wspomaganie...

męskie problemy zdrowotne

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, hexi, Marzena, moderatorzy

rozmarzona1
~nowy na forum

wspomaganie...

Postautor: rozmarzona1 » śr lis 28, 2007 6:15 pm

Mam pytanie dotyczące środków pomagających ożywić życie seksualne u facetów mających problemy. Jest wiele środków farmaceutycznych ale też stworzonych z naturalnych składników pomagających uregulować kwestie wzwodu :oops:
chodzi mi o te naturalne, czy ktoś coś może brał, moze mi coś polecić? i może mi podpowiedzieć jak mogłabym podsunąć takie środki swojemu facetowi, jak go namówić?
czytalam o "power sex plus" (co za nazwa :? ), penigrze oraz o intim-x.
podobno intim-x jest skuteczny, dostępny w aptece bez recepty i działa juz poł godziny po zażyciu. no a inne nawet na stacji benzynowej mozna dostać.
Sonia
guru forum

Postautor: Sonia » czw lis 29, 2007 10:18 am

Już w innych temacie rozmawialiśmy o tym. Spróbuj nie powielać wątków :roll:
O zgrozo! Leki na stacji benzynowej :twisted: Nie napiszę więcej komentarza, bo mogę się bardziej zdenerwować :x
Obrazek
Obrazek
Markata
stale na forum

Postautor: Markata » czw lis 29, 2007 10:25 am

Sonia pisze:Już w innych temacie rozmawialiśmy o tym. Spróbuj nie powielać wątków :roll:
O zgrozo! Leki na stacji benzynowej :twisted: Nie napiszę więcej komentarza, bo mogę się bardziej zdenerwować :x

Nie denerwuj się Soniu, bo taka jest niestety praktyka: hipermarkety, kioski, stacje itp. Nie ma to jak właściwe warunki. Ja chyba wolałabym nie ryzykować zastosowania takiej leżącej 0.5 roku na słońcu tabletki
Obrazek
Sonia
guru forum

Postautor: Sonia » czw lis 29, 2007 10:52 am

Nigdy nie zrozumiem tego, kto wymyślił sprzedawanie leków przez osoby nieprzygotowane do tego. Marketing, marketingiem, a gdzie tu dobro pacjenta?
Obrazek
Obrazek
rozmarzona1
~nowy na forum

Postautor: rozmarzona1 » czw lis 29, 2007 5:18 pm

Sonia pisze:Już w innych temacie rozmawialiśmy o tym. Spróbuj nie powielać wątków :roll:

Postaram się nie powielać..tak myślałam, że może w dziale dla facetów jakiś facet będzie bardziej odważny :lol:

No ale chyba jest mimo wszystko jakaś różnica pomiędzy lekami a różnymi środkami wspomagającymi i suplementami diety. Czy to tylko różnica w nazewnictwie?
Mimo wszystko nie ufam temu, co można kupić gdzie bądź. I może to chwyty marketingowe, ale też jeśli nazwa mi nie odpowiada, typu to sex power plus, to raczej węszę podstęp. :?
Ale przecież i ibupromy i aspiryny też można wszędzie dostać. A niestety- źle zażywane, mogą nieść za sobą nieprzewidziane komplikacje. Z tego co słyszałam ibuprofen rozrzedza krew i u marginalnej liczny osób, regularnie stosowany, może spowodować zanik płytek krwi.
Markata
stale na forum

Postautor: Markata » czw lis 29, 2007 6:06 pm

Nie ma leków bezpiecznych, wszystko, co jest skuteczne ma swoje dzialania niepożądane. Nawet, jeśli jest dostępne bez recepty. Rzeczywiście ibuprofen może powodować zaburzenia krzepnięcia krwi, a duże dawki pyralginy mogą prowadzić do poważnego uszkodzenia szpiku kostnego. Itd, itp. Wlaśnie dlatego leki powinni sprzedawać farmaceuci, ponieważ potrafią udzielić odpowiedzi na pytania pacjenta, a pan/pani z kiosku niekoniecznie.
A swoją drogą proponuję sprawdzić sklad: co się znajduje w tych "wspomagaczach" i jakie jest tego dzialanie.
Obrazek
rozmarzona1
~nowy na forum

Postautor: rozmarzona1 » czw lis 29, 2007 6:45 pm

Markata pisze:Nie ma leków bezpiecznych, wszystko, co jest skuteczne ma swoje dzialania niepożądane. Nawet, jeśli jest dostępne bez recepty.

Nawet czekolada niektórym może pomóc a innych może zabić.Wszystko to indywidualna kwestia organizmu.

Markata pisze:Rzeczywiście ibuprofen może powodować zaburzenia krzepnięcia krwi, a duże dawki pyralginy mogą prowadzić do poważnego uszkodzenia szpiku kostnego. Itd, itp.

Ale nie jest to wiedza, którą posiada przeciętny pacjent. Mnie o takich anomaliach w czasie luźnej rozmowy poinformował pewien neurolog. Pewnie tego typu informacje są w ulotkach, ale zdecydowana większość ludzi tego nie czyta,
Z drugiej strony nie należy popadać w paranoję. Bo takie wypadki, jakieś drastyczne efekty uboczne, mieszczą się w granicach błędu statystycznego. A przynajmniej tak mi się wydaje.

Markata pisze:Wlaśnie dlatego leki powinni sprzedawać farmaceuci, ponieważ potrafią udzielić odpowiedzi na pytania pacjenta, a pan/pani z kiosku niekoniecznie. /quote]

Czasem farmaceuci sami zadają pytania i ostatnio odmówiono mi sprzedaży ziołowych kropli żołądkowych 8)

Markata pisze:A swoją drogą proponuję sprawdzić sklad: co się znajduje w tych "wspomagaczach" i jakie jest tego dzialanie.

To jeden z tych specyfików. Niestety nie mają linka bezpośrednio do składu: wchodzi się w "dla niego" a potem w "skład". Same zioła, o różnych dobroczynnych działaniach, z tego co czytałam. Widzę, że tu są specjalistki, to może coś Wam zaświta o efektach ubocznych...bo niestety na stronie nie znalazłam. No to ewentualnie proszę o uświadomienie. Bo ja raczej humanista, coś tam wiem, ale to raczej taka powierzchowna wiedza.
http://www.intim-xy.pl/
Markata
stale na forum

Postautor: Markata » pt lis 30, 2007 8:00 am

Uff, przedarłam się przez parę artykułów i teraz z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie widzę, w jaki sposób ten preparat może pobudzać libido i erekcję. On zawiera związki, które są skuteczne, ale jako środki stosowane w zakażeniach dróg moczowych, pod warunkiem że nie istnieje żadna przeszkoda (kamienie, piasek, przerost gruczołu krokowego itp). Pozostałe informacje ( m. in. nt. współleczenia nowotworów) pochodzą wyłącznie z badań na komórkach i nie znalazłam niczego o stosowaniu u ludzi "żywych". Wobec tego - decyzja należy do Was. Ale moim zdaniem - urlop, trochę fantazji i szczera rozmowa to jedyny klucz do sukcesu
Obrazek
rozmarzona1
~nowy na forum

Postautor: rozmarzona1 » pt lis 30, 2007 3:29 pm

Markata pisze:Uff, przedarłam się przez parę artykułów i teraz z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie widzę, w jaki sposób ten preparat może pobudzać libido i erekcję.

O, widać, że jednak są ludzie, którym się czasem chce. Mam nadzieję jednak, że nie spędziłaś nad tym jakiejś zatrważającej ilości czasu... :D

Markata pisze:On zawiera związki, które są skuteczne, ale jako środki stosowane w zakażeniach dróg moczowych, pod warunkiem że nie istnieje żadna przeszkoda (kamienie, piasek, przerost gruczołu krokowego itp). Pozostałe informacje ( m. in. nt. współleczenia nowotworów) pochodzą wyłącznie z badań na komórkach i nie znalazłam niczego o stosowaniu u ludzi "żywych".

Wydaje mi się, że- po pierwsze: każdy z tych związków ma swoje własne działanie. Jednak na tym polega specyfika różnych tabletek na różne dolegliwości, że owe związki są w różnych proporcjach i zestawieniach. I że w tym wypadku, związki z których- każdy osobno daje określony rezultat, w połączeniu mogą dać zupełnie inny efekt. I na przykład działać właśnie na libido czy erekcję. No i gdyby taki specyfik nie został poddany stosownym badaniom, których skuteczność może być poparta wynikami eksperymentów, to pewnie nie zostałby dopuszczony do sprzedaży albo nie zostałby dopuszczony do sprzedaży jako specyfik o okreslonym przeznaczeniu.

Markata pisze:Wobec tego - decyzja należy do Was. Ale moim zdaniem - urlop, trochę fantazji i szczera rozmowa to jedyny klucz do sukcesu

Ech, no bez tego to w ogóle nie ma udanego związku. I nie ma sensu tracić czasu z kimś, przy kim się coś udaje.
Swoją drogą to naprawdę paskudna sprawa. Naprawdę, niby takie nic, jak problem ze wzwodem... Ale mojego M to gryzie, godzi w jego poczucie męskości i pewność siebie. Jest drażliwy, niejako nerwowy. To ciągle wisi między nami i jakoś jest obecne. I na dłuższą metę na nic się zdaje moja cierpliwość czy wyrozumiałość. On się stał taki nietykalny, trzyma mnie na dystans i odpycha. Chodzi o cielesność. To naprawdę godzi i we mnie i w niego, ale staram się nie fiksować, że to ze mną jest coś nie tak.

A jesli chodzi o te tabletki, to...chyba decyzja nie należy do mnie. Skoro nie są szkodliwe a mogą pomóc, to mogę tylko podpowiedzieć, zasugerować. Ale przecież nie będę mu przemycać tego specyfiku w kotlecie schabowym albo w ziemniakach. Kiedy będzie miał lepszy dzień może poruszę tę kwestię. :?
Markata
stale na forum

Postautor: Markata » sob gru 01, 2007 8:52 am

Jednak na tym polega specyfika różnych tabletek na różne dolegliwości, że owe związki są w różnych proporcjach i zestawieniach. I że w tym wypadku, związki z których- każdy osobno daje określony rezultat, w połączeniu mogą dać zupełnie inny efekt. I na przykład działać właśnie na libido czy erekcję.

