Idealny prezent dla niemowlaka

0

Narodziny dziecka wiążą się z wieloma dylematami i wyborami, zarówno wśród najbliższej rodziny malucha, jak i w gronie przyjaciół i znajomych młodych rodziców. Jednym z tych kłopotliwych wyborów często okazuje się kupno prezentu dla niemowlaka. Istotne jest, by prezent dla niemowlaka był praktyczny i posłużył dziecku i jego rodzicom na długo, dlatego też warto dobrze zastanowić się przed dokonaniem zakupu.

Prezent na baby shower i pierwsze odwiedziny

Doskonałą okazją do obdarowania malucha i jego rodziców przydatnymi drobiazgami są popularne w ostatnim czasie przyjęcia zwane „Baby shower”, organizowane głównie z myślą o przyszłych mamach. Ideą takiej zabawy jest wsparcie mamy spodziewającej się narodzin dziecka i przynajmniej częściowe wyręczenie jej w kompletowaniu wyprawki dla maluszka.

Co kupić dla noworodka?

Prezenty na baby shower nie są z reguły tak kosztowne jak na przykład prezent na chrzest. Mają być symbolicznym, a przede wszystkim praktycznym podarunkiem. Na tę okazję, jak i na pierwsze odwiedziny po narodzinach dziecka świetnie sprawdzą się na przykład torty z pampersów lub pieluszek tetrowych. Ostatnio bardzo popularne są również pieluszki flanelowe, zdecydowanie przyjemniejsze w dotyku od tradycyjnych tetrowych. Ciekawy prezent dla niemowlaka to niewątpliwie różnego rodzaju otulacze i kocyki. Na rynku dostępne są okrycia dla niemowląt wykonane z różnych, odpowiednich dla pory roku, materiałów. Zdecydowanym hitem stały się otulacze i kocyki bambusowe i muślinowe. Nadal jednak popularne są także kocyki polarowe i minky.

Prezentem dla niemowlaka mogą być również ubranka: śpioszki, rampersy, kaftaniki. Warto jednak zastanowić się nad rozmiarem. Mamy kompletując wyprawkę, zazwyczaj zaopatrują się w najpotrzebniejsze ubranka w małych rozmiarach, dlatego na prezent warto wybrać te większe, które posłużą dziecku w kolejnych miesiącach życia.

Jeszcze inną propozycją są tradycyjne grzechotki, gryzaczki, pozytywki i różnorodne zabawki grające. Bardzo modne i cieszące się ostatnio wielkim zainteresowaniem są tak zwane misie szumisie, zapewniające niemowlakowi spokojny sen. Jest to co prawda nieco większy wydatek, jednak misie tego rodzaju stanowią niezwykle ciekawy prezent dla niemowlaka.

Prezent na chrzciny – jaki wybrać

Kolejną okazją do obdarowania dziecka prezentem jest chrzest. Prezent na chrzest zazwyczaj wiążę się dla dziadków i chrzestnych z większym wydatkiem, a większy budżet pozwala na zakup znacznie ciekawszych i bardziej wyszukanych prezentów.

Świetną propozycją prezentu na tę okoliczność mogą być bujaczki, huśtawki, a także wielofunkcyjne foteliki, zmieniające się wraz ze wzrostem dziecka. Początkowo pełnią funkcję kołyski, następnie leżaczka, czy huśtawki, by na końcu przeistoczyć się w fotelik do karmienia. Na rynku dostępne są bujaczki i huśtawki z różnymi poziomami drgań, melodyjkami i pozytywkami, a ich ceny są bardzo zróżnicowane. Jeśli zastanawiasz się co kupić chrześniakowi strzałem w dziesiątkę może okazać się kosz Mojżesza, będący nie tylko praktycznym meblem, ale też piękną ozdobą dziecięcego pokoju.

Ciekawym pomysłem prezentu na chrzest może być elektroniczna niania – urządzenie niezastąpione w wielu domach. I w tym przypadku mamy wiele opcji do wyboru. Elektroniczne nianie posiadają różne funkcje. Jedne wyposażone są w kamerę, inne pozwalają na komunikację z dzieckiem, jeszcze inne posiadają dyktafon, na który można nagrać ulubione kołysanki dziecka lub uspokajający głos mamy. Bardziej zaawansowane modele wyposażone są w monitor snu, czuwający nad niemowlakiem i jego odpoczynkiem.

Jeśli nie planujemy wydać góry pieniędzy, można rozejrzeć się wśród mat edukacyjnych. Wybór jest niezwykle szeroki. Maty tego rodzaju oferują dziecku nie tylko zabawę i wypoczynek, ale też edukacje. Dziecko rozwija różne sprawności, dzięki wiszącym maskotkom, lusterkom, szeleszczącym rożkom, gryzakom, wystającym wstążkom i różnym fakturą materiałów z których jest wykonana. Będzie to wspaniały prezent jeśli zastanawiamy się co kupić dziecku na roczek.

Więcej inspiracji i pomysłów na prezent dla niemowlaka:
https://www.coocoo.pl/pol_m_pomysl-na-prezent_prezent-na-baby-shower-271.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here