Jak obniżyć cholesterol?

0

Czujemy lęk gdy jest go za dużo we krwi, bo jego nadwyżka powoduje, że tętnice są zapchane, co zakłóca krążenie krwi. Musisz również wiedzieć, że kłopot nie tkwi wyłącznie w diecie. Gdy znajdziesz skuteczny sposób na to jak obniżyć cholesterol bez leków powinieneś wiedzieć, że ilość cholesterolu w jedzeniu ma niewielki wpływ na jego poziom we krwi. Gdy do organizmu dostarczana jest minimalna ilość cholesterolu to w takim momencie organizm przekazuje sygnał do wątroby, aby dorobić cholesterolu.

Należy obniżyć wysoki cholesterol gdy przekracza ustalone normy, trzeba też zachować stosunek pomiędzy LDL i HDL, a także wzmocnić system krążenia, co jest istotne przy rozwoju miażdżycy. Wszystko to możesz osiągnąć zaczynając od  ograniczenia jedzenia potraw pochodzenia zwierzęcego. Za pomocą tej metody nie tylko zmniejszysz poziom cholesterolu i odbudujesz system krążenia, ale ulepszysz zdrowy styl życia. Zastosuj poniższe składniki i wprowadź je do własnego jadłospisu.

Żeby zachować dobrą kondycję naczyń krwionośnych musisz doprowadzić do organizmu potrzebne ilości minerałów, witamin. Gdy dołączysz do swojej jadłospisu dużo ilości świeżych owoców, warzyw to w ten sposób naczynia krwionośne odżyją i będą bardziej elastyczne, mocne i nie będą pękać. Kwas omega-3 obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu LDL we krwi, a jednocześnie zwiększa ilość dobrego cholesterolu HDL. Czosnek posiada w sobie taką substancję jak allicyna, dzięki której jesteśmy wstanie zredukować poziom cholesterolu i obniżyć ciśnienie.

Myślisz o tym, żeby pozbyć się problemów z cholesterolem i ustrzec zdrowie przed niebezpiecznymi chorobami np. miażdżyca, choroby serca, udar mózgu. Wrzuć do swojego jadłospisu witaminę C, która doprowadzi stan naczyń krwionośnych powróci do prawidłowego stanu.

Źródło: centrumpr.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here