Reklama: ekobiety.pl - Forum Kobiety | Księgarnia erodzina.com

panorama-morska.pl

Nowe na forumNOWE NA FORUMforum - ostatnie 50 tematównowe 50 tematówREGULAMIN FORUM!REGULAMIN

Gdzie leczyć haluksy? I jaka metoda?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum eRodzina.com Strona Główna -> Zdrowie w Rodzinie
Autor Wiadomość
Lucky_Girl
~nowy na forum

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 8:02 pm Odpowiedz z cytatem

Od kilku lat zmagam się z przykrą i nieładną estetycznie wadą, która ma u mnie charakter genetyczny. MIanowicie chodzi o haluksy. Odkąd pamiętam wstydze się nosić sandały, nie mówiąc już o rozkosznie zwiewnych japonkach. Wstyd i już.
Nie cierpię jak ktos wgapia się bezmyślnie w moje stopy, kontemplując na czym polega ich brzydota i jak bardzo są rachittyczne.
Od tego roku zauważyłam znaczne powiększenie haluksów, pewnie przez fakt, ze pomimo wady ani myślę zrezygnowac z noszenia obcasów i butów na szpilkach.
Tyle tylko, ze do jednej nogi, gdzie haluks jest większy - musze kupować całą większą o dwa numery parę.
Koszmar.
Jestem bliska zdec ydować się na operację, chociaż na wielu forach czytam, ze to wcale niczego nie załatwia na stałe, bo to paskudztwo odrasta...
Jestem jednak na tyle zdeterminowana, zeby spróbować...
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z operacją usunięcia haluksa i może mi coś polecić?
Z góry dzieki, pozdrawiam.

dodocia
Site Admin

PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 8:40 pm Odpowiedz z cytatem

nie wiem jak inni, ale chirurg mi mówił, że haluksy chirurgicznie się powinno i no cóż taki ich urok że się odnawiają. nic nie poradzisz. chyba, że pojawiają się przez wadę w stopie i wtedy się jeszcze koryguje kości w stopie, ale tak, to zostaje tylko usunąc.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dziubus
~nowy na forum

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 9:49 pm Odpowiedz z cytatem

Cześć. Mam 15 lat i wyraźne haluksy. Nie chcę mieć operacji, bo po 1 mnie na nią nie stać (kilka tysięcy, jak słyszałam) po 2. jeszcze nigdy nie leżałam w szpitalu (na nic nie byłam powaznie chora, nic nie miałam złamane) i po proostu się boję. Na samą myśl, że mają mi wiercić, czy przestawiać kości i potem przez kilka tygodni miałabym nie chodzić dostaję gęsiej skórki.
Mam pytania: czy są jakieś domowe sposoby lub ćwiczenia, aby te haluksy nie postępowały? w ilu na ilu przypadkach operacja jest konieczna? czy jeżeli ktoś ma haluksy to prędzej, czy później będzie musiał mieć tą operację? Rolling Eyes
Pozdrawiam.
Powrót do góry

dodocia
Site Admin

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 8:20 am Odpowiedz z cytatem

haluksy musi obnejrzeć chirurg i to on decyduje o dalszym leczeniu. a operację w niektórych przypadkach mozna zrobić w szpitalu z nfz

Powrót do góry

Sonia
guru forum

PostWysłany: Sro Sty 21, 2009 10:35 am Odpowiedz z cytatem

Odnośnie halluksów. Nie ma potrzeby wykonania tego zabiegu w prywatnej klinice, bo suma jaką podała Dziubuś stąd może wynikać. "Za darmo" czyli, jeżeli jesteś ubezpieczona to z Funduszu zrobi ci to każdy chirurg. Sam zabieg nie jest tak drastyczny jak myślisz, nawet nazywa się to plastyką, a nie zabiegiem operacyjnym. Nie wiem skąd to przekonanie, że nie mogłabyś chodzić przez kilka tygodni? Zazwyczaj wstaje się na nastepny dzień po zabiegu (znieczulenie jest lekkie i miejscowe) a po dwóch, trzech dniach jesteś w domku. Oczywiście zależy to od wielkości halluksów. W drastyczniejszych przypadkach trzeba niestety nosić gips.
Z domowych sposobów są dostępne w aptekach lub sklepach zaopatrzenia medycznego specjalne kliny i aparaty korekcyjne, ale wolałabym żeby jednak skonsultować to w pierwszym rzędzie ze specjalistą, bo samemu można czasami sobie zaszkodzić dobierając nieodpowiednie kliny.
Dziubuś zadała jeszcze pytanko, czy w ilu przypadkach operacja jest konieczna. Nie można tego definitywnie stwierdzić. Wszystko to zależy od wielkości palucha i stopnia zniekształcenia a nade wszystko od tego jak wcześniej się zajmie tym specjalista.
Reasumując, jeżeli zauważyłas już objawy, biegnij jak najszybciej do chirurga, a może się okazać, że żadna operacja nie będzie konieczna.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG

kama29
~nowy na forum

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 9:02 am Odpowiedz z cytatem

Witam;o)
Mojej 10 letniej córce na obu stopach wyrosły dziwne mozna to nazwac kulki na podbiciu. Wyglada to tak jak haluks na paluchu.
Zawsze mielismy problem z kupnem jej obówia ze wzgledu na wysokie podbicie albo kupujemy jaj wiazane albo takie ktore nie nachodza zbyt wysoko za palce na stope. Od jakiegoś czasu obowie jej ociera te narosl i ma przetarte albo pojawia sie siniak. Córka chodziła na zajecia korekcyjne ze wzgledu na to iż chodziła na palcach lecz po ostatnim badaniu przez szkolnego ortopede, lekarz stwierdzil ze nie musi juz uczeszczac na te zajecia Ale nadal jej sie zdarza ze chodzi na palcach lub szura. Chciala bym sie dowiedziec co robic dalej i czy te narośl to moga byc haluksy??;o)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt

CLove
~nowy na forum

PostWysłany: Wto Lis 24, 2009 2:30 am Odpowiedz z cytatem

Miałam operację metodą Mitchella w szpitalu w UK. Czekałam na nią 3 miesiące, potem 1,5 miesiąca byłam na zwolnieniu. Zrobiłam obie stopy na raz, minęło już pół roku od końca rehabilitacji a ja mam ciągle bóle w operowanych stawach, lekką sztywność i często obrzęki. Boję się powrotu wady, bo widzę, że palce się powoli wykrzywiają... Tymczasem pomagam sobie klinami - korzystam z yoga toes, bo się nie deformują (http://www.yogapro.com/images/product_yogatoes_sapphire_blue.jpg) i z osłonek na halluksy (http://www.footorthotics.co.uk/images/pictures/materials/012.jpg)
Powrót do góry

Bolek7783
~początkujący

PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 12:38 pm Odpowiedz z cytatem

Moja córka miała haluksy od złych butów, potem zaczęliśmy kupować lepsze buty, trochę droższe, ale na zdrowiu nie ma co oszczędzać. Polecam dobry sklep z wygodnym obuwiem: http://www.mivokids.pl/firm-pol-1389277550-CLARKS.html
Powrót do góry

letitbe
~bywalec

PostWysłany: Sro Maj 21, 2014 7:15 am Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma nosiła taki plastikowy usztywniacz pomiędzy palcami ale to nie pomagało. Zdecydowała się w końcu na operację i to było najlepsze rozwiązanie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum eRodzina.com Strona Główna -> Zdrowie w Rodzinie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: