Jak urządzić pokój dzieci

Masz inne problemy? Chcesz Pomóc? Podzielić się doświadczeniem?...

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, moderatorzy

karinos83
~początkujący

Re: Jak urządzić pokój dzieci

Postautor: karinos83 » wt cze 14, 2016 11:00 am

Myślę, że we wszystkich aranżacjach, idealnie sprawdzą się łóżka piętrowe dla dzieci lub łóżka piętrowe z antresolą. Dzieciaki uwielbiają tego typu łóżka i spanie na wysokości. To zawsze coś innego i nowego. Co do reszty (poza meblami), to uważam, że warto ostateczny wybór dodatków pozostawić dzieciom. To w końcu one mają tam przebywać i trzeba zrobić wszystko, by robiły to jak najchętniej.
kaja33
~nowy na forum

Postautor: kaja33 » czw cze 16, 2016 10:00 am

Popieram. Takie łóżka piętrowe, zwłaszcza w przypadku dzieci, są nie lada atrakcją. Nawet jeśli nie typowa piętrówka to zawsze można pomyśleć też o antresoli, gdzie "na pięterku" jest spanie, a w dolnej części na przykład biurko czy szafki. W mojej ocenie takie łóżko spodoba się każdemu dziecku. Zwłaszcza, że rynek jest obecnie dość bogaty i można wybrać takie łóżka w różnych wzorach czy kolorach.
kasia.pa
ekspert od rozmów

Postautor: kasia.pa » pn cze 20, 2016 7:05 am

Sprawdźcie meble oraz dodatki do pokoju dziecięcego na stronie tego sklepu: http://atbmeble.pl. Znajdziecie tam również śliczne tekstylia, które są wykonane z dobrych jakościowo materiałów. A wszystkie zamówienia realizowane są bardzo szybko.
letitbe
ekspert od rozmów

Postautor: letitbe » pn lip 11, 2016 11:14 am

Faktycznie! Świetne mają te rzeczy. Nie są takie bardzo przesłodzone.
Kermit
gaduła 1 klasy

Postautor: Kermit » wt wrz 20, 2016 7:08 am

Urządzając pokój dla dziecka trzeba przede wszystkim dostosować wszystko do wieku i potrzeb. My niedawno stanęliśmy przed zadaniem wymiany mebli młodzieżowych i ich zakupu, co niestety ale łatwym zadaniem nie było. Mimo wszystko obecnie można znaleźć sporo ciekawych mebli, które wyglądają ładne i do tego są dość ciekawe. W sieci można też znaleźć sporo ciekawych opcji.
olgaa884
~bywalec

Postautor: olgaa884 » czw lis 03, 2016 2:25 pm

Urządzając pokój dla dziecka należy kierować się przede wszystkim płcią i wiekiem, natomiast dla nastolatka także jego zainteresowaniami. Moim zdaniem do większości pokoi, czy to dziecięcych, czy młodzieżowych świetnie sprawdzają się meble modułowe. Jeśli urządzacie pokój dla mniejszego dziecka, to taka tablica kredowa samoprzylepna http://www.edinos.pl/samoprzylepna-tabl ... dowa-hotis będzie w sam raz - materiał z którego jest wykonana jest bardzo łatwy do cięcia, a po odklejeniu nie pozostawia osadu na ścianie.
olga83
~nowy na forum

Postautor: olga83 » śr lis 30, 2016 2:01 pm

Och łóżko piętrowe to doskonały pomysł. Zwłaszcza takie jak tutaj http://martimeble.pl/24-lozka-pietrowe-drewniane drewniane mi się podobają. Nie ma chyba dziecka, które by odmówiło spania na takim łóżku. To ogromna atrakcja :) No a do tego jak dziecko będzie lubiło swoje łóżko, to chętniej będzie w nim spało. I nie ma kłopotu z przychodzeniem na noc do rodziców.
Paszczak
forumowicz
Kontakt:

Postautor: Paszczak » śr lut 22, 2017 8:43 am

Też kończymy właśnie remont pokoju córkom. Myślałem aby kupić im dwa mniejsze biurka z sosny zamiast jednego dużego. To chyba dobre rozwiązanie?
matkapolka2
~nowy na forum

Postautor: matkapolka2 » czw mar 02, 2017 1:01 pm

My też przymierzamy się do remontu. Sąsiedzi kupili ostatnio te wykładziny pcv i też planujemy je u siebie wykorzystać. Przejrzałam ofertę sklepu, mają szeroki wybór produktów a do tego przystępne ceny. Macie jakieś doświadczenia z tego typu wykładzinami ?
Alicja77
stale na forum

Postautor: Alicja77 » śr kwie 05, 2017 10:36 am

Nikt nie wspomniał o tym aby meble dziecięce i cały wystrój był bezpieczny dla dziecka. Taka antresola czy łóżko piętrowe jest bardzo fajnym pomysłem, ale dla starszych dzieci w wieku tak późna podstawówka. Przecież mniejsze dzieci mogą spaść. A większość drobin wcale nie wygląda na bezpieczne. Chociaż na http://elies.pl/kategoria/meble-dzieciece-elies widziałam łóżka, które zamiast drabinek miały schodki. One to jeszcze jakoś przejdą dla mniejszego dziecka. Ale takiej drabinie bym nie zaufała. Mi się bardzo podobają w pokojach dziecięcych motywy na ścianach stworzone z farby tablicowej. Moje dzieciaki uwielbiają mazać po ścianach, a dzięki takiej farbie mogę to robić bez przeszkód.
Paszczak niby fajnie mieć dwa biurka, gdzie każda z nich ma osobne, ale zajmuje to też więcej miejsca niż trochę większe, ale pojedyncze biurko. Oczywiście to zależy także od umeblowania czy tez rozmieszczenia tych mebli. I czy same dziewczynki potrzebują aż dwóch biurek. Ja z siostrą gdy byłyśmy młodsze miałyśmy jedno wspólne biurko i było dobrze. Choć z czasem jak byłyśmy większe to kompletnie zrezygnowałyśmy z biurka.
Paszczak
forumowicz
Kontakt:

Postautor: Paszczak » wt kwie 25, 2017 10:15 am

Przy okazji zobacz też gdzie kupić łóżko warszawa. Sporo można się dowiedzieć szukają po necie ofert.
klaudi
forumowicz

Postautor: klaudi » śr maja 10, 2017 11:10 am

Pastelowe kolory są super, naprawdę.
basia25
~nowy na forum

Postautor: basia25 » wt cze 20, 2017 12:28 pm

Ciekawy pomysł i do tego fajnie wygląda, ale bym się obawiała zostawić dzieci same w takim pokoju szczególnie jeśli jeszcze nie byłyby za duże.

Wróć do „Porady Ogólne”