zabawki dla dziecka

Rozmowy na temat co mój mąż znów wykombinował... ech ci panowie... a co żona zepsuła...

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, hexi, Marzena, moderatorzy

eliss
stale na forum

zabawki dla dziecka

Postautor: eliss » czw kwie 26, 2018 12:38 pm

Cześć jakie zabawki rozwijają u dzieci kreatywność? Zauważyłam, że w sklepach można znaleźć coraz więcej zabawek które są wykonane byle jak i z materiałów które są szkodliwe dla dziecka. Zrozumiałam, że trzeba zacząć poważnie myśleć co się kupuje. Na pierwszą myśl przychodzą mi klocki bądź zabawki drewniane , takie z bezpiecznych elementów. Wiele mam chwali sobie markę MillyMally www.millymally.pl ponoć świetne jakościowo zabawki i bezpieczne , co radzicie ?
Benita
~nowy na forum

Re: zabawki dla dziecka

Postautor: Benita » ndz maja 06, 2018 4:46 pm

Masz rację sporo jest takich zabawek, które niestety ale nie nadają się po prostu dla dzieci, sa po prostu byle jakie i byle jak wykonane, ale za to kosztują nieźle. Moim zdaniem kreatywne są gry planszowe, a nawet klocki lego, które poprawiaja zręczność i wyobraźnie. Sama widzę to po moim małym, on uwielbia klocki i mam zamiar kupić mu kolejne na dzień dziecka. U nas we wrocławiu na poleskiej jest świetny sklep fannybricks, ależ oni maja wybór. Wiem, że mają już najnowszy katalog lego, muszę się do nich wybrać i sprawdzić co jest ciekawego i godnego zakupu. Zastanów się nad klockami, to w brew pozorom naprawdę dobra opcja.
Krysta097
~nowy na forum

Postautor: Krysta097 » czw maja 10, 2018 3:35 pm

Wybór odpowiedniej zabawki dla danego dziecka jest sprawą indywidualną. Nie każde dziecko interesuje się tym samym i nie zawsze to co dla jednego dziecka jest bezpieczne również sprawdzi się u innego. My mamy dość aktywne dziecko i dlatego często kupujemy mu coś czym może się zająć na dworze jak rower czy samochodzik na pedały. A ostatnio bardzo mi sie spodobały gokarty na pedały, o których czytałam tutaj - https://www.gokartyberg.pl/ Myślę, że to naprawdę fajny pomysł na prezent dla dziecka dzięki któremu spędzi więcej czasu na świeżym powietrzu.
maks.kolar
forumowicz

Postautor: maks.kolar » pt maja 18, 2018 9:29 am

A co myślicie o kupowanie zabawek z tak zwanej "drugiej ręki" ? Wydaje mi się, że to całkiem dobre rozwiązanie - oczywiście nie na prezent dla kogoś, ale dla swojego dziecka śmiało można na coś takiego się zdecydować. Z zabawek się wyrasta, często po krótki czasie gdzie nie zdążą się nawet zużyć, dlatego ze swojej strony chciałam Wam polecić stronę, gdzie znajduje się serwis ogłoszeń https://ogloszenia.nowysaczweb.pl/kateg ... i/zabawki/ . Znalazłam tam już kilkukrotnie naprawdę fajne okazje, dlatego śmiało możecie korzystać
rogatka
~bywalec

Postautor: rogatka » pn maja 21, 2018 9:44 am

Zależy w jakim wieku dzieci. Moje mają 7 i 5 lat i z typowych zabawek już rezygnujemy, najczęściej kupuję jakieś gry, ostatnio na komputer czy konsolę. Wiem że sporo przeciwników takiej formy rozrywki ale moim zdaniem one też rozwijają dzieciaki. Ostatnio kupiliśmy euro truck simulator https://www.euro.com.pl/gry-pc/electron ... or-2.bhtml niby gra 3+ a i dorosłego wciąga :)

Wróć do „Małżeństwo”