Filmy związane ze zdrowiem

0

W dobie internetu dostęp do różnorodnych informacji daje nam wiedzę i możliwości, jakich ludzkość wcześniej nie miała. Nie jesteśmy już skazani wyłącznie na wiedzę lekarzy. Możemy zapytać się specjalisty anonimowo o radę i niemal natychmiast otrzymamy odpowiedź.

W ostatnich latach, gdy przestrzeganie zdrowego stylu życia zaczęło być modne, jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się blogi zdrowotne, filmy i poradniki, jak żyć długo, młodo i szczęśliwie.

Dziś wybierzemy najlepsze filmy, które poszerzą naszą wiedzę o zdrowym odżywianiu oraz tym jakie mogę być konsekwencje śmieciowego jedzenia.

Jedzenie ma znaczenie – Food Matters (2008)

Dokument, w którym eksperci, wypowiadają się na temat samoleczenia organizmu i dobroczynnych skutkach zdrowej diety w przypadku ciężkich chorób. Specjaliści to Charlotte Gerson, Ian Brighthope lub Andrew W. Saul, czyli czołowi przedstawiciele propagujący naturalne leczenie organizmu. W filmie przedstawione są zalety diety witariańskiej, polegającej na spożywaniu w głównej mierze produktów surowych, warzyw i owoców.

Super Size Me (2004)

Chyba najbardziej znany film o skutkach spożywania śmieciowego jedzenia. Główny bohater postanawia przez cały miesiąc odżywiać się wyłącznie w restauracjach McDonald’s, jednocześnie prowadząc siedzący tryb życia. Ciągle obserwuje swój stan zdrowia, który pogarsza się z dnia na dzień. Przy spadku kondycji fizycznej następuje także spadek kondycji psychicznej. Jesteście ciekawi, co stało się z głównym bohaterem? Koniecznie obejrzyjcie ten film!

Zobacz też aktualny repertuar kin we Wrocławiu – ohkino.pl/wroclaw/repertuar.

Aż do kości (2017)

Film z ciekawą fabułą dla nastolatek, które należy przestrzegać przed wpadaniem w skrajności. Opowiada o historii anorektyczki Ellen, która nie potrafi wyjść z choroby, co więcej, nie stara się i nie daje sobie pomóc, aż w końcu trafia do ośrodka, który stosuje bardzo niekonwencjonalne metody leczenia… W roli głównej Lili Collins, bożyszcze nastolatek.

Jak widać dbanie o zdrowy styl życia to nie tylko odżywianie ale też dbanie o kondycję fizyczną. Jedno bez drugiego nie obejdzie się. Także jeśli chcemy się katować ćwiczeniami serwując ciału śmieciowe jedzenie to po eksperymencie pokazanym w „Super Size Me” od razu zmienimy zdanie. A na pewno dietę, która powiedzmy sobie szczerze raczej do wzorcowych u większości nie należy.

Źródła:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here