zarejestruj się na forum

Szukaj w serwisie:

nasze forum

Kanał RSS
Valid RSSFotografujesz?


Przekierowanie do serwisu nasz-album.pl

drukuj

Odra u dzieci

Odra to choroba zakaźna wieku dziecięcego wywołana drogą zakażenia kropelkowego przez wirus należący do grupy Myxovirus. Podawanie witaminy A u dzieci w wieku poniżej 2 lat, które chorują na odrę może zmniejszyć śmiertelność i liczbę powikłań.


Objawy odry to:

  • bardzo wysoka gorączka,
  • katar,
  • kaszel,
  • zwykle w 4 dniu pojawia się gruboplamista, czerwona wysypka, najpierw za uszami potem na twarzy i tułowiu.

Odra to poważny problem zdrowotny w populacji dzieci w różnych regionach świata. Z zachorowaniem na odrę wiąże się duża liczba powikłań, a nawet zgonów. Czynnikiem, który powoduje ciężki przebieg tej choroby jest niedobór witaminy A. Dlatego też zaleca się podawanie dzieciom chorym na odrę witaminę A dziennie przez 2 dni. WHO zwraca szczególną uwagę na podawanie rutynowo witaminy A dzieciom żyjącym na terenie, gdzie występują częste niedobory witaminy A. Eksperci Cochrane Library zaobserwowali, że w grupie dzieci poniżej 2 roku życia, które otrzymały wyższe dawki witaminy A spadło ryzyko zapaleń płuc oraz ogólna śmiertelność. Podawanie witaminy A u dzieci w wieku poniżej 2 lat chorujących na odrę może znacząco zmniejszyć śmiertelność i liczbę powikłań.


<< wróć

co nowego na forum?

idź do forum


Przekierowanie do serwisu nasz-album.pl
Prowadzisz firmę?
Poznańskie Biuro Rachunkowe dla Twojego Biznesu:
SAS TAX Polska - Biuro Rachunkowe z Poznania

Najnowsze publikacje:Twój serwis rodzinny, miejsce spotkań oraz wiedzy. Portal erodzina.com nie udziela porad medycznych i diagnostycznych.
Copyright © 2004-2012 , All rights reserved. iTaxo Grupa Kapitałowa