Restauracja w ciąży?

Gotowanie, co lubią nasze maluszki a co ich rodzice, porady kulinarne...

Moderatorzy: Szkorbik, Eliz@, dodocia, michell, Marzena, moderatorzy

Bernadet5
~nowy na forum

Restauracja w ciąży?

Postautor: Bernadet5 » wt wrz 13, 2016 10:33 pm

Czy ktoś z Was miał doświadczenie w prowadzeniu restauracji mając małe dziecko? Ja właśnie zaszłam w ciążę i mam dobrze prosperującą restaurację i zastanawiam się co zrobić. Bo z jednej strony chcę poświęcić dziecku jak najwięcej a z drugiej trochę szkoda biznesu :( Dlatego piszę ponieważ jeśli ktoś pomoże mi w prowadzeniu biznesu w tym czasie to mogłabym pomóc w rozkręceniu potem własnej :) kasa fiskalna Ramitom
gastromniam
~nowy na forum

Re: Restauracja w ciąży?

Postautor: gastromniam » pn wrz 19, 2016 3:01 pm

Początki mogą być trudne. Pierwsze pół roku raczej trzeba będzie spędzić z dzieckiem. Później można doglądać biznesu wspólnie :)

_____
the best restaurants in warsaw
Zbeki
~nowy na forum

Postautor: Zbeki » pt paź 06, 2017 8:55 am

Ogarnij sobie zdalnie podglądane http://kasyiprogramy.pl/kasy-fiskalne i będziesz mogła spokojnie zostawić biznes bez zamartwiania się o straty czy tym podobne. Jeżeli będziesz miała ogarniętych pracowników to wszystko ogarną jak trzeba a ty będziesz tylko patrzeć jak kasa wzrasta ;)
musialka
stale na forum

Postautor: musialka » pn paź 23, 2017 2:54 pm

A dlaczego nie ? Przecież ciąża to nie okres, w którym masz być zahibernowana w czterech ścianach w domu. Ja osobiście słyszałam dużo na temat http://lescandale.pl/ , że mają bardzo dobre jedzenie. Poczytałam też opinie i są bardzo dobre. Wydaje mi się, że jest godna polecenia nie ważne czy dla kobiet w ciąży czy kogokolwiek innego :)
Alicja77
stale na forum

Postautor: Alicja77 » śr paź 25, 2017 11:49 am

Jasne, że można. Znam wiele kobiet biznesu, które będąc w ciąży doglądały biznesu, a potem po porodzie także doglądają biznesu. Przecież do pracy można przyjść zawsze z dzieckiem. A jeśli chodzi o o poród to przecież też się wyjeżdża na miesięczne urlopy i nie z tym problemów. A pracę papierkową można zawsze zabierać do domu. Nawet chyba w jednym z artykułów na http://www.gabinetzdrowie.pl/ jest wspomniane o pracy w czasie ciąży. Trzeba tylko uważać na siebie i się nie przepracowywać.
Luna077
~nowy na forum

Postautor: Luna077 » śr lis 15, 2017 7:00 pm

Również uważam, że swobodnie możesz prowadzić restaurację będąc w ciąży. Tylko musisz po prostu mieć też kogoś do pomocy, w razie gdybyś gorzej sie poczuła lub zwyczajnie musiała jechać na badania. Musisz tylko dobrze przemyśleć jaką restaurację chcesz prowadzić, na co jest akurat popyt u Ciebie w okolicy. To może być na przykład jakaś czeska gospoda czy pizza z pieca. Najważniejsze to trafić w gust społeczeństwa i dopasować pod nie menu.

Wróć do „Kącik Kulinarny”