Planowanie przyszłości dziecka

Jak uchronic dziecko przed zlym towrzystwem, narkotykami, alkoholem, przemocą...

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, hexi, Marzena, moderatorzy

myszkaaa
~nasz przyjaciel

Planowanie przyszłości dziecka

Postautor: myszkaaa » wt paź 24, 2017 8:38 am

Mój syn jest zapalonym fanem piłki nożnej. Ze http://sporttiw.pl/ kupuję mu koszulki piłkarskie. Ma wiele gadżetów. Chce iść dalej. Dopomina się o zapianie do szkółki piłkarskiej. Ja nie bardzo wiem czy powinnam w jakiś sposób wybrać najlepszą i jak je oceniać. Czy ktoś z rodziców może się w temacie wypowiedzieć?
Nami88
~nowy na forum

Re: Planowanie przyszłości dziecka

Postautor: Nami88 » śr paź 25, 2017 7:05 am

No po co planować przyszłość dziecka? niech sam zdecyduje.
___
http://www.skazananafitness.pl/
DomiDo
~nowy na forum

Postautor: DomiDo » pn lis 13, 2017 2:36 pm

Przyszłością dziś to na pewno jest znajomość języka angielskiego, dlatego teraz opłaca się posłać dziecko do szkoły dwujęzycznej. Ta szkoła posiada taką ofertę http://szkola-mentis.edu.pl/ Uczą się tam języka bardzo naturalnie, poprzez konwersację, a nie kucie na pamięć słówek... Najlepiej wysłać dziecko od razu do dwujęzycznej szkoły podstawowej, a w przyszłości będzie mieć łatwiej na polu języków obcych.
unikatowa
~nasz przyjaciel

Postautor: unikatowa » śr lis 29, 2017 11:16 am

Może też warto pomyśleć o jakiejś niepublicznej szkole podstawowej? Szkoła Podstawowa im Wiktorii Wiedeńskiej w Warszawie ma bardzo dobre opinie i wysokie miejsce w rankingach szkół. W takich szkołach na pewno są bardzo dobre warunki i porządni nauczyciele.
GraszkaBenc
~nowy na forum
Kontakt:

Postautor: GraszkaBenc » wt gru 12, 2017 3:08 pm

Planowanie nie jest złe, tylko trzeba patrzeć, czy dziecko faktycznie chce iść w danym kierunku. Dobrym pomysłem jest rozwijanie jego naturalnych predyspozycji, np. muzycznych (można to łatwo sprawdzić tzw. testem Gordona, w szkołach muzycznych można zrobić) - i pójść tym tropem. To duzo daje - a najlepiej rozwijać talent niż na siłę zmuszać się do czegoś, to dotyczy i dzieci i dorosłych. Dziecku można wtedy kupić - albo na początku wypożyczyć - instrument, np. skrzypce i odpoweidni futerał (najlepiej od Artonus.pl) i pomagać mu sprostać nowym obowiązkom.
rolety
~nowy na forum
Kontakt:

Postautor: rolety » śr gru 20, 2017 11:14 am

warto z pewnością wziąć pod uwagę preferencje dziecka i jego zainteresowania

gehe zu meiner Seite
tutka
forumowicz

Postautor: tutka » śr gru 27, 2017 10:55 am

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się posłać naszą córkę do prywatnej podstawówki Te Vizja. Chodzi tam już 3 rok i z każdym dniem widzę jak się rozwija. Fajnie się uczy ale super jest to, że ma możliwość rozwijania swoich pasji bo zajęć dodatkowych jest tam multum. Częste wycieczki, ciekawie prowadzone zajęcia i duża ilość zajęć sportowych. Na początku miałam wątpliwości czy prywatna podstawówka jest potrzebna ale teraz wiem na 100%, że podjęliśmy najlepszą decyzję z możliwych.
kosmitek
~nowy na forum

Postautor: kosmitek » wt sty 30, 2018 11:09 am

Moim zdaniem dziecko trzeba wspierać i rozwijać u niego mniejsze lub większe talenty. Sama inwestuję nie tylko w elektronikę. Staram się, by moje dziecko miało dobre podstawy do rozwoju. Nie tak dawno przerabialiśmy artystyczną wenę. Mimo że chwilę później się skończyła, to podstawowe rzeczy typu http://www.kropkawkropke.com/pol_m_Szta ... i-635.html kupiłam bez wahania. Sporo przy tym śmiechu było chociaż.

Wróć do „Dziecko w wieku szkolnym”