Gdzie wysłać dziecko?

Jak uchronic dziecko przed zlym towrzystwem, narkotykami, alkoholem, przemocą...

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, hexi, Marzena, moderatorzy

olan
~nasz przyjaciel
Kontakt:

Gdzie wysłać dziecko?

Postautor: olan » wt mar 25, 2014 10:39 am

Właśnie jestem w trakcie wyboru odpowiedniej szkoły dla dziecka. Zastanawiam się nad szkołą prywatną, a publiczną. Nauka w dwóch językach (polskim i angielskim) jest dobrą opcją. Ponadto dobrze wyposażone sale lekcyjne będą też dużym atutem. Znacie jakieś Szkoły prywatne Łódź
Zatorland_pl
stale na forum

Postautor: Zatorland_pl » pt lip 11, 2014 1:16 pm

To bardzo dobre pytanie i takze zadaje podobne: jakie są opłaty za taką prywatną szkołę,możesz podać szczegóły? Im będzie ich więcej tym rzecz jasna lepiej.
Pozdrawiamy,
www.parkmikolaja.pl - Park MikoÂłaja w Zatorze.
Bolek7783
stale na forum

Postautor: Bolek7783 » śr wrz 09, 2015 12:45 pm

Najlepiej tam, gdzie maja nowoczesne pomoce dydaktyczne, dobry poziom nauczania i nauczyciele są z powołania. Ciężko o takie szkoły zwłaszcza te publiczne. Na szczeście mnie udało się znaleźć szkołę, która spałnia moje oczekiwania, bo nauczyciele są w niej dobrze wykształceni i przygotowani do zawodu i szkoła ciagle kupuje takie pomoce dydaktyczne http://www.edumarket.com.pl/pl/c/Pomoce ... kacyjne/24
Kermit
gaduła 1 klasy

Re: Gdzie wysłać dziecko?

Postautor: Kermit » sob maja 21, 2016 10:04 am

Ja bym nie wybierał szkoły prywatnej, źle mi się kojarzą, a szkoły publiczne złe nie są, co więcej, z roku na rok jest coraz lepiej i są coraz bardziej nowoczesne.
Yetiaa
~nasz przyjaciel
Kontakt:

Postautor: Yetiaa » czw sie 18, 2016 10:37 am

Jak szukacie dobrej szkoły podstawowej w Warszawie to ja polecam Wam tę http://szkola-gaudeamus.pl/program-curriculum.php - to dwujęzyczna SP. Zapisałam do niej córkę rok temu i bardzo jesteśmy zadowolone. Język angielski w tym wieku jest bardzo ważny, moja córka ma 7 lat a już bardzo dobrze mówi po angielsku.
ela677
~nasz przyjaciel

Postautor: ela677 » czw kwie 20, 2017 8:38 pm

Córka mojej siostry w tym roku kończy gimnazjum. Ona już wie jakie ma plany na przyszłość. Zamierza zostać lekarzem-ratownikiem. I pod tym kątem szuka szkoły średniej. Słyszałyśmy dobre opinie o szkole http://www.lifeskills.pl/ w Warszawie. Szkoła kształci w dwóch systemach programowych. Jeden dla przyszłych liderów a drugi dla kandydatów na studia medyczne. Mają autorskie programy. Wydaje mi się, że to idealna szkoła dla siostrzenicy. To szkoła dla ambitnych dzieci. Rekrutacja odbywa się podczas indywidualnego spotkania. Są też dni otwarte. Intencją szkoły jest, by młodzież studiowała, zakładała firmy i radziła sobie dobrze w życiu. Myślicie, że to dobry wybór?
sum2
~nowy na forum

Postautor: sum2 » ndz kwie 23, 2017 5:37 pm

Według mnie szkoły publiczne są lepszym wyjściem. W szkole prywatnej dziecko jest zbyt utłamszone, lepiej, żeby miało dostep do kazdego srodowiska
Yetiaa
~nasz przyjaciel
Kontakt:

Postautor: Yetiaa » czw kwie 27, 2017 3:58 pm

Ja z kolei jestem zwolenniczką szkoły niepublicznej. Mam porównanie, bo wcześniej dzieci chodziły do szkoły publicznej, a dopiero po przeprowadzce do Warszawy zapisałam dzieci do szkoły niepublicznej. Zdecydowałam się na szkołę niepubliczną im. Wiktorii Wiedeńskiej, prowadzoną przez Fundację Varsovia . Szkoła w pełni spełnia moje oczekiwania, nie to co poprzednia.
Alicja77
stale na forum

