alergia

męskie problemy zdrowotne

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, hexi, Marzena, moderatorzy

lagerta
~początkujący

alergia

Postautor: lagerta » czw mar 23, 2017 7:52 pm

Jak sobie panwie radzicie z alergiami? mój mąż to strasznie jest upaety do lekarza nie chce iść i tylko mi podbiera hitaxe fast, bo ja sama ją na alergię biorę, niestety na testy nie chce iść i twierdzi że nic mu nie jest ale przed każdym jakims spacerem musi brać leki. Też tak stronicie od lekarzy?
guana
gaduła 1 klasy

Re: alergia

Postautor: guana » czw mar 30, 2017 12:31 pm

alergia to wbrew pozorom poważna sprawa i należy ja skonsultować z alergologiem.
Biedronka99
~nowy na forum

Postautor: Biedronka99 » wt kwie 18, 2017 3:13 pm

Tak jak mój poprzednik uważam ,że alergia to poważna sprawa i twój mąż jak najszybciej powinien udać się do lekarza.
noli
~bywalec

Postautor: noli » wt kwie 25, 2017 9:11 pm

Zapisał się do alergologa, jakiś cud normalnie ale czas oczekiwaia kilka miesięcy, prywatnie nie chce iść :/ no a potem jeszcze zekanie na testy, po tabletkach czuje się ok, pomagają
Kosmita
~bywalec

Postautor: Kosmita » pn maja 08, 2017 11:02 am

My przede wszystkim wymieniliśmy pościel. Zerknij na http://lavaro.pl/posciel-posciele , mają tam wiele propozycji antyalergicznych. Usunęliśmy poza tym wszystkie dywany, codziennie myjemy podłogę a oprócz tego oczywiście leki i odczulanie pod kierunkiem alergologa.
nisia
stale na forum

Postautor: nisia » ndz maja 28, 2017 8:39 pm

Alergia to choroba cywilizacyjna, ale da się z nią żyć. Warto ograniczać aktywność w miesiącach kiedy jest największe pylenie: http://www.alergia-allegra.pl/kalendarz.html . Dobrym sposobem są też leki antyhistaminowe, jak allegra właśnie. W moim przypadku sprawdzają się znakomicie.
Kermit
gaduła 1 klasy

Postautor: Kermit » śr cze 07, 2017 7:32 am

Ja na szczęście problemów z alergią nie mam.
Alicja77
stale na forum

Postautor: Alicja77 » wt cze 13, 2017 9:49 am

Nigdy nie myślałam że można być uczulonym na aspirynę, a dokładniej na jego składnik jakim jest grupa organicznych związków chemicznych tak zwanych salicylanów. Jestem zdrową osobą i wcześniej przyjmowałam aspirynę. A tu nagle dostałam ostrych duszności i bólu w klatce piersiowej. Okazało się, że u mnie alergia na te związki, które są pochodną soli i estrów kwasu salicylowego, była astma aspirynowa. Kiedy tylko się o tym dowiedziałam od razy zaczęłam szukać w internecie co to jest. I znalazłam na http://www.totylkoastma.pl/artykuly-eks ... yne,2.html bardzo fajny artykuł na ten temat. Jest to dość rzadkie schorzenie na które najczęściej chorują już kobiety dorosłe. Może objawić się u osoby chorej na astmę wcześniej, ale także na osobie zdrowej. Nie mogę więc przyjmować bardzo wielu leków, które w swoim składzie posiadają kwas acetylosalicylowy, ketoprofen, indometacynę, piroksykam, diklofenak, kwas mefenamowy, propyfenazon ogólnie prawie wszystkie leki należące do grupy leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Jedynym lekiem, który tak naprawdę mogę przyjmować jest paracetamol. Nie mogę jeszcze zapomnieć o tym aby uważać na jedzenie takie jak papryka, szpinak, pomidorach czy w malinach jest ich o wiele więcej. Nie życzę nikomu takiego uczulenia jakie ja dostałam.

Wróć do „Zdrowie”