Walka z uzależnieniem

Na Kozetce, Jeśli Chcesz się Wyżalić to to miejsce właśnie po to jest...

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, hexi, Marzena, moderatorzy

andreas69
~nowy na forum

Re: Walka z uzależnieniem

Postautor: andreas69 » pt maja 19, 2017 12:31 pm

Tak jak koledzy i kolezanki piszą. Trzeba najpierw zdać sobie z tego sprawe. Sporo ludzi ma problem ze stresem, dlatego sie od czegos uzaleznia.

Jest sposób na ukojenie nerwów...

Wyobraź sobie siebie nad strumieniem.
Ptaki ćwierkają w rześkim, górskim powietrzu. Nic Cię nie rozprasza.
Jesteś całkowicie oddzielony od tego, co nazywamy "światem
zewnętrznym".
Cichy dźwięk wody z oddalonego wodospadu spada łagodna kaskada.
Woda w strumieniu jest idealnie przejrzysta. Bez trudu dostrzegasz
twarz osoby, którą trzymasz pod woda...

Ktos tam wyzej polecal waporyzator - to tez fajna sprawa na ukojenie nerwów. Ja swój kupilem na https://www.vapefully.com/pl i bardzo polecam - szczególnie z melisą, eukaliptusem. Grunt to znaleźć sobie pasję :) !
Gizmo_as
~nowy na forum

Postautor: Gizmo_as » wt maja 23, 2017 3:20 pm

Ja też trzymam kciuki. Walka nie jest łatwa, wiem to po sobie. Na pewno podstawą jest to żeby chcieć. Wtedy pomoc może poskutkować. W przeciwnym razie nie ma szans.
maks.kolar
~bywalec

Postautor: maks.kolar » sob maja 27, 2017 2:49 pm

ja myślę, że w przypadku każdego uzależnienia lepiej jest poradzić się specjalisty, który zawsze może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi
Pchła234
~nowy na forum

Postautor: Pchła234 » wt cze 13, 2017 7:54 am

Nie poddawaj się - wspieraj męża i walczcie razem.
qianaa6
~nowy na forum

Postautor: qianaa6 » pn cze 26, 2017 10:47 am

Słyszałam, że bardzo skuteczna jest psychoterapia połączona z farmakoterapią, ale osobiście uważam, że faszerowanie się lekami to ostateczność, lepiej najpierw spróbować zwykłej terapii pod okiem specjalisty od uzależnień - poza tym osobę uzależnioną łatwiej namówić na taką terapię. W Poznaniu takie terapie dla uzależnionych prowadzi Pani Grażyna Babiarczyk, ma gabinet na ul. Wybickiego, zerknijcie na http://grazynababiarczyk.pl
guana
gaduła 1 klasy

Postautor: guana » pn cze 26, 2017 12:23 pm

najpierw trzeba przyznać samemu przed sobą, że ma się problem i szukać pomocy u specjalisty.
PilotMan
~nowy na forum

Postautor: PilotMan » sob lip 22, 2017 10:17 pm

Pomagaj mu i wspieraj go w walce, jeśli myślisz, że to może pomóc i on się zgodzi to działaj
musialka
stale na forum

Postautor: musialka » śr sie 02, 2017 6:28 pm

Walka z uzależnieniem to nie jest prosta sprawa. Wiedzą o tym dobrze Ci, którzy to przeszli lub mieli taką osobę w rodzinie. Terapią uzależnień zajmuje się http://terapia-totu.pl/ głownie dzieci oraz młodzieży. Skupia się on na każdym dziecku i pomaga wyjść z nałogu.
ginnko
~nowy na forum

Postautor: ginnko » pn sie 14, 2017 10:07 am

Ja trzymam kciuki za wszystkich, aby wytrwali w swoim postanowieniu! Jeżeli myślicie, że nie dacie rady - nic mylnego! Są ludzie, którzy zawsze będą Was wspierać :)
guana
gaduła 1 klasy

Postautor: guana » wt sie 29, 2017 8:57 am

taka walka to jedna z najtrudniejszych ale jeśli ma się silną motywację i wsparcie najbliższych, to wszystko jest możliwe.
Fionnka009
~nowy na forum

Postautor: Fionnka009 » śr wrz 20, 2017 2:27 pm

Uzależnienie to najczęściej kwestia słabej woli. Nie możemy sobie odmówić czegoś, jesteśmy słabi psychicznie. Może warto więc skorzystać z pomocy psychologa, który pomoże w walce z nałogiem? Widziałam bardzo ciekawą terapie przez internet, która oczywiście jest płatna, ale to jak chyba każda wizyta u psychologa. Zobaczcie sobie sami cennik https://bezproblemowo.com/cennik nie wychodzi to tak wcale drogo. A pomoc specjalisty on-line może być super wyjściem dla wielu osób z nałogami
Kermit
gaduła 1 klasy

Postautor: Kermit » pt wrz 22, 2017 5:35 am

Jeżeli uzależniony nie chce walczyć, to raczej jest problem, bo zmuszanie zazwyczaj niewiele daje.
Pator
~nowy na forum

Postautor: Pator » sob paź 07, 2017 9:48 am

Samemu bardzo ciężko jest walczyć z uzależnieniami, jakie by one nie były, bardzo mało ludzi ma tak silną wolę, żeby się temu oprzeć. Widziałem to na przykładzie, mojego wujka, który niestety nie mógł sobie poradzić z alkoholem i koniecznością było oddanie go do ośrodka http://terapia24h.pl/, przy opiece profesjonalistów w tym ośrodku wyszedł z nałogu. Jestem wdzięczny temu ośrodkowi i jestem w stanie polecić go każdemu, kto ma problem lub widzi go u innej osoby
ela677
~nasz przyjaciel

Postautor: ela677 » wt paź 24, 2017 3:53 pm

Bez wsparcia profesjonalistów, wyjście z nałogu jest niezwykle trudne. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest psychoterapia. Domowy Detoks prowadzi psychoterapię indywidualną, a także grupową. Rodziny mogą skorzystać z pomocy dla osób współuzależnionych. To daje większe szanse na skończenie z piciem.
tusemo34
~nowy na forum
Kontakt:

Postautor: tusemo34 » śr paź 25, 2017 6:20 pm

wiem ze jest ciezko ale swopje trzeba przecierpiec :(

Wróć do „Wyżalmy Się”