Gdzie komputerowo zbadać stopy? Dlaczego?

Korzystając z nowoczesnych technologii, można dzisiaj dokładnie zbadać stopy. Komputerowe badanie stóp i chodu umożliwia analizę, której podjęcie jest niezbędne w celu łatwiejszego wykrywania wad biomechanicznych stóp.

Na co komu komputerowe badanie stóp?

Wynik uzyskany z takiego badania nie tylko pomaga w diagnozowaniu urazu lub problemu ze stopą, ale też może się przyczynić do znalezienia idealnie dopasowanego sportowego obuwia.

Typowe przyczyny wykrytych urazów mogą być następujące:

  • słaba mechanika stóp,
  • zbyt napięte mięśnie,
  • źle dobrane buty narciarskie/do biegania.

Wszystkie te i inne przyczyny można wykryć za pomocą komputerowej analizy stóp i chodu. Takie badanie cieszy się coraz większą popularnością w ostatnich czasach. Nic dziwnego, w końcu okazało się cennym dynamicznym narzędziem zarówno dla osoby badanej, jak i specjalisty, który pomaga leczyć stopy, bądź dobrać obuwie. To koniec końców prowadzi do diagnozowania, leczenia i zapobiegania urazom stóp i podudzi. Co więcej, tę komputerową analizę można stosować u każdego – dzieci w dowolnym wieku, dorosłych, jak i osób starszych.

Komputerowa analiza stóp i chodu niesie dużo więcej zalet w porównaniu z wizualnym badaniem. Znacznie ułatwia wykrycie subtelnych błędów biomechanicznych i nadmiernej pronacji. Jest to szczególnie korzystne przy doborze właściwego obuwia do ulubionych dyscyplin sportowych, jak i do użytku na co dzień.

Komputerowe badanie pozwala na dokładniejszą i dogłębną ocenę całego cyklu chodu i stóp, dlatego można mieć pewność, że nie ominie błędów biomechanicznych lub potencjalnych przyczyn obrażeń.

Komputerowa analiza stóp – gdzie można je wykonać?

Komputerowe badanie stóp stanowi coraz częściej część oferty w różnych klinikach i ośrodkach. Jednym z nich jest For Orto – więcej na ten temat dowiesz się wchodząc na stronę: https://fororto.pl/komputerowe-badanie-stop/. Udając się na badanie, powinieneś zabrać ze sobą odpowiednie obuwie, tzn. takie, jakiego używasz na co dzień, bądź w czasie wykonywania ulubionych aktywności. Dzięki temu specjaliści wykonujący badanie mogli ocenić wsparcie i wszelkie nietypowe wzorce zużycia.

Część konsultacji w czasie badania zwykle obejmuje pomiary biomechaniczne kości, mięśni i stawów dolnej części nogi. Rejestrowane są takie rzeczy, jak zakres ruchu, elastyczność mięśni i wiele innych aspektów, które mają znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania i użytkowania narządu ruchu. Nie bój się zadawać pytań w trakcie badania – w końcu chodzi o Twoje stopy i Twój komfort.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Szukasz inspiracji na budowę domu? Zajrzyj na lovehouse.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles