Psycholog na uspokojenie?

Jak zwalczać choroby oraz sprawić by nasza rodzina cieszyła się zdrowiem...

Moderatorzy: Szkorbik, Eliz@, dodocia, michell, Marzena, hexi, moderatorzy

kasai
~nowy na forum

Re: Psycholog na uspokojenie?

Postautor: kasai » pn sty 16, 2017 1:33 pm

Musisz znaleźć sposób na zredukowanie napięcia bo ono jest bardzo szkodliwe. Podzwoń po gabinetach i popytaj o najlepsze rozwiązanie. Może wystarczy konsultacja albo odpowiednio dobrane leki. Tu znajdziesz podstawowe informacje http://www.gabinetyrozwoju.pl
trajkota
~nowy na forum

Postautor: trajkota » czw sty 19, 2017 1:45 pm

Porady psychologa nie są złym rozwiązaniem, bo często nie umiemy spojrzeć obiektywnie na sedno problemu, które wywołuje u nas takie pokłady stresu. Wiadomo, ciężko jest się czasem otworzyć przed kimś obcym, ale z drugiej strony opinia postronnego obserwatora może nam bardzo pomóc w rozwiązaniu spraw, które nie dają nam spokoju. Albo po prostu rozładować napięcie, przez co nie będziemy dla siebie zbyt ostrzy. Warto to przemyśleć, nie ma nic gorszego niż życie w ciągłym stresie i zdenerwowaniu.
Imcha
~nowy na forum

Postautor: Imcha » pn lut 13, 2017 9:33 am

Z usług psychologa skorzystać można zawsze, jeżeli czuje się taką potrzebę. Nie powinno się odwlekać takiej wizyty - w grę wchodzi przecież nasze samopoczucie. W mojej okolicy można znaleźć chociażby http://www.gabinetypsychoterapii.com/. Jeśli będę kiedykolwiek odczuwał potrzebę tego typu rozmowy, z pewnością tam się udam.
Bolek7783
stale na forum

Postautor: Bolek7783 » wt lut 14, 2017 9:43 am

Psycholog i terapia psychologiczna jak najbardziej pomoże na uspokojenie, ale weźmy pod uwagę, to że nie każdego stać na prywatna terapię psychologiczną. Stres może doprowadzić do bardzo wielu chorób i nie tylko tych psychicznych, a także fizycznych. Tabletki zwalczą tylko objawy. Poza tym nasz organizm przyzwyczai się do nich, zwiększy się tolerancja na składniki zawarte w tabletkach i z miesiąca na miesiąc będziemy musiały brać ich więcej. Jest to jakieś wyjście, ale moim zdaniem nie do końca najlepsze. Warto spróbować z kolorowankami antystresowymi dla osób dorosłych, które są coraz bardziej modne. Tu https://rodzinazdrowia.pl/czym-sa-kolor ... -doroslych znajdziecie dużo informacji o tych kolorowankach.
guana
gaduła 1 klasy

Postautor: guana » wt lut 14, 2017 6:42 pm

z rozmowa z psychologiem na pewno nie zaszkodzi, będzie okazja żeby się wygadać i może wspólnie znaleźć rozwiązanie problemu.
Depresanum
~nowy na forum
Kontaktowanie:

Postautor: Depresanum » śr lut 15, 2017 11:30 pm

Polecam wizytę u psychologa, do którego udajemy się, po wielu próbach radzenia sobie z kryzysem samemu. Gdy uświadamiamy sobie, ze sami nie potrafimy go przezwyciężyć. Decyzja ta zależy, od tego w jaki sposób, zaburzenia wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie.
Obrazek
MaurycyPoland
~nasz przyjaciel

Postautor: MaurycyPoland » czw lut 16, 2017 1:54 pm

medytacja, muzyka, hobby, joga. cokolwiek.
odzież antystatyczna
promyk
~nowy na forum

Postautor: promyk » czw kwie 13, 2017 12:11 pm

No ja sama nie potrafiłam przezwyciężyć stresu, zwłaszcza w pracy, ale sięgnęłam po nervomix control, chciałam wypróbować czy pomoże, i pomógł. Wycisza mnie, uspokaja skołatane nery, ale nie uzależnia bo jest ziołowy, dla mnie jest strzałem w dzisiatkę
deske
~nowy na forum

Postautor: deske » czw kwie 13, 2017 1:41 pm

W sumie dobry pomysł, psycholog jest dobrym rozwiązaniem w każdej sytuacji dotyczącej zaburzenia psychiki.

Wróć do „Zdrowie w Rodzinie”