Psycholog na uspokojenie?

Jak zwalczać choroby oraz sprawić by nasza rodzina cieszyła się zdrowiem...

Moderatorzy: Szkorbik, Eliz@, dodocia, michell, Marzena, hexi, moderatorzy

kasai
~nowy na forum

Re: Psycholog na uspokojenie?

Postautor: kasai » pn sty 16, 2017 1:33 pm

Musisz znaleźć sposób na zredukowanie napięcia bo ono jest bardzo szkodliwe. Podzwoń po gabinetach i popytaj o najlepsze rozwiązanie. Może wystarczy konsultacja albo odpowiednio dobrane leki. Tu znajdziesz podstawowe informacje http://www.gabinetyrozwoju.pl
trajkota
~nowy na forum

Postautor: trajkota » czw sty 19, 2017 1:45 pm

Porady psychologa nie są złym rozwiązaniem, bo często nie umiemy spojrzeć obiektywnie na sedno problemu, które wywołuje u nas takie pokłady stresu. Wiadomo, ciężko jest się czasem otworzyć przed kimś obcym, ale z drugiej strony opinia postronnego obserwatora może nam bardzo pomóc w rozwiązaniu spraw, które nie dają nam spokoju. Albo po prostu rozładować napięcie, przez co nie będziemy dla siebie zbyt ostrzy. Warto to przemyśleć, nie ma nic gorszego niż życie w ciągłym stresie i zdenerwowaniu.
Imcha
~nowy na forum

Postautor: Imcha » pn lut 13, 2017 9:33 am

Z usług psychologa skorzystać można zawsze, jeżeli czuje się taką potrzebę. Nie powinno się odwlekać takiej wizyty - w grę wchodzi przecież nasze samopoczucie. W mojej okolicy można znaleźć chociażby http://www.gabinetypsychoterapii.com/. Jeśli będę kiedykolwiek odczuwał potrzebę tego typu rozmowy, z pewnością tam się udam.
Bolek7783
stale na forum

Postautor: Bolek7783 » wt lut 14, 2017 9:43 am

Psycholog i terapia psychologiczna jak najbardziej pomoże na uspokojenie, ale weźmy pod uwagę, to że nie każdego stać na prywatna terapię psychologiczną. Stres może doprowadzić do bardzo wielu chorób i nie tylko tych psychicznych, a także fizycznych. Tabletki zwalczą tylko objawy. Poza tym nasz organizm przyzwyczai się do nich, zwiększy się tolerancja na składniki zawarte w tabletkach i z miesiąca na miesiąc będziemy musiały brać ich więcej. Jest to jakieś wyjście, ale moim zdaniem nie do końca najlepsze. Warto spróbować z kolorowankami antystresowymi dla osób dorosłych, które są coraz bardziej modne. Tu https://rodzinazdrowia.pl/czym-sa-kolor ... -doroslych znajdziecie dużo informacji o tych kolorowankach.
guana
gaduła 1 klasy

Postautor: guana » wt lut 14, 2017 6:42 pm

z rozmowa z psychologiem na pewno nie zaszkodzi, będzie okazja żeby się wygadać i może wspólnie znaleźć rozwiązanie problemu.
Depresanum
~nowy na forum
Kontaktowanie:

Postautor: Depresanum » śr lut 15, 2017 11:30 pm

Polecam wizytę u psychologa, do którego udajemy się, po wielu próbach radzenia sobie z kryzysem samemu. Gdy uświadamiamy sobie, ze sami nie potrafimy go przezwyciężyć. Decyzja ta zależy, od tego w jaki sposób, zaburzenia wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie.
Obrazek
MaurycyPoland
~nasz przyjaciel

Postautor: MaurycyPoland » czw lut 16, 2017 1:54 pm

medytacja, muzyka, hobby, joga. cokolwiek.
odzież antystatyczna
promyk
~początkujący

Postautor: promyk » czw kwie 13, 2017 12:11 pm

No ja sama nie potrafiłam przezwyciężyć stresu, zwłaszcza w pracy, ale sięgnęłam po nervomix control, chciałam wypróbować czy pomoże, i pomógł. Wycisza mnie, uspokaja skołatane nery, ale nie uzależnia bo jest ziołowy, dla mnie jest strzałem w dzisiatkę
deske
~nowy na forum

Postautor: deske » czw kwie 13, 2017 1:41 pm

W sumie dobry pomysł, psycholog jest dobrym rozwiązaniem w każdej sytuacji dotyczącej zaburzenia psychiki.
lolita
~nasz przyjaciel

Postautor: lolita » czw maja 18, 2017 8:13 pm

Jeżeli ma się problemy warto szukać profesjonalnej pomocy. Jeśli chodzi o jakiekolwiek uzależnienia to warto zaglądać tutaj https://www.fotobum.pl/wspolpraca bo mają tam dość dobre terapie. Uważam, że w przypadku takich problemów terapia jest najlepszym wyjściem :)
Wikielana12
~nowy na forum
Kontaktowanie:

Postautor: Wikielana12 » śr cze 14, 2017 5:47 pm

Terapie psychodynamiczne jak: https://www.kcp.com.pl/ cieszą się coraz większym uznaniem i na pewno warto zwrócić na nie uwagę. Jeżeli mieszkasz w Krakowie bądź w okolicach koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy.
Krakowskie Centrum Psychodynamiczne
kaliksto
~nowy na forum

Postautor: kaliksto » pt cze 16, 2017 7:51 pm

psycholog to bardzo dobre wyjście na wszelkiego rodzaju dolegliwości, każdy stres i tym podobne warto jest przegadać z profesjonalistą
badibo
~nowy na forum

Postautor: badibo » pt cze 30, 2017 11:57 am

Psycholog to jest zawsze dobry pomysł, kiedy jest coś do przerobienia, coś uwierającego. Bez wątpienia. Zestresowanie może też mieć podłoże różne, możesz też sobie na nie zadziałać od strony ciała. Mój ojciec to jest taki typ człowieka, zestresowany wiecznie. Teraz chodzi na aku http://akupunkturapokrywka.pl/ bo mu mama kazała coś robić, ale ile było walki o to! Ale faktycznie jakiś jest bardziej odprężony, jakby skupiony czy lepiej potrafi panować nad tym. Nie wiem dokładnie co tam się wydarzyło ale pomagają mu te wizyty.
Alicja77
forumowicz

Postautor: Alicja77 » wt lip 11, 2017 7:38 am

Jak się chodzi ciągle nerwowym i nie tylko ze względu na stres to uważam, że wizyta u psychologa nie zaszkodzi. I choć wiele osób wstydzi się tego, że korzysta z usług psychologa to uważam, że nie ma czego się wstydzić. Oczywiście nie ma też co się chwalić. To powinna być taka dość normalna rzecz. Nie ma też co dokuczać komuś tego iż korzysta z pomocy psychologa. Wręcz przeciwnie powinno się taką osobę podziwiać. Nie łatwo jest przyznać przed sobą, że ma się problem a dopiero trudno jest przyznać się przed kimś i prosić o pomoc. Ja korzystałam przez długi czas z usług oferowanych przez psychologa z http://www.osrodekintra.pl/ . I choć skończyłam już terapię to nadal mam kontakt z moim psychologiem. Zresztą cały ośrodek ma bardzo indywidualne podejście do swoich pacjentów. Podchodzą oni z przeświadczeniem, że my jako ich klienci sami wiemy co jest dla nas najlepsze i to właśnie my nadajemy rytm naszemu leczeniu. Dlatego też dwie różne osoby cierpiące na to samo mogą mieć odmienne procesy leczenia. I każde z nich może także trwać raz dłużej a raz krócej.
Truskawka132
~nowy na forum

Postautor: Truskawka132 » wt lip 11, 2017 9:17 am

Z pomocy psychologa w takim razie można skorzystać, a może da Ci jakieś leki na uspokojenie

Wróć do „Zdrowie w Rodzinie”