Astma

męskie problemy zdrowotne

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, hexi, Marzena, moderatorzy

barubara
~nasz przyjaciel
Kontakt:

Postautor: barubara » wt lip 30, 2013 8:03 am

Powinieneś zadbać o odpowiednie otoczenie w domu ;) Czyli zrezygnować z dywanów, roślin doniczkowych. zasłon ...
Kontakt:

Postautor: jartin » wt lut 03, 2015 1:46 pm

to astma wzięła się u ciebie tak z nikąd? wcześniej nic nie miałeś ?
szilof
forumowicz

Postautor: szilof » czw lut 12, 2015 1:14 pm

To nie jest możliwe.
pmarek
~nowy na forum
Kontakt:

Re: Astma

Postautor: pmarek » wt lis 29, 2016 2:32 pm

Oczywiście, że jest możliwe.

Majac 12 lat odczułem się na kurz i skończyła się przygoda z astmą, mając 26 lat astma i uczulenie wróciło i znowu muszę się odczulać, więc jak możesz mówić że astma nie wzięła się z niczego :D ?
"Najpierw spĂłjrz na siebie"
Bolek7783
stale na forum

Postautor: Bolek7783 » pt kwie 21, 2017 12:41 pm

Prawidłowo leczona astma pozwala choremu na normalną aktywność fizyczną, w tym również na wykonywanie ćwiczeń fizycznych i uprawianie sportów. Jak powszechnie widać na zawodach wielu sportowców choruje na astmę i osiąga imponujące rezultaty niezależnie od dziedziny sportu. Należy jednak pamiętać, że nasilenie objawów astmy w trakcie wysiłku fizycznego występuje u większości chorych na astmę. Aby dokładniej zapoznać się z tym tematem odsyłam Cię na stronę http://www.totylkoastma.pl/
sowa
forumowicz

Postautor: sowa » pn maja 29, 2017 7:05 pm

Pierwsze objawy astmy nietrudno przeoczyć. To uporczywy kaszel, świszczący oddech, uczucie ściskania w klatce piersiowej czy silne napady duszności. Wiem, bo moja siostra leczy się pod tym kątem. Podstawą diagnozy tego schorzenia jest wykonanie specjalistycznych badań. Wiem, że w Centrum Medycznym
Pratia są one dostępne np. dla dzieci. Później z wynikami można udać się do specjalisty, który zleci dalsze leczenie. Nie ma co zwlekać, bo to poważna choroba.
Alicja77
stale na forum

Postautor: Alicja77 » wt maja 30, 2017 2:10 pm

na http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/z ... oby,4.html czytałam jak ta choroba się zaostrza. Nie wiedziałam, że jest ona taka straszna. Przecież od zawsze wokoło było kilku astmatyków. Niektórzy nie musieli brać nawet lekarstw. Tylko w czasie napadu duszności. A większość z nich nie miała ich od lat. Jakoś przez to nie przyszło mi do głowy jak musi im być ciężko. Nigdy nie chciałabym aby ktoś z mojej rodziny na to chorował. A tym bardziej jakieś z moich dzieci. Każdy atak pozostawia w organizmie jakiś ślad. Jest to wręcz przerażające. Nikt nigdy tak tego nie przedstawia. Moim zdaniem społeczeństwo żyję w błogiej nieświadomości odnośnie tej choroby.
Kermit
gaduła 1 klasy

Postautor: Kermit » śr cze 07, 2017 7:32 am

Są różne stadia choroby, nie u każdego wygląda to tak samo.
córeczka
stale na forum

Postautor: córeczka » wt cze 20, 2017 5:13 am

Mój brat choruje na astmę oskrzelową. Bardzo pomocny w leczeniu jest inhalator. Dzięki zabiegowi inhalacji łagodzi sie ból i ułatwia oddychanie. Jeśli będziecie szukać wysokiej klasy inhalatora to zobaczcie ten sklep https://kredos.pl/inhalatory. Proponowane inhalatory cieszą sie dużą popularności a w śród klientów. Są bardzo dobrej jakości, łatwe w zastosowaniu. Zaopatrują się w tym sklepie szpitale, przychodnie np przyzakładowe i oczywiście osoby prywatne.
Alicja77
stale na forum

Postautor: Alicja77 » pt sie 18, 2017 9:16 am

Jeśli chodzi o leczenie astmy to na http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/l ... ace,8.html jest bardzo ciekawy artykuł na ten temat. Zachęcam do lektury w całości. A w skrócie to mówi on o tym co jest głównym celem terapii, leczenia astmy. Trochę też jest wspomniane o tym jaki przebieg ma astma. Astma jest chorobą o zmiennym przebiegu. Przez co jej leczenie powinno także być zmienne i dobierane do jej przebiegu. Tylko dzięki temu można zmniejszyć ryzyko zaostrzeń i objawów niepożądanych związanych z leczeniem. Leczenie powinno się szybko intensyfikować w okresie nasilenia objawów, zaś w okresach stabilizacji powinno się zmniejszać dawki leków. Odpowiednie leczenie astmy zwiększa możliwość na lepsze codzienne życie chorego w tym naukę, pracę zawodową, kontakty z rodziną i ze znajomymi, czy samorealizację. Astma nie powinna zatrzymywać przed spełnianiem marzeń. Każdy astmatyk równie dobrze może uprawiać sporty. Trzeba tylko pamiętać o odpowiednim leczeniu i dawkowaniu leku.
pmarek
~nowy na forum
Kontakt:

Postautor: pmarek » pn sie 28, 2017 9:55 am

Ja mam zawsze inhalator przy sobie ;) lekarz przepisał mi Pulmicort Turbuhaler :/
"Najpierw spĂłjrz na siebie"

Wróć do „Zdrowie”