Czy uważasz, że 3 letnie dziecko powinno uczyć się języków?

Forum dla rodziców przedszkolaków...

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, hexi, Marzena, moderatorzy

klementynka
~początkujący

Postautor: klementynka » wt gru 02, 2014 2:20 pm

Mój brat w tym roku zabrał 4-letnie siostrzenice na obóz językowy do Anglii organizowany przez http://www.edukatio.edu.pl/. Były zachwycone, poznały inne dzieciaki, a przede wszystkim rzeczywiście czegoś się nauczyły. No i plusem było to, że brat był na miejscu, też brał udział w różnych zajęciach. Moim zdaniem dla najmłodszych dzieciaków takie kursy są idealne. Plus nauka systematyczna w domu :)
BajkoweUbranka
forumowicz

Postautor: BajkoweUbranka » czw gru 11, 2014 12:14 pm

Jeżeli możesz to napisz więcej szczegółów,np ile kosztuje taki obóz językowy w anglii,bo brzmi to całkiem sensownie. Pytanie też czy wiek 4 lat to jednak nie za mało,co o tym sądzicie?
BajkoweUbranka- Ubranka dla dzieci.
Martyna89
~początkujący
Kontakt:

Postautor: Martyna89 » czw gru 18, 2014 1:27 pm

ja uważam że nigdy nie jest za wcześnie. Ja często do synka, ma już 4 lata, mówie najpierw po polsku a powtarzam po angielsku i mały powoli łapie :) [potem będzie mu łatwiej
klementynka
~początkujący

Postautor: klementynka » czw sty 08, 2015 12:01 pm

Z tego co wiem kurs dla rodzica i jednego dziecka to około 1 500 funtów za tydzień. Ale jeśli się zostaje dłużej, to chyba później jest taniej. W tym masz opłacony kurs, nocleg, jakieś dodatkowe zajęcia. Nie pamiętam, co jeszcze, ale mogę dopytać :) Pamiętam tylko jak opowiadał, że cała wycieczka nie skupiała się wyłącznie na nauce. Zwiedzali też różne miejsca, brali udział w warsztach i meczach... Generalnie aktywnie przez cały czas :) Myślę, że czteroletnie dzieciaki mogą już z takich wyjazdów dużo wynieść.
Zatorland_pl
stale na forum

Postautor: Zatorland_pl » czw sty 08, 2015 1:46 pm

Dziecko w wieku 3-4 lat to już odpowiedni moment aby zaczeło łapać przynajmniej kilka słówek i potem systematycznei to doskonalić nawet po przez zabawę. Zgadzam się z opinią,że im szybciej się zacznie tym oczywiście lepiej.
Pozdrawiamy,
www.parkmikolaja.pl - Park MikoÂłaja w Zatorze.
aniaaa
~nowy na forum

Postautor: aniaaa » sob sie 01, 2015 1:30 pm

Jasne, że dziecko w tym wieku może zacząć uczyć się języka. Jednak ważne jest, żeby lekcje były prowadzone przez profesjonalistów, oni wiedzą jak przekazywać wiedzę.
BajkoweUbranka
forumowicz

Postautor: BajkoweUbranka » pn sie 10, 2015 12:59 pm

Wspominałam już o tym powyzej- trduno w tym wieku pisac o "wiedzy",bardziej chodzi o łapanie słówek oraz takie typowe początki z językiem co potem często procentuje. Im wczesniej tym lepiej,dla mnie wiek przedszkolny jest ku temu idealny.
BajkoweUbranka- Ubranka dla dzieci.
aniaaa
~nowy na forum

Postautor: aniaaa » pn sie 17, 2015 9:41 am

Ponoć dykcji języka chińskiego można nauczyć się do maksymalnie 7 roku życia. Nauka języków moim zdaniem powinna się odbywać jak najwcześniej kiedy dziecko "chłonnie" wiedzę.
Mrzygłód
~nowy na forum
Kontakt:

Re: Czy uważasz, że 3 letnie dziecko powinno uczyć się języków?

Postautor: Mrzygłód » sob mar 05, 2016 12:21 pm

Jak najbardziej. Oczywiście w formie zabawy. Później będzie, jak znalazł.
jatuwysiadam
~początkujący
Kontakt:

Postautor: jatuwysiadam » pn kwie 18, 2016 12:53 pm

Jestem jak najbardziej za przedszkolem wielo językowym, jednak nic na siłe, powinno to być dawkowane w mało inwazyjnej formie, na zasadzie zabawy.
nakreche
~nowy na forum

Postautor: nakreche » śr kwie 20, 2016 10:08 am

Witam Wszystkich!
Jak dla mnie 3latką chodzenie na takie zajęcia w niczym nie szkodzi. Właściwie to im szybciej dziecko oswoi się z jezykiem obcym tym lepiej bedzie mu się go nauczyć i z nim oswoić. Takiemu dziecku bardzo szybko przychodzi nauka, tym bardziej, że przez ciekawość wręcz chce się go nauczyć.
Przyznam , że spotkałam się z tym gdy moje dzieci szybko przez bajki na minimini które przeplatały w sobie jeżyk angielski, niesamowicie szybko przyswoiły pewne słówka i bardzo im się to spodobały. Chciały wiecej! To też pchneło mnie do zapisania ich na zajęcia dodatkowe z języka angieskiego. Od tego mementu ich wiedza się powiekszyła, chetnie mówią i korzystają z tego czego się nauczyły. Wsztsko to zawzięczam nie tylko bajką, czy też chęcia dzieci(które sa kluczowe) ale szczególnie szkole CE Lingua ( http://www.cel.com.pl/) !! :) Naprawdę warto zapisać dziecko! pozwolić mu na rozwój!! :) Polecam!
http://www.unifund.pl/
Gorąco polecam! Są na prawdę pomocni!
margo903
~początkujący

Postautor: margo903 » ndz cze 05, 2016 8:42 pm

Witam, język w przedszkolu dla naszych dzieci to będzie zabawa one są tak chłonne że szkoda by było tego nie wykorzystać znalazłam ofertę http://www.magiaprzedszkole.edu.pl/ to przedszkole obejmuję dość spory pakiet wszystkie zajęcia dodatkowe, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia w klubach zainteresowań, wszelkie imprezy okolicznościowe, wizyty zaproszonych do Przedszkola gości, całodzienne wyżywienie oraz inne atrakcje organizowane przez Przedszkole.
WiolkaKlaman
forumowicz

Postautor: WiolkaKlaman » pn cze 06, 2016 8:30 am

Oczywiście istnieją teorie zakładające że im wcześniej tym lepiej, jednak i tu trzeba uważać. Według większości metodyków zajmujących się wczesną nauką języka obcego- optymalny wiek do nauki języka to 4-5 lat, gdy system ojczystego języka jest już dość usystematyzowany.
Hania22
~nowy na forum
Kontakt:

Postautor: Hania22 » wt cze 07, 2016 2:54 pm

Moim zdaniem im szybciej tym lepiej. Takie dziecko lepiej i szybciej sie uczy.
Asia_624
~nasz przyjaciel

Postautor: Asia_624 » śr cze 15, 2016 11:37 am

Uważam że im dziecko jest młodsze tym szybciej się uczy i więcej zapamiętuje dlatego uczenie 3-latka języków obcych jest świetnym pomysłem

Wróć do „Żłobek i Przedszkole”