Reklama: ekobiety.pl - Forum Kobiety | Księgarnia erodzina.com

Nowe na forumNOWE NA FORUMforum - ostatnie 50 tematównowe 50 tematówczatczatREGULAMIN FORUM!REGULAMIN

Ile na zapowiedzi??
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum eRodzina.com Strona Główna -> Ślub i wesele
Autor Wiadomość
zaba78
gaduła 1 klasy

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 9:38 am Odpowiedz z cytatem

Witam. Sporo tutaj mężatek:) Mam pytanie..ile placiliście za zapowiedzi?

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tusiek15
guru forum

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 10:27 am Odpowiedz z cytatem

oooo to dopiero jest temat...
Mój kościelny zażądał 900 zł bo zna moją rodzinę i powiedział że nas stać. ALe jako że wcześniej zapytałam znajomego, który miał ślub ale w kościele niedaleko i płacił 450 zł to stanęłam okoniem i zażadałam cennika jakiegoś, bo to była wg mnie cena z kosmosu. w skrócie mówiąc pokłóciłam sie i powiedziałam, że w takim razie nie bedzie wesela i będziemy żyć na kocią łapę. I o ten grzech "oskarżyłam" organiste. No bo przecież my chcemy żyć po bozemu a on nam kłody pod nogi rzuca Wink I zszedł do 650 zł na co ja sie łaskawie zgodziłam...Trochę ryzykowałam, bo słyszałam przypadki, ze jak ktoś sie nie zgadzał z kwotą podaną przez niego, to potrafił nie zaśpiewać na ślubie...

tusiek15
guru forum

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:05 am Odpowiedz z cytatem

Tak Eliza, to cena za mszę św. Cennika oczywiście żadnego nie ma, ale org. podał nam tę kwotę bo myślał, że jak taka rodzina to dadzą bez gadania. Tylko że to ja płaciłam, z własnej kieszeni i był to mój cały miesięczny zarobek a mm wtedy nie pracował...Tak wiec zaczęłam sie buntować. A on zaczął tłumaczyć że cennika nie ma bo są pary, które za darmno mają mszę bo nie stać ich itd...a nas stac. No i zaczęła sie dyskusja. Myślał po prostu, że wyciągnie jak najwięcej...

zaba78
gaduła 1 klasy

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:09 am Odpowiedz z cytatem

Dziekuję za odpowiedzi. Chyba źle to ujęłam:) Mi chodziło o kwotę jaką się daję księdzu, żeby wyczytał w czasie mszy zapowiedzi o naszym ślubie. Taki dokument jest potrzebny do ślubu że zapowiedzi zostały ogłoszone. Ale dziękuję za ceny mszy. Ale wydatki....

Powrót do góry

barola
ekspert od rozmów

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:29 am Odpowiedz z cytatem

Za to się chyba nie powinno płacić.
Powrót do góry

michell
Site Admin

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:34 am Odpowiedz z cytatem

za to nie płaciliśmy to jego obowiązek, a za prowadzenie mszy 500 zl ale za trzech ksieży Smile

zaba78
gaduła 1 klasy

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:39 am Odpowiedz z cytatem

U nas sie podobno płaci. I to chyba w dwóch parafiach trzeba bo w mojej i mojego narzeczonego. Podobno 100 zł takie coś kosztuje....hmm...ale w obu parafiach to wyjdzie 200 zł. Czy to nie za dużo za wyczytanie 3 razy ogłoszenia, lub u mnie za wywieszenie w gablocie (bo w mojej parafii sie nie czyta na mszy tylko w gablocie jest wywieszone)??

Powrót do góry

tusiek15
guru forum

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 11:55 am Odpowiedz z cytatem

zaba78 za to się nie powinno płacić.
Jesli uważasz, że to za drogo to dyskutuj bo wszędzie powinno być co łaska. A tak to wychodzi, że łaskę to oni robią.
Chyba jestem antyklerykalna jakaś ale mnie od razu telepie jak sobie pomyśle, ze za wszystko u księży trzeba płacic. Evil or Very Mad

michell
Site Admin

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 12:02 pm Odpowiedz z cytatem

nie no bez przesady w zyciu bym nie dala zreszta na nas nikt nie wolal o kase nawet za msze nie chcieli wiec dalismy to na renowacje jakiegos obrazu

tusiek15
guru forum

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 1:37 pm Odpowiedz z cytatem

Eliza, myśmy żadnego organisty nie prosili. Po prostu w naszej parafii jest tak, ze wszelkie sprawy papierkowe (przyjmowanie zgłoszeń o ślubach chrztach i innych uroczystościach, czy też wydawanie zaświadczeń) załatwia organista, bo księża nie mają czasu. Wiec co to za różnica czy ten organista czy inny jak i tak musiałam za mszę zapłacić...On po prostu ustalał kwotę.
Znani nie jesteśmy ale ona zna naszą rodzinę.

michell
Site Admin

PostWysłany: Pią Mar 23, 2007 2:29 pm Odpowiedz z cytatem

u nas wszytskim zajmował się gwardian organisty nie mamy jest organistka Smile A do ksiedza robiliśmy trzy podejscia bo od nas kasy nie chcial brac a nam nie wypadało też nic nie dać. Wiec powiem tak księża są naprawde rózni kiedys ale to w innej sprawie było głośno ksiadz nie chciał zrobic pogrzebu bo rodzina nie miala z czego zapłacic tacy to zdecydowanie do powieszenia !!

myszka_tina
fanatyk forum

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 12:27 pm Odpowiedz z cytatem

jak się pytaliśmy my ile za zapowiedzi w kancelarii kościoła to nam kobietka powiedziała "co łaska" a wiadomo łaska boska jest nie bieska czyli 50 zł w kościele mm tak samo było, a ogólnie za mszę, za organistkę itp wszystko wjednym daliśmy proboszczowi 300 zł

a teraz mamy innego proboszcza Evil or Very Mad który sobie wymyśla ceny dokładnie z nieba wziete i co słysze to chrzciny, czy ślub itd itp robia ludzie w innych parafiach Rolling Eyes

BLONDI
stale na forum

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 12:40 pm Odpowiedz z cytatem

my za zapowiedzii nic nie płaciliśmy mój mąż w sowjej parafi też nic nie zapłacił. a ogólnie za ślub zapłaciliśmy już "PO" chyba 200zł co łaska przecięż

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG

Ewanorka
~bywalec

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 1:16 pm Odpowiedz z cytatem

U nas co łaska za ślub kościelny (bo teraz takowy bierzemy) kosztuje 300 zl, ale co w tym będzie to nie wiem jeszcze. Dopiero po Wielkanocy idziemy spisać protokół to się dowiem. Ale mojej koleżanki siostra 2 lata temu wychodziła za mąż w innej parafii i ksiądz powiedział im 1000 zł po targowaniu zszedł na 900. KOSMOS

atena
ekspert od rozmów

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 11:16 pm Odpowiedz z cytatem

1000-900zł za ślub! Na pewno wzięłąbym ślub w innej parafi i wszyscy parafianie tak powinni zrobić!!
Za zapowiedzi daliśmy co łaska czyli ok 20zł to było dosyć dawno,za ślub z organistą i kościelnym chyba 200zł.
Obecne ceny ,niedawny ślub w rodzinie: zapowiedzi 20zł,w tym jakieś dokumenty dot.przygotowań przedślubnych,sama msza 300zł.Organista własny,nie chcę skłamać ale chyba 50zł/
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum eRodzina.com Strona Główna -> Ślub i wesele Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: