Gdy nie wiesz co Ci dolega

0

Choroby niekiedy dają objawy niespecyficzne, a chorzy mają problemy z określeniem, do jakiego lekarza się udać. Zdarza się również, że część objawów dokucza im od dłuższego czasu, przez co zapominają o nich wspomnieć podczas wizyty u doktora. W takich przypadkach leczenie bywa podjęte zbyt późno i przynosi gorsze efekty. Co zrobić, gdy długo szuka się przyczyny złego samopoczucia i pogorszenia zdrowia? Warto zadać pytanie internetowemu lekarzowi.

Bezpłatne pytania do lekarzy online

Lekarz online bezpłatnie odpowiada na pytania pacjentów dotyczące różnych schorzeń, ale nie tylko. Jeśli chory opisze co i od jakiego czasu mu dolega, lekarz jest w stanie pokierować go na dalsze konsultacje lub przeprowadzić szczegółowy wywiad, który wskaże, jakie działania diagnostyczne należy podjąć. Chory nie musi znać swojego schorzenia i wiedzieć, na co choruje – pytanie do lekarza można zadać, by rozpocząć drogę do postawienia diagnozy. Lekarz odpowiadający na pytanie może dodatkowo zasugerować, by pacjent skorzystał z chatu z doktorem, wideo konsultacji lub konsultacji telefonicznej. Koszt takiej porady jest niewysoki, a dzięki niej chory może dowiedzieć się o wiele więcej na temat własnego stanu zdrowia.

Abonament medyczny – tanie konsultacje przez Internet

W Polsce na wizytę u specjalistów czeka się wiele miesięcy, a w przypadku endokrynologów i kardiologów – kolejki oczekujących są tworzone nawet na parę lat do przodu! Dla większości chorych taki czas oczekiwania na konsultację z lekarzem specjalistą jest nie do przyjęcia, dlatego korzystają z prywatnej opieki medycznej. Niestety, spotkanie z pulmonologiem, neurologiem, ginekologiem czy ortopedą to wydatek nawet 200-250 złotych! Jeżeli wizyta ma na celu jedynie skonsultowanie wyników badań lub kontrolę stanu zdrowia chorego po wcześniejszym wdrożeniu odpowiedniego leczenia, warto zdecydować się na o wiele tańsze konsultacje przez Internet. Lekarz online jest w stanie odpowiedzieć, czy wyniki badań są prawidłowe i na które odchylenia od normy należy zwrócić uwagę, a także wskazać, jakie są tańsze zamienniki leków przepisanych przez specjalistę w czasie tradycyjnej wizyty.

Konsultacje internetowe ze specjalistami można wykupić w ramach abonamentu medycznego, dzięki któremu jednodniowy koszt korzystania z pomocy lekarskiej wynosi 1 zł. Jest to opłacalne zwłaszcza dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej. Częste rozmowy z psychologiem pomagają wyjść z nerwicy, depresji i innych zaburzeń, a także chronią przed targnięciem się na życie przez zrozpaczonego chorego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here