Strona 1 z 2

Dom opieki osobami starszymi

: ndz lis 20, 2016 2:50 pm
autor: mariola685
Jaki dom opieki wybrać dla starszej osoby? Widziałam propozycję na: http://domseniora24.pl i moim zdaniem jest ok, ale lubię rozpoznanie mieć w temacie a potem coś dopiero wybrać. Pomysłów można mieć wiele , racja nie zastąpi Babci domu tym, ale będąc zagranicą nie da się nią opiekować.

Re: Dom opieki osobami starszymi

: śr lis 23, 2016 10:17 am
autor: mimka86
Nie wiem czy oddałabym kogoś bliskiego do takiego domu.

Re: Dom opieki osobami starszymi

: pn sty 23, 2017 12:11 pm
autor: kasai
Moim zdaniem to ostateczność. Są przecież rozwiązania takie jak opieka domowa albo można poszukać osoby z doświadczeniem na forach typu http://www.dobra-opieka.pl/forum-opiekunek, która pomoże seniorowi.

Re: Dom opieki osobami starszymi

: wt sty 24, 2017 10:23 am
autor: klaudi
Jeżeli ktoś z różnych przyczyn nie ma możliwości zaopiekować się bliską osobą, to takie rozwiązanie jest dobre. Przynajmniej opieka będzie profesjonalna. Nie chciałabym, aby bliskiej mi osobie czegoś brakowało. Może warto poczytać na ten temat? Podsyłam artykuł, który znalazłam w internecie o tym jak wybrać dom opieki w serwisie alces.pl/jak-wybrac-dom-opieki-dla-starszej-osoby/. Myślę, że każdy zainteresowany tym tematem powinien go przeczytać.

Re: Dom opieki osobami starszymi

: pn sty 30, 2017 11:30 am
autor: TokarskiM
W moim bliskim otoczeniu była potrzeba znalezienia domu pomocy dla osoby starszej i zarazem niepełnosprawnej. Udało się to dzięki stronie internetowej domy.DPS.PL - Serwis informacyjny Domów Pomocy Społecznej. Może moja podpowiedź coś pomoże.

Re: Dom opieki osobami starszymi

: wt lut 07, 2017 5:58 pm
autor: miki41
My oddaliśmy dziadka do domu, który jest obok szpitala. Jest zadowolony wręcz coraz lepiej z nim :)

Re: Dom opieki osobami starszymi

: czw lut 09, 2017 1:30 pm
autor: Basiul
My też mieliśmy dylemat i nie jest to ani łatwa, ani komfortowa sytuacja. Oddaliśmy dziadka do http://www.domopieki.net gdzie się nim zajęli najodpowiedniej jak się da, bo niestety sami nie mogliśmy się nim zająć ze względu na pracę...

Re: Dom opieki osobami starszymi

: czw mar 23, 2017 3:36 pm
autor: kancer
Ja nie wysłałbym tam nikogo ze swojej rodziny :)

Re: Dom opieki osobami starszymi

: pn kwie 03, 2017 8:36 am
autor: Alicja77
Ja polecam dom http://www.rezydencja-seniora.com moi teściowie tam mieszkają i są bardzo zadowoleni. Panuje tam bardzo przyjemna atmosfera. Teściów jak tylko chcą zabieramy na weekendy do siebie. Czują się tam bardzo szczęśliwie i wiem, że mają bardzo dobra opiekę. Pielęgniarki mają mój i męża numer telefonu i w razie co maja do nas dzwonić. Uważam, że to iż tam są moi teściowie było bardzo dobrą decyzją, podjętą wspólnie z nimi.

Re: Dom opieki osobami starszymi

: pt kwie 07, 2017 9:48 am
autor: Kermit
Obecne domy opieki to nie to samo co kiedyś, ale inna rzecz, że mało kogo stać na taką profesjonalną opiekę

Re: Dom opieki osobami starszymi

: czw kwie 20, 2017 2:26 pm
autor: Mariola32
A ktoś z Was pracuje jako opiekun osób starszych za granicą? Jak szukacie takich ofert? Z jakimi agencjami wyjeżdżacie? Co sądzicie o tej firmie - http://laxocare.pl/praca-opiekunki-niemczech ? Ktoś wyjeżdżał za ich pośrednictwem i mógłby coś więcej napisać?

Re: Dom opieki osobami starszymi

: sob kwie 29, 2017 9:13 pm
autor: sowa
Jeśli szukacie pracy na terenie kraju, to dodajcie koniecznie swoje ogłoszenie opiekunki do seniorów na portalu Kochajidbaj.pl
Teraz serwis oferuje darmową rejestrację, więc warto skorzystać. Takie narzędzie może ułatwić znalezienie konkretnego zajęcia zarobkowego, więc polecam skorzystać z niego!

Re: Dom opieki osobami starszymi

: pt wrz 22, 2017 8:17 pm
autor: fiona45
A może opieka nad osobami starszymi w własnym domu się sprawdzi. Widziałam ciekawe oferty na: http://goldcare.pl . Może taka opieka sprawdzi się najlepiej . Nie raz może drożej to wychodzi, ale jest to lepsze rozwiązanie.

Re: Dom opieki osobami starszymi

: pn lis 13, 2017 8:56 am
autor: Felesor
Ja mogę polecić dom opieki nad osobami starszymi Olimp. Mają naprawdę świetne warunki, do tego personel doskonale zna się na rzeczy, panie pielęgniarki są bardzo miłe. Każdy wie jak ciężko znaleźć dobry dom opieki , a Olimp niewątpliwie taki jest.

Re: Dom opieki osobami starszymi

: pn lis 13, 2017 3:09 pm
autor: Kurak
Ja tam jeśli mam być szczery to nie wyobrażam sobie oddać bliskich do takiego domu, jeśli tylko nie zmusi mnie jakaś sytuacja zdrowotna do tego