Farba do włosów – brąz jasny

W stosunku do tego tradycyjnego koloru panuje błędne przekonanie, że dobrze wygląda tylko na włosach, które są naturalnie ciemne. Niektórzy też twierdzą, że farba do włosów brąz jasny odpowiednia jest tylko dla pań o ciemnej karnacji.

To jednak nie jest prawdą. W delikatnym brązie świetnie wyglądają blondynki, które chcą przejść na ciemniejszy kolor włosów, a ich cera jest zdecydowanie jaśniejsza. Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to odcień tego jasnego brązu. Delikatne blondynki o bardzo jasnej karnacji będą lepiej wyglądać w chłodniejszym odcieniu tego koloru. Cieplejsze odmiany zdecydowanie lepiej się prezentują się wokół buzi o ciemniejszej karnacji.

Farba do włosów – brąz jasny

Farba do włosów – złocisty brąz

To bardzo ciekawy odcień farby, który w całości przeznaczony jest dla pań o dość ciemnej karnacji. Farba do włosów brąz złocisty jest jednak znakomitym kolorem do tworzenia ciekawych kombinacji utrzymanych właśnie w brązowej stylistyce. Dziś, kiedy najmodniej mieć na włosach stylizację ombre, brąz złocisty tworzy znakomite duety lub nawet tercety z innymi odcieniami brązu. Płynnie przechodząca barwa od ciemnego brązu u nasady włosów poprzez nieco jaśniejszy odcień, aż do złocistych końcówek, to jest to, o co chodzi w tym sezonie. Farba w tym odcieniu zdecydowanie podbija dzisiaj serca pań.

Farba do włosów w średniej, brązowej tonacji

To jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów i odcieni farb. W tym kolorze zazwyczaj wyglądają świetnie i brunetki, i szatynki. Blondynki i rudowłose też mogą śmiało stosować ten kolor. To też jest doskonały odcień do wszelkich kombinacji w stylu ombre. Doskonale komponuje się z wszelkimi rudościami. Stylizacje nabierają wówczas nieco agresywności i emanują dobrą, pozytywną energią. Co ciekawe, połączenie średniego brązu i głębokiego rudego koloru świetnie wygląda w zestawieniu z buzią usianą piegami.

Trudny, ale uwielbiany ciemny brąz

Ten piękny kolor niestety nie jest odpowiedni dla każdego, ale na ogół robi ogromne wrażenie. Panie o jasnej karnacji, która często jest spotykana u jasnych blondynek lub u tych o jasnorudych włosach, powinny raczej go unikać. Kontrast między cerą a włosami zwykle jest nienaturalnie duży i nadaje twarzy niezdrowy wygląd. Przy tak dużej różnicy między kolorem naturalnych włosów a barwą farby nawet odrosty będą wyglądać podwójnie źle. Farba do włosów brąz ciemny polecana jest oczywiście brunetkom i szatynkom.

Kasztan zachwyca od lat

Kasztanowy odcień brązu to kolor farby, który kobiety zawsze chętnie wybierają. Świetnie komponuje się w stylizacjach ombre z farbą do włosów brąz ciemny. Doskonale pasuje do ciemniejszej i średniej karnacji, sprawiając, że włosy ożywiają buzię, a ta staje się bardziej atrakcyjna.

Wakacje w Hiszpanii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles