Start > Diety i Fitness > Diety

drukuj

Dieta Makrobiotyczna

3-4 kg w ciągu 10 dni - Podstawę diety makriobiotycznej stanowią pełne i niełuskane ziarna kaszy jaglanej i jęczmiennej, pszenicy, żyta, owsa, kukurydzy, gryki i ryżu, suszone owoce, warzywa i rośliny strączkowe. W odróżnieniu od diety wegetariańskiej, dopuszcza ryby.


W tej diecie nie wolno jednak spożywać mięsa i mleka. Makriobiotyka obejmuje również całą grupę produktów, które można kupić w sklepach ze zdrową żywnością: sos sojowy, sushi, ser sojowy (tofu). Ta dieta zalecana jest osobom, które chcą oczyścić swój organizm, a przy okazji stracić kilka kilogramów. Nie jest odpowiednia dla osób cierpiących na osteoporozę i chorych na serce.


Zasady diety:
Przez 10 dni jesz 3 posiłki dziennie, przygotowane z gotowanych, prażonych, rozgniecionych lub zmielonych ziaren. To oczywiście mało urozmaicony jadłospis, niemniej skuteczny, gdyż pozwoli ci schudnąć nawet 4 kg. Jadłospis możesz uzupełnić owocami i warzywami, zboża powinny jednak stanowić 70 proc. codziennego menu. Posiłki kończ zawsze kiszonką (możesz ją przygotować z poszatkowanej kapusty, selera, ogórków, sałaty - warzywa umieszcza się na przemian z solą w kamiennym naczyniu - 1/2 szklanki soli na 7,5 kg warzyw; całość przykryj i dociśnij np. kamieniem; na kiszonkę trzeba poczekać ok. 4 dni), która jest niezwykle ważnym składnikiem menu w makrobiotyce.


Przykładowy dzień w diecie:
Śniadanie:
- płatki owsiane na wodzie,
- 2 kawałki żytniego pieczywa tostowego z 1 łyżką miodu,
- herbata ziołowa,
- kiszonka

Obiad:
- gotowana kasza jęczmienna z warzywami (marchew, brokuły),
- kiszonka

Kolacja:
- smażone tofu i surówka (kiełki rzodkiewki, marchew),
- kiszonka


Inne osoby przeczytały też:

<< wróć


Start > Diety i Fitness > Dietypowiadom znajomego o stronie
Masz dodatkowe pytania lub prośby? napisz do nas

co nowego na forum?

idź do forum


Przekierowanie do serwisu nasz-album.pl