Nie do końca masz rację. Zwykle środki w lekach złożonych są tak dobierane, żeby się wzajemnie uzupełniały, albo żeby nasilały swoje działanie (np. kofeina i paracetamol). Nie ma takiej możliwości, żeby lek który działa w określonym mechanizmie nagle wywoływał coś zupełnie w inny sposób. Czyli jeśli dany środek działa moczopędnie, i w ten sposób oczyszcza dogi moczowe z zanieczyszczeń i bakterii, to nie ma żadnego wpływu na rozszerzanie naczyń doprowadzających krew w stanie erekcji. Dlatego osobiście uważam, że ten suplement diety to placebo, które w intymnej sytuacji znosi bardziej barierę psychiczną, niż działa w rzeczywisty sposób na fizyczny mechanizm. Ale to oczywiście moja opinia, z którą można się nie zgadzać.
A z dostępnymi bez recepty tzw. suplementami diety radzę uważać. W nadmiarze mogą być szkodliwe (jak wszystko), a czasem długo stosowane mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.
Obrazek
rozmarzona1
~nowy na forum

Postautor: rozmarzona1 » sob gru 01, 2007 4:18 pm

Markata pisze:Nie do końca masz rację.

To bardzo prawdopodobne, bo się nie znam :wink: Pytam i myślę troszkę, ale tak po swojemu. I możliwe że błądzę, jak nie raz w życiu.

Markata pisze:Dlatego osobiście uważam, że ten suplement diety to placebo, które w intymnej sytuacji znosi bardziej barierę psychiczną, niż działa w rzeczywisty sposób na fizyczny mechanizm. Ale to oczywiście moja opinia, z którą można się nie zgadzać.

Hmm, bo tak sobie myślę o tych różnych placebo...że chyba nie raz robiono badania albo zastawiano na ludzi różne pułapki. I podawanie placebo jednak obnażało tę taką najprostszą zależność pomiędzy stanem psychicznym a fizycznym.

Markata pisze:A z dostępnymi bez recepty tzw. suplementami diety radzę uważać. W nadmiarze mogą być szkodliwe (jak wszystko), a czasem długo stosowane mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.

A czym tak naprawdę różni się suplement diety od leku? Czy intuicja mi dobrze podpowiada, ze ostrością działania?
rozmarzona1
~nowy na forum

Postautor: rozmarzona1 » pt gru 14, 2007 7:50 pm

Jakiś tydzień temu postanowiliśmy z moim M zastosować jednak te tabletki wspomagające. Skoro są ziołowe, naturalne, łagodne i nieszkodliwe, to stwierdziliśmy, że zaryzykujemy.
No i nie wiem czy placebo czy nie placebo. Ale mój M stanął na wysokości zadania, stanął nie raz, nie dwa, a trzy w ciągu pierwszej nocy :wink:
Nie wiem, czy M miał większy problem z psychiką niż z jakąś fizyczną dolegliwością, ale intim-x okazał się rewelacyjny jeśli chodzi o problemy z potencją. No i mój M zyskał też ten komfort psychiczny, że mu się uda i już nie boi się porażki na tym polu.
Markata
stale na forum

Postautor: Markata » sob gru 15, 2007 10:02 am

Gratuluję :) O to przecież chodzilo
Obrazek
rozmarzona1
~nowy na forum

Postautor: rozmarzona1 » ndz gru 16, 2007 1:54 pm

Markata, dzięki raz jeszcze za fachowe sprawdzenie składu intim-x'u. Trochę byłam niepewna i nieufna w stosunku do tych tabletek, trochę zła na całą tę zaistniałą sytuację, ale mnie uspokoiłaś. Skoro te tabletki są nieszkodliwe i łagodne, a na dodatek skuteczne w działaniu, to kamień spadł mi i M z serca. Obyło się bez rozdmuchiwania problemu, bez psychoterapii i konieczności rozdrapywania...czego mój M. nie lubi i co nie leży w jego naturze. No i jest znowu dobrze. Bo my też działamy trochę razem: jak samopoczucie leci w dół, to u obojga. Jak jest dobrze, to działamy na siebie tak, że oboje bujamy w obłokach.
Stres w pracy zawsze będzie, mniejszy lub większy. Ale teraz święta, wspólny sylwester, trochę relaksu i jakby co- weźmiemy ze sobą intim-x. Ale jestem dobrej myśli, bo M znowu pewny siebie, radosny, rozpromieniał mi i z każdym dniem ten nasz wspólny, bo zawsze to wspólne jest, kryzys staje się coraz bardziej odległy i obcy :D
Markata
stale na forum

Postautor: Markata » śr gru 19, 2007 8:32 am

Nie ma problemu :)
Tylko nie przesadzajcie z tym wspomaganiem - wszystko w nadmiarze może być szkodliwe. Lepiej w pewnym momencie zdać się na naturę.
Obrazek

Wróć do „Zdrowie”