Implanty zębowe – kiedy powinieneś o nich pomyśleć?

Czym dokładnie są implanty? W jakich sytuacjach powinniśmy pomyśleć o ich założeniu? To pytania, na które nie zawsze mamy właściwą odpowiedź. Czy jednak istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do założenia implantów? A jeśli takowe są, to jakie? Na te i wiele innych pytań związanych z zakładaniem implantów, znajdziecie państwo odpowiedź w naszym poniższym artykule.

Implanty zębowe - kiedy powinieneś o nich pomyśleć?

Przede wszystkim – czym są implanty?

To, od czego musimy zacząć, to określenie definicji, czym dokładnie są implanty zębowe. Najprościej rzecz ujmując, implanty zębowe to tak naprawdę sztuczne korzenie zębowe. Wykonane są z tytanu, dzięki czemu są on trwałe. Na tych korzeniach umieszcza się koronę zęba. Jest to sztuczna korona oczywiście. Nie zawsze jest tak, ze ilość implantów zębowych, musi równać się ilości brakujących zębów. Bardzo często dzieje się bowiem tak, że wykonywana jest kilku punktowa implantacja. To na niej mogą być oparte wszystkie brakujące zęby.

Dlaczego implanty zębowe to dobre rozwiązanie?

Bardzo wiele osób zastanawia się, dlaczego implanty zębowe są dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim, pozwalają nam one cieszyć się pięknym uśmiechem, pozbawionym jakichkolwiek ubytków. Bardzo ważne jest także to, że implanty zębowe są trwałe. Jeśli tylko będziemy o nie w prawidłowy sposób dbać, z całą pewnością posłużą nam one przez wiele, długich lat.

Ile kosztuje wstawienie implantów zębowych?

Nie można jednoznacznie podać ceny, która będzie wyznacznikiem tego, ile dokładnie kosztują implanty wrocław. Zależna jest ona od wielu czynników. Przede wszystkim – ważne jest to ile implantów chcemy założyć. Indywidualny cennik stomatologa także odgrywa tutaj niemałe znaczenie. Nie bez znaczenia są także materiały, z których implanty są wykonane. Można jednak uśrednić, że koszt wstawienia jednego implanta to kilkaset złotych. Musimy jednak mieć na uwadze, że jest to inwestycja na wiele, długich lat. A co najważniejsze – to inwestycja w nasze zdrowie.

 

0 0
0 %
Happy
0 %
Sad
0 %
Excited
0 %
Angry
0 %
Surprise

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Social profiles