Borelioza!

Zdrowie maluszka...

Moderatorzy: michell, Szkorbik, Eliz@, dodocia, hexi, Marzena, moderatorzy

Tatiana
~nowy na forum

Re: Borelioza!

Postautor: Tatiana » czw mar 30, 2017 9:03 am

Ja kupuję różne preparaty i zawsze jak wracamy z dziećmi z dworu to od razu sprawdzamy czy nie mają kleszcza, bo niestety można go złapać nawet i w mieście. Podczas wycieczek do lasu obowiązkowo zakładamy długie rękawy. Oczywiście nie można dać się zwariować. My uwielbiamy leśne spacery więc nie wyobrażam sobie,że miałabym je całkiem wyeliminować. Niestety w sezonie letnim najbardziej cierpi mój psiak mimo specjalnej obroży i preparatów i tak od czasu do czasu kleszcz się przyczepi...
Jasienka
~nowy na forum

Postautor: Jasienka » pt kwie 14, 2017 8:51 am

Ja nie przypuszczałam,że aż tyle objawów może sygnalizować o boreliozie i to takich, które przypisujemy jakimś błahym sprawom. Zbliża się lato więc można znaleźć więcej informacji na ten temat i całe szczęście. Ostatnio czytałam fajny artykuł http://krainatanca.com.pl gdzie są opisane objawy i szczerze mówiąc teraz jak będę mieć kleszcza, chociaż mam nadzieję,że nie będę miała, to od razu idę do lekarza, nie czekam.
Stefania
~nasz przyjaciel

Postautor: Stefania » pt maja 19, 2017 2:10 pm

Borelioza to okropna choroba, zawsze myślałam,że kleszcze są tylko w lasach i spadają z drzew, a jak się okazuje one są w trawie i na dodatek mogą być także w mieście! Poczytałam na ten temat na http://studioreatetis.pl/category/medycyna/ ... nie wiem czy dziś zasnę...
Michalska
~nasz przyjaciel

Postautor: Michalska » śr maja 31, 2017 2:56 pm

Ja ostatnio czytałam o tym komu zagraża borelioza i musze przyznać, że z wielu spraw zwiazanych z tą chorobą nie zdawałam sobie wczesniej sprawy.
Krystyna44
~nasz przyjaciel

Postautor: Krystyna44 » pt cze 02, 2017 1:20 pm

ja też czytam czasem blog medyczny na którym pojawiają się tego typu artykuły i również nie zdawałam sobie sprawy z tego jak takie małe pajęczki są groźne. Wcześniej nawet nie zwracałam uwagi po spacerach w lesie czy gdzieś nie mam kleszcza, teraz jak jestem bardziej świadoma, zawsze oglądamdokładnie swoje ciało.
Adamila021
~nasz przyjaciel

Postautor: Adamila021 » pn wrz 25, 2017 9:47 am

Ta choroba jest mega groźna! Dlatego jak najszybciej udawajcie się do lekarza na badania jeżeli macie jej podejrzenie. Najlepiej jak najwczesniej reagować. Jednym z etapów jej diagnozy jest western blot borelioza jednak i tak musicie mieć potwierdzenie i odpowiednie testy zrobione przez pracownika szpitala.
kasai
~początkujący

Postautor: kasai » sob wrz 30, 2017 10:49 am

Z tego, co się orientuję kleszcza trzeba wyciągnąć i to nie byle jak. Podstawowe informacje można znaleźć w artykułach typu https://www.i-apteka.pl/Jak-wyjac-klesz ... 65838.html, a zestaw do wyciągania kleszczy w aptece. Po usunięciu kleszcza warto go przebadać. Jeśli się nie mylę robią to w stacji sanepidu bez dodatkowych opłat. W zależności od wyniku (jeżeli w miejscu lub w pobliżu ukąszenia nie ma charakterystycznego rumienia) sprawą zajmuje się lekarz POZ.
Leiaas
~nowy na forum

Postautor: Leiaas » śr lis 08, 2017 9:46 am

Myślę, że nie ma żadnego złotego sposobu i trzeba po prostu uważać i oglądać całe ciało dokładnie po każdym spacerze w lesie itd. Przy okazji, znalazłem ostatnio stronę która zajmuje się pomocą chorym kobietą w ciąży - http://www.raknroll.pl/chce-pomoc/przekaz-1/ - i chyba zdecyduje się przeznaczyć na nich 1 % podatku w tym roku, co o tym myślicie? :)
kabol
~nowy na forum

Postautor: kabol » czw lis 09, 2017 10:41 am

Bardzo ciekawy, przydatny artykuł ten o wyciaganiu kleszcza. Poki co robilem to tylko swojemu pieskowi ale dobrze wiedziec jak to robic rowniez ludziom. Na szczescie zima idzie to raczej teraz nam borelioza nie grozi bo i kleszczy nie bedzie.
julinda
~nowy na forum

Postautor: julinda » pt lis 10, 2017 12:37 pm

Nie wiem, czy wiecie jak rozpoznać boreliozę ? Oczywiście podstawą jest wykonanie specjalistycznych testów z krwi. Ważne, że borelioza odpowiednio wcześnie wykryta jest chorobą całkowicie wyleczalną. Na samym początku przypomina nieco grype, bo towarzyszą jej objawy typu bóle mięśni, stawów, gorączka, ogólne osłabienie. Trzrba na to zwrócić uwagę.
jjusti18
forumowicz

Postautor: jjusti18 » wt lut 27, 2018 7:29 am

Jeżeli chcemy unikną ugryzienia kleszcza to najistotniejsze jest odpowiednie się przygotowanie na wyprawę, wyjazd w miejsce gdzie możemy mieć styczność z kleszczem. Warto więc zwrócić uwagę na odpowiedni ubiór i zabrać ze sobą dobry środek chroniący. Ja słyszałam, że warto kupić ten https://kleszczolapki.pl/mugga-spray-9- ... i-p-5.html bo jest w stu procentach skuteczny.
maciejka56
~nowy na forum

Postautor: maciejka56 » pt maja 18, 2018 10:00 am

na boreliozę warto sie zaszczepić ja moje dzieciaki zaszczepiłam... najgorzej teraz w tym okresie jest z komarami... Staram sie zapobiegać, ale leczyć i tak muszę,w iec zawsze mam przy sobie plastry xarasan http://xarasan.pl/ na ukąszenia komarów. Dzieci w tedy nie rozdrapują do krwi tych bąbli i goją się one az 8 godzin pod tym plasterkiem, wiec dzieciaki nie pamiętają i jest swiety spokoj :)

Wróć do „Zdrowie Malucha”