Reklama: ekobiety.pl - Forum Kobiety | Księgarnia erodzina.com

Nowe na forumNOWE NA FORUMforum - ostatnie 50 tematównowe 50 tematówczatczatREGULAMIN FORUM!REGULAMIN

Kto zaraża szkarlatyną ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum eRodzina.com Strona Główna -> Zdrowie Malucha
Autor Wiadomość
Zofija
~nowy na forum

PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 10:49 pm Odpowiedz z cytatem

Witam,

Chca nas odwiedzić znajomi, których dziecko miało stwierdzona szkarlatynę dokładnie 3 tygodnie temu. W artykułach i ksiązkach medycznych znalazłam informację , że zarażać może ktoś chory lub ozdrowieniec.
Jaka jest definicja ozdrowienca ? oprócz tego, że jest to rekonwalescent po chorobie niczego więcej nie znalazłam? Czyli nasze dziecko jest bezpieczne i nie zarazi się czy lepiej się nie spotykać? Czy jest jakiś okres, w którym mówi się że chory jest ozdrowieńcem i zagraża innym zdrowym dzieciom ?

Bede wdzieczna za jakieś uwagi i Wasze doswiadczenia
Zofija
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karmelka
gaduła 1 klasy

PostWysłany: Pią Mar 02, 2007 8:29 am Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze czy dziecko ktore mialo szkarlatyne jest 3 tygodnie po chorobie,po drugie rownie dobrze ktos z was moze byc nosicielem paciorkowca i nawet nie wiece ze zarazacie. Very Happy A ozdrowieniec to kazda osoba ktora przeszla przez szkarlatyne. Na naszej ziemi jest mnostwo ludzi ktorzy sa nosicelami i nie zawsze o tym wiedza. I nie zawsze musisz sie zarazic i chorowac

Jak się zakażamy?

Zarazić się szkarlatyną można drogą kropelkową, przez zakażone przedmioty, a także od nosiciela tej choroby. Zakażać może człowiek chory na zakażenie paciorkowcowe, ozdrowieniec lub nosiciel paciorkowca. Zakażeniu płonicą ulegają ludzie wrażliwi na toksynę paciorkowca.
Jakbys miala jeszcze jakies watpliwosci pytaj byc moze bede w stanie ci pomoc. Moja mala miala szkarlatyne Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG

Gama
gaduła 1 klasy

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 1:08 am Odpowiedz z cytatem

Dziecko przestaje zarażać innych po dwóch dniach leczenia antybiotykiem.

Bardzo ważne jest podawanie antybiotyków. Płonica wymaga bezwzględnie leczenia antybiotykiem przez 10-14 dni. Dziecko powinno przyjąć ich zaleconą dawkę, nawet jeśli nastąpiła poprawa stanu zdrowia (tuż po rozpoczęciu ich przyjmowania chory już nie zaraża). ...
to słowa lekarza
Powrót do góry

karmelka
gaduła 1 klasy

PostWysłany: Sob Mar 03, 2007 2:08 pm Odpowiedz z cytatem

gamo masz racje tyle ze nawet po zakonczeniu podania antybiotyku robi sie jeszcze dodatkowe badanie krwi aby stwierdzic czy poziom paciorkowaca nie jest jescze zawyzony .Jesli nadal jest wysoki to podaje sie antybiotyk ok 3 mies do pol roku. Przewaznie ospen.Potem nadal robi sie wyniki co jakis czas zeby nie przeoczyc niczego.
Ale nie ma obaw ze pozostali sie pozarazaja chodzi mi o zabawe z dzieckiem kolezanki mojej poprzedniczki. Gdyby sie tak dzialo to musielibysmy izolowac dzieci na dlugo dlugo Very Happy

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG

Matti
~początkujący

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 7:51 pm Odpowiedz z cytatem

tak naprawde najważniejszy jest stan organizmu.Jeśli jest zdrowy to sie go nie czepnie infekcja.

Ale zdrowie to rozumiem nie tylko wstanie z łóżka i dojście do pracy.Zdrowie to brak dolegliwości chorób itp a to co ja tu widze już u kilumiesięcznych i letnich dzieci to tragedia.Powiem jasno to nie jest zdrowie

Jak mówią naprawde zdrowi ludzie: "Ludzie myslą że sa zdrowi bo nigdy nie zaznali prawdziwego zdrowia"

Zdrowie=brak problemów trawiennych brak wysypek brak zakażeń i przeziębień!

I to jest możliwe ale do tego trzeba 2 rzeczy wiedzy i jej stosowania.

ja trzymam sie z dala od antybiotyków .Za 100 tysiecy złotych bym nie połknął
Powrót do góry

Gama
gaduła 1 klasy

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 1:47 pm Odpowiedz z cytatem

Question
Powrót do góry

w**
gaduła 1 klasy

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2007 9:41 pm Odpowiedz z cytatem

Matttiiiii, lal, coz za teoria nowa wpaniala. Rozwin prosze, lal!

P.S. Nie mam polskich znakow chwilowo.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum eRodzina.com Strona Główna -> Zdrowie Malucha Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: