Jak prawidłowo dbać o zęby?

1

Zęby to w wielu sytuacjach nasza pierwsza wizytówka. Niezależnie od tego, czy jesteśmy w pracy, czy wśród znajomych, ładny uśmiech może wiele zdziałać, a także poprawić innym nastrój. Dbanie o higienę jamy ustnej i zębów nie jest trudne ani czasochłonne, ale wymaga systematyczności, abyśmy mogli mówić o osiągnięciu sukcesu.

Szczotkowanie czas zacząć

Dobra szczoteczka i pasta do zębów to absolutne minimum w dbaniu o zdrowe zęby. Powinniśmy wybierać niezbyt twarde szczoteczki, aby zminimalizować ryzyko naruszenia szkliwa. Świetną opcją są wersje elektryczne, ponieważ wykonują na minutę zdecydowanie więcej obrotów, niż my jesteśmy w stanie zrobić ręcznie. Aby szkliwo zęba pozostało zdrowe, powinniśmy również używać odpowiedniej pasty, np. do zębów wrażliwych, jeżeli borykamy się z takim problemem, z dodatkową ilością fluoru etc. Oczywiście, jeżeli mamy możliwość szczotkować zęby po każdym posiłku, to warto to robić, jednak jeżeli ograniczymy się do dwóch razy dziennie, a w zamian wprowadzimy dodatkowe środki ochrony, również uzyskamy świetny efekt.

Dodatkowe produkty też są warte uwagi

Ponieważ większość z nas nie może szczotkować zębów tak często, jak się powinno, warto zadbać o zakup dodatkowych produktów, które pomogą nam utrzymać odpowiednią higienę i wyeliminować bakterie w jamie ustnej. W pracy możemy korzystać z nici dentystycznych, aby pozbyć się reszty posiłku spomiędzy zębów, a w domu, po każdym szczotkowaniu, możemy stosować płyny do płukania jamy ustnej. Płukanka LISTERINE® ma tę przewagę, nad klasyczną szczoteczką i pastą, że w płynnej formie dużo łatwiej dociera do trudno dostępnych miejsc, jak np. zęby trzonowe czy okolice dziąseł.

Kolorowy zawrót głowy – co wybrać dla siebie?

Ponieważ płukanie jamy ustnej zyskuje coraz więcej zwolenników, na rynku dostępne jest całe mnóstwo różnego rodzaju płynów do tego przeznaczonych. Czasem może zdarzyć się, że nie wiemy, jaki mamy wybrać, aby służył nam jak najlepiej. W przypadku płynów LISTERINE® mamy ułatwione zadanie, ponieważ produkty są podzielone względem efektu, jaki dają. Dzięki temu możemy z łatwością określić, czy potrzebujemy produktu zapobiegającego próchnicy, zapewniającego świeży oddech czy przeciwdziałającego nadwrażliwości zębów.

Nie musisz bać się dentysty

Ostatnim i najmniej lubianym etapem dbałości o stan naszego uzębienia są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym. Nawet jeżeli nie mamy żadnych plomb ani ubytków, powinniśmy co najmniej raz w roku udać się na przegląd zębów. Dzięki takiej praktyce, jeżeli nabawimy się jakichś problemów, będziemy w stanie szybko zareagować, a dzięki temu zminimalizujemy ryzyko borowania, plombowania, a nawet utraty zębów.

 

W miejscu zaznaczonym nawiasem [płynów LISTERINE] proszę wstawić ten link: https://www.listerine.pl/products

1 KOMENTARZ

  1. Zazdroszczę jeśli ktoś wyłącznie raz w roku wybiera się do dentysty, przy moich słabych zębach zakończyłoby się to fatalnie, niemniej chodzę do bardzo sympatycznych ludzi w CMPdent tak więc wizyty nie kojarzą mi się z czymś negatywnym, wręcz przeciwnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here