Postautor: Alicja77 » pn cze 12, 2017 9:15 am

Gdybym miała taką możliwość to bym wysłała dzieci do szkoły prywatnej. Ale nie jest to tania rzecz. A nie będe decydowała, które dziecko ma pójść do prywatnej, a które do publicznej. Żadne z nich nie jest lepsze od drugiego i staram się je traktować na równi. Więc oboje poszli do szkoły publicznej. Nie powiem aby była ona zła. Ale czasem z wielkim niepokojem patrze na niektóre dzieci chodzące do tej samej szkoły. Dzieci się bardzo dobrze uczą i chodzą jeszcze na zajęcia dodatkowe takie jak basen i szkoła muzyczna. Kupiłam specjalnie na http://www.edulex.com.pl/pl/c/Tablice-k ... elurowe/62 tablicę korkową aby jakoś graficznie zorganizować ich dzień. Chcę aby moje dzieci miały jak najlepszy start w życiu.
córeczka
stale na forum

Postautor: córeczka » pn cze 19, 2017 1:13 pm

Ja myślę że jak są możliwości to warto posłać dziecko do prywatnej szkoły językowej. Ale warto też pamiętać o dobrze opracowanych podręcznikach. Bardzo dobrą propozycje ma ta księgarnia wysyłkowa http://www.taniaksiazka.pl/podreczniki-c-313.html Tu są podręczniki do nauki języków, ćwiczenia, karty pracy itp. A ceny dużo niższe niż w księgarniach stacjonarnych.
basia44
~nasz przyjaciel

Postautor: basia44 » śr lip 05, 2017 11:05 am

Osobiście wybrałabym szkole publiczną.
Mariola32
~nasz przyjaciel
Kontakt:

Postautor: Mariola32 » pn lip 31, 2017 11:36 am

Też jestem zwolenniczką szkół niepublicznych, są po prostu lepsze. Klasy sa mniejsze, lepiej przystosowane, a nauczyciele życzliwi i sprawiedliwi. Lepsze warunki pracy to i lepsze do niej jest nastawienie. Moje dzieci chodzą na Wilanowie do Wiktorii Wiedeńskiej na ul. Kolegiackiej, jest to niepubliczna podstawówka i z czystym sumieniem wszystkim mogłabym ją polecić.
katarzyna429
~nowy na forum

Postautor: katarzyna429 » pt paź 13, 2017 3:35 pm

Najlepiej zdecydować się na szkołę prywatną, przynajmniej ja mam takie doświadczenia. Syn chodził do szkoły państwowej, zdecydowaliśmy się posłać córkę do podstawówki prywatnej w Legnicy http://www.prywatnaszkola.pl widzę różnicę. Nauczyciele kładą większy nacisk na naukę, są dobrze przygotowani do zawodu, mają dobre podejście do dzieci, widać, że pracują tutaj najlepsi pedagodzy. Poza tym jest sporo zajeć dodatkowych w szkole, także nie trzeba nigdzie wozić malucha.
tutka
forumowicz

Postautor: tutka » czw lis 30, 2017 9:57 am

Ja też jestem zdania, że szkoła prywatna to bardzo dobre rozwiązanie. Mój syn już 2 rok chodzi do szkoły Te Vizja na warszawskiej Ochocie ( ul Gładka ). Nowoczesne metody nauczania, doświadczeni i konkretni nauczyciele. Dużo matematyki, nauki języków obcych. Sporo zajęć pozalekcyjnych. Stawiają nie tylko na nauczanie ale też wychowanie dzieci a to bardzo sobie cenie.
ilka
forumowicz

Postautor: ilka » sob gru 23, 2017 5:34 am

witaj w klubie tutka :) Nasz synek też chodzi do Te Vizji i w życiu nie zamieniłabym tej szkoły na żadną inną :) Wysoki poziom nauczania to jedno ale dla mnie liczy się przede wszystkim to, że dziecko jest tam bezpieczne i poza tym, że jest kształcone to nauczyciele i cała kadra dbają też o to by przekazywać mu najważniejsze wartości, według których my sami jako rodzice staramy się żyć na co dzień :)

Wróć do „Dziecko w wieku szkolnym”