały czas? Jedną z opcji, na które warto zwrócić uwagę, są półkolonie. Lublin czy inne duże miasto – bez trudu znajdziesz placówkę, która je organizuje.

Półkolonie to jedna z form organizacji czasu wolnego dzieci, która zakłada, że spędzają one pod opieką animatorów ok. 8-9 godzin dziennie. Czas upływa na ciekawych zajęciach rekreacyjnych i dydaktycznych. Dlaczego inwestycja w półkolonie się opłaca?

1. Masz pewność, że dziecko jest pod opieką, kiedy Ty pracujesz

W ciągu roku szkolnego dziecko przebywa w szkole po kilka godzin dziennie. Masz więc pewność, że gdy Ty jesteś w pracy, pociecha jest bezpieczna. W czasie wakacji nie zawsze możesz znaleźć swojemu dziecku opiekę. Półkolonie dobrze zastąpią „opiekunkę”. Gdy Ty będziesz pracować – latorośl spędzi czas na kreatywnej zabawie.

2. Dziecko odrywa się od smartfona / komputera

Urządzenia mobilne oraz komputery to urządzenia, od których coraz częściej, również dorosłym, trudno się oderwać. Długie wakacje sprzyjają temu, aby dziecko „przykuło się” do elektroniki. Na półkoloniach nie będzie miało na to czasu. Gry online zastąpią prawdziwe gry terenowe, kreatywne warsztaty – np. z Lego (jak te oferowane na półkoloniach w Lublinie organizowanych przez Edukido), zajęcia sportowe, plastyczne, wycieczki terenowe i wiele więcej.

3. Bogactwo zajęć

Sport, zajęcia artystyczne, przyrodnicze, gry i zabawy… form rozrywki, które są dostępne na półkoloniach jest bardzo wiele. Co ważne, ich twórcy dbają o zróżnicowanie oraz dobry balans między zajęciami rozwijającymi intelektualnie a tymi nastawionymi na aktywność fizyczną. Dlatego na półkoloniach nie ma miejsca na nudę.

4. Szansa na zawarcie nowych przyjaźni

Na półkolonie zapisują się dzieci z różnych szkół i dzielnic miasta. Dlatego Twoja latorośl ma szansę na poznanie zupełnie nowego środowiska. Kto wie? Może zakończy się to długoletnią przyjaźnią? A może Ty, jako rodzic, poznasz ciekawych znajomych, którzy będą odbierali swoją pociechę z całodniowych zajęć?

5. Możliwość rozwinięcia pasji

Bogactwo różnorodnych zajęć ma jeszcze jedną zaletę: może zainspirować dziecko i nakierować go na rozwijanie własnej pasji. Być może uczeń, który podczas warsztatów Lego poświęconych średniowiecznym zamkom zainteresuje się historią lub architekturą, a w czasie zajęć z piłki nożnej poczuje chęć dołączenia do lokalnej drużyny? To okaże się dopiero, gdy będzie miał szansę spróbować różnych nowych rzeczy.

Jak widać, półkolonie to jeden z ciekawszych pomysłów na organizację czasu w okresie wakacji, a także ferii. Dlatego bez względu na to, czy planujesz wyjazd urlopowy, czy nie – przyjrzyj się dostępnym w Twojej okolicy opcjom. Być może okaże się, że atrakcyjne i dobrze przygotowane półkolonie czekają na wyciągnięcie ręki.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Otuletowe ceny - Oto 6 najlepszych promocji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles