Dofinansowanie do fotowoltaiki: Program Słoneczny Dom – jak działa?

Aktualnie uruchomionych jest wiele programów unijnych i krajowych, które mają na celu zminimalizować emisję CO2 poprzez łatwiejszy dostęp do OZE. Największą popularność zyskują dotacje do fotowoltaiki.

Z roku na rok poprawia się wiedza o tej technologii, wzrasta ilość specjalistów i dostawców, zachęcają też preferencyjne warunki wspomnianych programów. Jednym z nich jest Program Słoneczny Dom. Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki? Odpowiada specjalista z brewa.pl.

Fotowoltaika – dofinansowanie: jakie korzyści z programu?

Wielu Polaków zastanawia się dzisiaj, jak uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej. Sporo mówi się o programach pomocowych, brakuje jednak konkretnej, prostej w przekazie kampanii informacyjnej. Jednym z przystępniejszych, jasnych programów jest Słoneczny Dom.

Dofinansowanie do fotowoltaiki umożliwia uzyskanie kredytu na preferencyjnych warunkach – jednorazowa inwestycja w instalacje fotowoltaiczne dla domu pozwala zaoszczędzić spore środki w dalekiej perspektywie. Pierwsza rata odroczona jest aż na 3 miesiące, przy oprocentowaniu ok. 3,6% można uzyskać do 100% wartości inwestycji.

Fot. www.brewa.pl/finansowanie/dofinansowanie-i-dotacje-do-fotowoltaiki.html

Fotowoltaika – dotacje: dlaczego program Słoneczny Dom?

Jak podaje brewa.pl, program ten jest nie tyko opłacalny od strony ekonomicznej, ale także operacyjnej. Decyzję ws. kredytu uzyskuje się w ciągu jednej doby, całość formalności można załatwić bez wychodzenia z domu. Kredyt można spłacić przedwcześnie, obowiązują go jasne zasady, a dotacje do fotowoltaiki udzielane są do 30 dni.

Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie: fotowoltaika?

Korzystając ze wsparcia handlowo-technicznego, zarówno w przypadku samodzielnego finansowania inwestycji, jak i korzystania z programu, przez cały proces formalny przeprowadzi nas firma brewa.pl. Proces jest kompleksowy i bardzo wygodny dla inwestora, rozpoczyna się od analiz i kalkulacji optymalnej wielkości instalacji fotowoltaicznej, dalej dotyczy kwestii, jak uzyskać dotacje na fotowoltaike, a kończy na aspektach czysto praktycznych, czyli dostawach, montażu i konfiguracji. Taka usługa „pod klucz” jest uznana i ceniona na rynku – to sprawa i oszczędna forma inwestowania w OZE.

Jak uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki: czy potrzebny jest kapitał własny?

To częste pytanie inwestorów prywatnych, dotacje do fotowoltaiki mogą dotyczyć instalacji solarnych, których całkowity koszt będzie sięgać kilkadziesiąt tysięcy złotych. W przypadku programu Słoneczny Dom nie jest wymagane dysponowanie wysokim kapitałem, wkład własny może wynosić do kilkudziesięciu procent, większość stanowi wspomniany kredyt. Brewa.pl obrazuje to ciekawie w liczbach, przytaczając termin spłaty, który może wynosić nawet do 60 miesięcy, oraz stopień obniżenia kosztów za energię elektryczną dla domu – dofinansowanie do fotowoltaiki opłaca się o tyle, że rachunki maleją nawet o 90%!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles