Dziecinny ubiór i zachowanie

Jak uchronic dziecko przed zlym towrzystwem, narkotykami, alkoholem, przemocą...

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, hexi, Marzena, moderatorzy

anna
~nowy na forum

Dziecinny ubiór i zachowanie

Postautor: anna » śr lip 18, 2007 12:59 pm

Witam jestem mamą prawie 10 letniego syna Jacka i mam taki dziwny problem mianowicie mój syn ciągle chce nosić rzeczy (ubrania), których chłopcy w jego wieku raczej nie powinni już nosić. Kiedyś jak był młodszy to kupowałam mu takie spodnie na szelkach (ogrodniczki) bo bardzo chciał i mu się podobały i nie byłoby problemu gdyby nie to, że dalej bardzo chce w takich chodzić i co i rusz chce nowe!
Ostatniej zimy zaskoczył mnie tym, że zamiast nowej kurtki zażyczył sobie kombinezon jednoczęściowy w którym ma zamiar chodzić do szkoły!
Z mężem staraliśmy się mu jakoś wytłumaczyć, że jest już za duży na takie ubrania ale on kompletnie się tym nie przejmuje :shock: ! Ostatnio narobił nam wstydu ponieważ nie chcieliśmy mu czegoś kupić to na złość nam zmoczył się na środku sklepu :shock: !
Już nie wiemy co mamy robić zgłosić się do lekarza, psychologa? Może to nasza wina? Proszę o pomoc...
michell
Site Admin
Kontakt:

Postautor: michell » śr lip 18, 2007 7:02 pm

bo ja wiem czy nie powinnien , skoro mu sie podobaja. To chyba w tobie jest problem bo ty usilnie probujesz zmienic dziecko bo rozumiem ze ty uwazasz ze to dziecinne i tak nie wypada. To ze sie dziecko z sikało to nie przejaw złośliwosci tylko bezradnosci wobec uporu rodziców taka linia obrony wg mnie. Jesli az tak ci przeszkadza dziecko w ogrodniczach no coz musisz mu jakos wytlumaczyc ale zrob to wsposob ktory nie rani uczuc dziecka lub uszanuj zdanie dziecka. Mysle ze jesli to taki problem pojdzcie na kompromis no niech sobie chodzi po domu tak jak chce ale np jak gdzies idziecie pokazujcie ze trzeba sie przebrac i zaproponujcie alternatywne ubranie. Aby jednak uszanowac uczucia dziecka pozwolcie mu wybrac naszykuj dwa rozne komplety ubranek i zapytaj ktory z nich woli ubrac.
ObrazekObrazek
anna
~nowy na forum

Postautor: anna » śr lip 18, 2007 8:09 pm

Może trochę wyolbrzymiłam problem i skierowałam go na złe tory.
Postaram sie to sprecyzować. Nasze rozmowy zawsze były spokojne i nie wymuszały niczego na naszym synku (oczywiście jeśli chodziło o takiego typu sprawy). Zaskoczyło nas to, że kompletnie nie chce nosić nic innego a jak chcemy go na spokojnie przekonać to odbywa się histeria i staje się nieznośny.
Oczywiście nie ulegamy ale ubranie go w coś innego jest niesamowitą męczarnią.
To dość dziwne bo Jacek jest spokojnym dzieckiem a w tych sprawach jest nie do zniesienia!
michell
Site Admin
Kontakt:

Postautor: michell » śr lip 18, 2007 9:36 pm

Nie wiem co ci doradzic bo z czyms takim sie nie spodkałam , ale jesli syn lubi tak to niech tak chodzi najwazniejsze to znalesc kompromis gdzie jak to sie mowi wilk syty i owca cała. Ja tez lubie chodzic w ogrodniczkach i chodziłam w nich dosc dlugo tak wiec to jeszcze nic strasznego. On z jakiegos powodu je tez lubi wiec chyba powinniscie mu na to pozwolic. Oczywiscie to wy macie prawo decydowac ale tak jak pisałam moze on jet w tym wieku ze dziecko chce decydowac samo o sobie i chce miec jakies do tego pole wiec je mu dajcie i sprobujcie opcji dwa komplety ubran niech on sam decyduje ten albo tamten i niech znajdzie sie w jednym z nich np ulubiona koszulka cos co go skłoni do konkretnego wyboru.
ObrazekObrazek
anna
~nowy na forum

Postautor: anna » śr lip 18, 2007 10:36 pm

Może i masz rację. Może po prostu czuje się już duży i chce nam to pokazać właśnie w taki sposób. Nie wiem!
Spróbujemy wcielić w życie Twój pomysł może się nam powiedzie! :)
Pozdrawiam serdecznie :wink:
michell
Site Admin
Kontakt:

Postautor: michell » śr lip 18, 2007 10:58 pm

sprobowac nie zaszkodzi i zycze powodzenia a jak sie nie uda, bo ja gwarancji na moje metody nie moge dac, to cos pomyslimy
ObrazekObrazek
anna
~nowy na forum

Postautor: anna » czw lip 19, 2007 8:58 am

Dzisiaj akurat nadarzyła sie okazja do tego eksperymentu ponieważ wyjeżdżamy w trójkę na imieniny do teściowej (Boże aż mi głupio bo eksperymentuje na własnym dziecku :oops: ale trudno :wink: ).
Zrobiłam tak jak mówiłaś tylko w tym wszystkim trochę pokombinowałam i przygotowałam Jackowi dwa komplety złożone z jego ulubionej koszulki i nielubianych spodenek oraz znienawidzonej koszuli i ulubionych krótkich ogrodniczek i trochę mi się chciało śmiać bo wychodzi na to, że mój syn jest bardziej wybredny od dziewczynek w jego wieku :).
Wybrał wariant drugi ale z tego wszystkiego może bez płaczu zacznie ubierać koszule :wink: co mnie bardzo cieszy.
Boże! Co ja mam z tym chłopem :!:
michell
Site Admin
Kontakt:

Postautor: michell » czw lip 19, 2007 9:28 am

czyli wariant z ogrodniczkami czy bez ?
Nie przejmuj sie tymi eksperymentami nie są szkodliwe dla dziecka:)
ObrazekObrazek
anna
~nowy na forum

Postautor: anna » czw lip 19, 2007 10:08 am

Oczywiście wariant ogrodniczki + koszula i w cale długo się nie zastanawiał.
Byłam zaskoczona, że tak szybko podjął decyzję zapominając całkowicie, że nie lubi koszul! Chyba wspólnie zrobiliśmy jakiś mały kroczek do przodu :wink:
Szkodliwe na pewno nie ale nigdy nie próbowałam "podstępów" przy wychowywaniu syna ale było ciekawie :)
michell
Site Admin
Kontakt:

Postautor: michell » czw lip 19, 2007 10:26 am

to nie są podstepy tylko najbezpieczniejsza forma pozwalania dziecku decydowania o samym sobie :) Ja tez stosuje takie manewry na wychowawczym placu boju :]
ObrazekObrazek
anna
~nowy na forum

Postautor: anna » czw lip 19, 2007 10:31 am

zobaczymy jak to się dalej potoczy bo na razie widzę, że jest zadowolony
michell
Site Admin
Kontakt:

Postautor: michell » czw lip 19, 2007 10:38 am

ciesze sie i zycze udanych prob :)
ObrazekObrazek
anna
~nowy na forum

Postautor: anna » czw lip 19, 2007 5:03 pm

dzięki i pozdrawiam
Obrazek
MĂłj maÂły JacuÂś
michell
Site Admin
Kontakt:

Postautor: michell » czw lip 19, 2007 8:32 pm

nie ma za co:)
ObrazekObrazek
Marcysia;))
gaduła 1 klasy

Postautor: Marcysia;)) » czw lip 19, 2007 8:40 pm

czytam i czytam i sie zadziwiam tym co piszesz o Jacku,,,,
moj brat ma 10 lat synem 7 i sama wiem ze na zime najlepszy jest kombinezon ....jest wygodny i bezpieczny-snieg sie nie dostanie :)
to jedno...ogrodniczki brak lat 10 uwielbia i chodzi w nich-sama wiesz widocznie ze sa w sklepach i mozna je kupic czyli popyt na nie jest i ludzie kupuja wiec wstydliwy to problem nie jest mpoim zdaniem i to jest was zproblem a nie jacka...
on po prostu lubi taki styl i lamanie go na sile jest straszna katorga jak widac przynosi to wynik w postaci moczenia ktore jest wynikiem waszej dominacji i lamania charakteru synowi...
jesli jest schludny normalnie sie zachowuje i jest pogodny to nie ma problemu bylby gdyby np ubieral sie w sukeinki...
Obrazek

Obrazek

Wróć do „Dziecko w wieku szkolnym”