Co to jest inseminacja?

Dyskusje na temat niepłodności i jej leczenia. Wszystko o niepłodności.

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, hexi, Marzena, moderatorzy

Admin
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: pn sty 17, 2005 11:46 pm
Lokalizacja: PoznaĂą
Kontakt:

Co to jest inseminacja?

Postautor: Admin » wt lip 17, 2012 8:14 pm

Inseminacja jest stosowana w przypadku słabego nasienia mężczyzny. Dzięki stosowanym technikom, może doprowadzić do zapłodnienia i tym samym spełnienia marzenia o posiadaniu potomstwa.

Inseminacja polega na podaniu do jamy macicy specjalnie przygotowanego nasienia. Dzięki rygorystycznej procedurze - selekcji plemników przy pomocy specjalnych płynów i urządzeń - można z bardzo złej spermy otrzymać plemniki, które posiadają prawidłową budowę i ruchliwość. Jeśli u mężczyzny nie można znaleźć żadnych plemników w ejakulacie oraz w materiale pobranym podczas punkcji jądra i najądrza oznacza to dla partnerki niemożliwość zajścia w ciążę z partnerem. Dla partnera jest to gorzka prawda (nie bedę miał własnych dzieci), ale również ciężka decyzja - możliwość zapłodnienia partnerki nasieniem pobranym z banku spermy, a po urodzeniu dziecka przejęcie roli biologicznego ojca.

Dzięki metodzie inseminacji dziecko posiada przynajmniej połowę genów matki. Procedura inseminacji ma na celu: pobudzenie kapacytacji (inaczej uzdatnianie - oznacza zmiany zachodzące w plemniku w drogach rodnych samicy umożliwiające zapłodnienie), oddzielenie plemników od płynu nasiennego, selekcję plemników o prawidłowej budowie i ruchu, usunięcie bakterii, nieruchomych plemników, przez transfer wprowadza się plemniki głebiej do jamy macicy. Głównymi wskazaniami do inseminacji domacicznej są: czynnik szyjkowy w niepłodności, obniżone parametry nasienia, niepłodność idiopatyczna (tzn. niewiadomego pochodzenia). Inseminacja jest formą leczenia niepłodności wynikającej z nieprawidłowej budowy układu rodnego kobiety oraz jako forma prokreacji dla kobiet nie chcących lub nie mogących odbyć stosunku płciowego z mężczyzną.
Serdecznie Pozdrawiam,
admin www.erodzina.com,
Twojego forum rodzinnego

Wróć do „Porozmawiajmy o niepłodności”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości