projektujemy salon

Dla wszystkich budujących dom

Moderatorzy: Szkorbik, Eliz@, dodocia, michell, moderatorzy

nisia
stale na forum

projektujemy salon

Postautor: nisia » ndz mar 05, 2017 1:55 am

Planujemy z mężem jak będzie wyglądał nasz salon. Ja chciałabym, żeby jedna ze ścian była wyłożona płytkami, a resztę przygotować pod malowanie farbą, teraz tyle pięknych kolorów do wyboru https://www.obi.pl/farby-do-scian-i-suf ... trz/c/1109. A mój mąż upiera się na tapetę... Jakoś nie widzę tego salonu z tapetą. Jak Wy myślicie, co lepiej będzie się prezentować?
Tymka12
~nowy na forum

Re: projektujemy salon

Postautor: Tymka12 » wt mar 14, 2017 9:28 pm

To wasz salon,decyzje podejmijcie wspólnie
familijny
~bywalec

Postautor: familijny » czw mar 16, 2017 4:18 pm

zatrudnijcie projektanta, niech wam pomoże w problemie.
rude_dude234
~początkujący
Kontaktowanie:

Postautor: rude_dude234 » wt lip 18, 2017 8:02 am

Teraz też całkiem modne są różnego rodzaju fototapety, może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem? Myślę, że to całkiem spoko opcja, zwłaszcza dla osób, które lubią eksperymentować z urządzaniem wnętrza. Mi np. bardzo podobają się takie lampy. Trochę stylu industrialnego, nowoczesnego, no a poza tym to mega funkcjonalne. Zwłaszcza jeśli salon jest połączony z jadalnią.
Zapraszam na moją stronę internetową http://aiga-mieszkania.pl
cathy586
~nowy na forum

Postautor: cathy586 » wt lip 18, 2017 5:19 pm

Teraz jest tak dużo mozliwości aranżacji wnętrz, że cokolwiek nie wybierzecie to na pewno będzie piękne :) Trudniejszą sprawą są wszelkiego typu instalacje elektryczne czy wentylacyjne, które trzeba dobrze przemyśleć przed budową. To co mi się marzy u siebie to klimatyzacja. Klimatyzacja w lato zawsze się przydaje, nawet jeśli tych gorących dni jest tylko kilka. Przynajmniej ja tak mam, że w czasie upału w mieszkaniu ani nie mogę się za bardzo na niczym skupić, ani przede wszystkim zasnąć w nocy. Mogę polecić montaż klimatyzacji (Zabrze): http://montazklimy.pl/montaz-klimatyzacji-zabrze, który z pewnością zapewni świetnie działającą instalację klimatyzującą, która nie zawiedzie nawet podczas największych upałów. Profesjonalna i rzetelna firma dobierze indywidualnie rodzaj klimatyzacji i jej wydajność, dopasowując to do wnętrza.
tutka
forumowicz

Postautor: tutka » pt sie 11, 2017 2:30 pm

To fakt klima w domu to zbawienie a szczególnie w takie upały jak teraz. Jeśli chodzi o sprawdzoną firmę, z której usług warto skorzystać to ja ze swojej strony polecam http://www.klimatyzacja-wroclaw.net.pl/. Sprzedają, montują i serwisują klimatyzatory na terenie Wrocławia. Swoją ofertę kierują zarówno do osób prywatnych jak i firm.
modern
~nowy na forum
Kontaktowanie:

Postautor: modern » pt sie 11, 2017 2:56 pm

Polecam połączenie salonu z kuchnią mega przyjemność.
Alicja77
stale na forum

Postautor: Alicja77 » śr sie 16, 2017 7:24 am

Mi się podobają salony typu loft. Fajne pomysły na taki salon można znaleźć na https://www.dulux.pl/pl/inspiracje/salon-w-stylu-loft . Takie salony są bardzo przestrzenne. I właśnie ta przestrzeń mnie w nich urzeka. Nie ma w nich podziału często są one połączone z kuchnią i jadalnią. Jak są jakieś ścianki to są one takie pozorne, często zrobione ze szkła lub jakiegoś mebla. Takie wnętrze nie przytłacza, wręcz przeciwnie daje poczucie, że mieszkanie jest większe niż w rzeczywistości. No i podoba mi się to, że mimo iż wystrój jest dość surowy, elegancki i bardzo klasyczny to jednak jest to przestrzeń bardzo przyjemna i jasna. Króluję w niej naturalne światło poprzez dość duże okna. Bardzo chciałabym mieć w takim stylu urządzony salon. Choć niestety u mnie nie da się zrobić tak salonu to przynajmniej kilka elementów wprowadziłam do swojego salonu. Jednym z nich jest to, że nie zagracałam salonu. Jest on urządzony prosto i klasycznie. Kolorystyka jest dość surowa. Zaś okna nie posiadają firan aby nie blokować światła, które się przez nie przedostaje. Z racji, że pomieszczenie nie jest wysokie to traci na poczuciu przestrzeni. Ale jasne i błyszczące panele na suficie optycznie powiększają salon.
Etabo
~nowy na forum

Postautor: Etabo » wt wrz 19, 2017 8:03 am

Troszkę siedzę w temacie klimatyzacji i mogę z czystym sumieniem polecić gorąco firmę KRIS-WENT, profesjonalne podejście do sprawy i serwis w ramach gwarancji, wszystko to w bardzo niskiej cenie
daliaA12
~nowy na forum

Postautor: daliaA12 » śr wrz 27, 2017 1:13 pm

Jeżeli chodzi o salon, to moim zdaniem szczególnie ważne jest oświetlenie: lampa stojąca do salonu, lampy sufitowe, oświetlenie boczne i inne lampki - aranżacja oświetlenia jest bardzo ważna, tworzy klimat i atmosferę w domu. Inspirujące lampy do salonu znajdziesz tutaj: https://www.lampywdomu.pl/category/oswi ... -do-salonu
Marinok
~nowy na forum

Postautor: Marinok » śr wrz 27, 2017 2:27 pm

Myślę, że spokojnie można pogodzić malowane ściany z akcentem w postaci tapety. Będzie wilk syty i owca cała.
Może coś w tym stylu

Obrazek

ta tapeta w tle fajnie się prezentuje
jablecznik
forumowicz

Postautor: jablecznik » pt paź 06, 2017 7:51 am

Ja osobiście uwielbiam na ścianach najróżniejsze plakaty i obrazy. A do tego ładne ramy, głównie aluminiowe, w tym stylu: http://galeriaram.pl/ramy-alumiowe/ bo mam bardzo nowocześnie urządzone mieszkanie. Jestem pewna, że Tobie też się ten wystrój spodoba.
Pator
~nowy na forum

Postautor: Pator » pt paź 06, 2017 1:48 pm

E ja tam jestem przeciwnikiem tapet, nie wygląda to najlepiej
Pionek
~nowy na forum

Postautor: Pionek » pn paź 09, 2017 12:36 pm

Dokładnie tak, jeszcze jakaś mała fototapeta to okej, na jedną ścianę np.
Adonis
~nowy na forum

Postautor: Adonis » śr paź 11, 2017 10:42 am

Jak dla mnie zbyt ciemno. Fajnie bo przestrzennie ale jakoś tak brakuje duszy temu pomieszczeniu. :)
Co do fototapety.. rozmiar nawet mógłby być tylko zbyt duża..

Wróć do „Budowa domu”