Wiosenne porządki

Dom oraz ogród i kwiaty ciekawe porady i rozmowy...

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, moderatorzy

letitbe
ekspert od rozmów

Re: Wiosenne porządki

Postautor: letitbe » wt kwie 25, 2017 12:30 pm

A to na pewno. Wszelkie urządzenia bywają pomocne w takich pracach.
ilona
~nowy na forum

Postautor: ilona » śr kwie 26, 2017 11:27 am

Ja już skończyłam wiosenne porządki ;)
lagerta
~początkujący

Postautor: lagerta » pn maja 15, 2017 9:03 pm

mąż przez weekend majowy robił porządki w ogrodzie, przyciął w końcu trawnik, zresztą nie trzeba go było namawiać, kupil nową kosiarkę ryobi i teraz to chyba bedzie przycinał co tydzień :D bo kosiarka bardzo mu sie spodobała, zresztą sama troche pokosiłam, fajna, lekka w prowadzeniu, nie trzeba pchać w pocie czoła
archidesign
~początkujący
Kontakt:

Postautor: archidesign » śr wrz 06, 2017 2:15 pm

u nas teraz przygotowania do zimy :)

Homepage
Edevazy
~nowy na forum

Postautor: Edevazy » pn wrz 11, 2017 9:11 am

U nas zazwyczaj jest podział obowiązków, mąż z synem sprzątają garaż, robią różne rzeczy na ogrodzie, ale zajmują się także takimi rzeczami jak pranie wykładzin odkurzaniem, myciem podłóg a łazienki, kuchnia i takie bardziej detaliczne sprzątanie to bardziej moja i córki działka.
Niemen1
~nasz przyjaciel

Postautor: Niemen1 » pn gru 04, 2017 3:40 pm

A ja chcę się Was o coś spytać w kontekście działki, ale niekonieczne związanego z wiosennymi porządkami. Mianowicie wiosną tego roku ktoś zaczął mi wykradać warzywa z działki, zarówno rosnące w ziemi, na wolnym powietrzu, jak i w altanie. Niestety, mimo usilnych starań nie udało mi przyłapać złodzieja na gorącym uczynku, do tej pory, nie wiem, kto to jest. Kuzynka poradziła mi, abym zainwestowała w monitoring działki w postaci fotopułapki - https://spy-center.pl/foto-pulapki-c-89_93.html Jak sądzicie, takie rozwiązanie mogłoby się okazac summa summarum korzystne?
maks.kolar
~nasz przyjaciel

Postautor: maks.kolar » śr gru 06, 2017 6:45 pm

No myślę, że tak czemu miałoby to nie być korzystne ;) nie widzę żadnych przeszkód ku temu ;)
Alicja77
stale na forum

Postautor: Alicja77 » pt gru 08, 2017 1:43 pm

Może to już nie porządki wiosenne, ale na pewno świąteczne. Pierwszy raz robię Wigilię dla wszystkich u mnie w domu tak więc na pewno wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Zastanawiam się czy aby czasem nie kupić z https://www.dulux.pl/pl farby i nie odświeżyć kolor w salonie gdzie ta wigilia się odbędzie. Chciałam już to zrobić w wakacje, ale przełożyłam to na następny rok. A wtedy nie wiedziałam, że wigilia będzie u mnie. W każdym razie pokój takiego odświeżenia potrzebuje. A to nada mu czystości. Do tego mam pytanie czy ktoś z was ma dobry sposób na umycie fug w łazience? Oraz potrzebuje pomocy w patencie na wypranie wykładziny. Niestety nie jest ona tak czysta jakbym chciała. Wiecie czasem coś na nią kapnęło czy mój pies się na nią załatwił. Oczywiście sprzątałam od razu, ale jakieś plamy nadal zostały. I vanish na to nie pomaga. A jeśli chodzi o sztućce to mam bardzo dobre, ale wiecie jak się czegoś nie używa to czarnieje. W każdym razie myślicie, że doczyści się to zwykłym mleczkiem?
archidesign
~początkujący
Kontakt:

Postautor: archidesign » pn gru 11, 2017 12:59 pm

uwielbiam wiosenne porządki, można wtedy powywalać kupę śmieci

knall.uk
wiki32
~początkujący

Postautor: wiki32 » wt gru 19, 2017 10:51 am

Ja przyznaję, że nienawidzę wiosennych porządków i jak tylko mogę to odwlekam sprzątanie, bądź powierzam grubszą robotę firmie sprzątającej. Ostatnio często korzystam z usług firmy Ponpran z Wrocławia i jestem bardzo zadowolona. Mycie okien, trzepanie dywanów czy gruntowne poremontowe sprzątania nie spędzają mi już snu z powiek a firma jest na tyle solidna, że z pewnością jeszcze nie raz oddam domowe obowiązki w ich ręce :)
eleonor23
~nasz przyjaciel

Postautor: eleonor23 » pt gru 22, 2017 6:34 pm

Kluczem do sukcesu są wysokiej jakości produkty czyszczące. Ja, od jakiegoś czasu stosuję detergenty firmy Leifheit i te są naprawdę dobre. Ich zakupu można dokonać na https://www.leifheitsklep.pl/ (w sklepie znaleźć można również artykuły gospodarstwa domowego tej firmy).
halinka84
~nowy na forum

Postautor: halinka84 » ndz gru 31, 2017 7:27 pm

Teraz grudzień to przedświąteczne porządku poszły w ruch, ale w tym roku zatrudniłam kogoś, komu mycie okien (Warszawa) niestraszne! :D Nie cierpię sprzątać! Kocham gotować, pracować i wszystko inne tylko nie sprzątać! Dlatego szukam wszelkich sposobów, aby nie musieć sprzątać i zlecać to komuś innemu. Dzięki Bogu, że dobrze gotuje, to mój partner przymyka oko na małe leserstwo sprzątaniowe :P
Szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko!
Polecona
~nowy na forum

Postautor: Polecona » pn lut 05, 2018 5:19 pm

Nim się obejrzymy, a znowu będzie wiosna i trzeba będzie się zabrać za porządki na całego. Kiedyś mnie one odprężały, ale z wiekiem coraz mniej mam ochoty się do nich zabierać. Myślę, że będę zmuszona w końcu zainwestować w jakiś sprzęt, który jakoś mnie wyręczy. Na początek rozważę może myjkę do okien.
Paszczak
forumowicz
Kontakt:

Postautor: Paszczak » śr mar 28, 2018 9:29 am

A nie myślałeś o wynajęciu ekipy z kontenerem? Zobacz o czym mowa tutaj http://www.oferujemyprace.pl/wywoz-smie ... szy-wybor/.
Jagoda12
~nowy na forum

Postautor: Jagoda12 » czw mar 29, 2018 11:13 am

Nic mi nie mówcie na temat wiosennych porządków.. Ja jestem taka psuja, że to brak słów. Najpierw złamałam miotłę, potem rozprułam ulubioną serwetkę, a na końcu z nerwów za mocno postawiłam kosz na śmieci na ziemi i pękł.. Ech, czeka mnie wymiana. Szukałam już w Internecie i chyba kupię jeden z modeli z tej strony https://koszenasmieci.pl/kosz-na-smieci ... -kp12t-hig . Są tanie i podobno wytrzymalsze, niż moje badziewia..

Wróć do „Dom i Ogród”