Szambo czy oczyszczalnia?

Dla wszystkich budujących dom

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, moderatorzy

Krysta097
~nowy na forum

Szambo czy oczyszczalnia?

Postautor: Krysta097 » pt maja 26, 2017 9:50 pm

Powiedzcie mi, które z tych rozwiązań jest bardziej opłacalne i ekonomiczne? Potrzebuję jakoś usuwać nieczystości z działki i chciałam wybudować albo oczyszczalnię albo szambo. Generalnie słyszałam, że bardzo dużo ludzi wybiera jednak szamba betonowe. Firmy oferują zwykle montaż oraz transport materiałów oraz akcesoria takie jak włazy, pokrywy czy płyty najazdowe. Czy faktycznie jest to lepsze rozwiązanie? Jak się sprawdza w użytkowaniu?
Druly
~nowy na forum

Re: Szambo czy oczyszczalnia?

Postautor: Druly » wt wrz 05, 2017 7:29 am

Wg mnie szambo. Takie plastikowe ekologiczne jest świetne bo o wiele tańsze a nie za bardzo się różni od oczyszczalni. No i szambo nie zabiera dodatkowego miejsca na podwórku co też uważam za plus. Tutaj są takie szamba http://interprogress.pl/ mozecie sobie sprawdzić o co chodzi.
Herdens
~nowy na forum

Postautor: Herdens » pt wrz 08, 2017 11:58 am

Ja mogę z własnego doświadczenia mogę polecić szamba betonowe wielkopolska. To najprostsze i do tego niedrogie rozwiązanie. Myślę, że powinieneś być zadowolony.
tutka
forumowicz

Postautor: tutka » śr wrz 13, 2017 4:11 pm

Zdecydowanie szambo. Ja z mężem też niedługo będziemy je zamawiać i zdecydowaliśmy się na szambo betonowe. Co do konkretnej firmy to ich oferta wydaje się być najlepsza http://top-szamba-betonowe.pl/. Pracują w zasadzie na terenie całego kraju, ceny mają bardzo atrakcyjne. Mają też dobre opinie wśród klientów.
Niunek
~nowy na forum

Postautor: Niunek » czw wrz 14, 2017 10:52 am

Najlepiej to się przyłączyć do kanalizacji :D ale jak nie da rady no to lepiej szambo
biobakt
~nowy na forum

Postautor: biobakt » pt wrz 15, 2017 9:42 am

Tylko pamiętaj, żeby do szamba wrzucić co jakiś czas preparaty do oczyszczania zbiorników wodnych. Dzięki temu nie będzie tam jednego wielkiego siedliska bakterii. Osobiście tak robię i sobie chwalę to rozwiązanie.
jjusti18
forumowicz

Postautor: jjusti18 » czw gru 28, 2017 9:56 pm

Mnie właśnie też nurtuje pytanie co lepiej wybrać czy szambo czy oczyszczalnie. Jednak ostatnio moi znajomi zachęcili mi, żeby zgłosiła się do tej firmy http://www.czystyzysk.eu ponoć to świetni fachowcy i mi doradzą co do najodpowiedniejszego rozwiązania dla mnie. Myślę, że tak właśnie zrobię... Nawet jak się zdecyduję to będę mogła wszystko u nich kupić i montażem też się zajmą.
musialka
stale na forum

Postautor: musialka » pn sty 15, 2018 1:49 pm

Nie jestem pewna, czy w dzisiejszych czasach szambo jest nadal dobrym pomysłem. Może lepiej zastanowić się nad podłączeniem do kanalizacji? Z kanalizacją jest dużo mniej roboty - owszem czasem trzeba ją wyczyścić ale istnieją firmy, które się tym zajmują, na przykład https://www.stankan.pl/. Polecam zapoznać się z ich ofertą.
Marinok
~nowy na forum

Postautor: Marinok » wt sty 23, 2018 2:30 pm

Podłączenie do kanalizacji jest podstawą jednak gminy nadal nie są w stanie sprostać kanalizacji. Dotyczy to zwłaszcza gmin przy dużych miastach, gdzie tworzą się wielkie sypialnie i kompleksy domków jednorodzinnych. Co do samych szamb warto rozważyć zakup zbiornika, który po doprowadzeniu kanalizacji będzie można gruntownie wyczyścić i wykorzystać do zbierania wody deszczowej. Myślę, że dobrą opcją może być szambo betonowe.
Relaks w domowym zaciszu. Ile tak naprawdę jest wart dla Ciebie?
Verters
~nowy na forum

Postautor: Verters » śr lut 07, 2018 8:38 am

Mi zdecydowanie spodobały się przydomowe oczyszczalnie ścieków które na prawdę się sprawdzają. Warto na moje sobie właśnie w taki temat wejść.
archidesign
~początkujący
Kontakt:

Postautor: archidesign » pn lut 12, 2018 11:37 am

chyba oczyszczalnia jest wygodniejsza

www.lizurej.pl/drzwi-wewnetrzne-drzwi-d ... wno/anzem/

Wróć do „Budowa domu”