Jak skóra wchłania kosmetyki?

W przypadku aplikacji kosmetyku jest kilka dróg przenikania składników do wewnętrznych warstw naskórka. Najwięcej substancji wchłania się poprzez drogę międzykomórkową, czyli poprzez gruczoły łojowe.

Wybierając kosmetyki dla swojej skóry chcemy, aby miały one rzeczywisty wpływ na stan naszej cery. Koncerny kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu produktów z jak najdłuższą listą substancji aktywnych. Jednak to, w jaki sposób wchłania się krem czy inny kosmetyk, zależy od wielu indywidualnych czynników. W niektórych przypadkach jesteśmy w stanie pomóc naszej skórze. Warto znać jej budowę i procesy jakie zachodzą przy aplikacji kosmetyku. Wtedy możemy zwiększyć skuteczność produktu – o właściwościach kosmetyków do skóry twarzy przeczytasz na stronie Calluna Medica.

Transport substancji do skóry

W przypadku aplikacji kosmetyku jest kilka dróg przenikania składników do wewnętrznych warstw naskórka. Najwięcej substancji wchłania się poprzez drogę międzykomórkową, czyli poprzez gruczoły łojowe. Umożliwia to przedostanie się składników o dużych cząsteczkach, a wszystko dzięki mieszkom włosowym. Inną drogą na przenikanie kosmetyków do skóry jest droga wewnątrzkomórkowa poprzez martwy naskórek.

Tym sposobem transportowane są substancje nawilżające. Z uwagi na charakter warstwy rogowej, wyłącznie niewielkie cząsteczki mogą w ten sposób zostać przyjęte przez naszą skórę. Na płytkich warstwach skóry zostają więc tłuste, oleiste substancje, a do głębszych warstw przenikają składniki nawilżające.

Jak pomóc skórze?

Wchłanianie substancji przez skórę uzależnione jest od wielu czynników. Nie możemy wpłynąć na właściwości i budowę naszej skóry. Są jednak sposoby na to, aby pomóc kosmetykowi na lepsze wchłonięcie się. Do podstawowych zabiegów, o których nie możemy zapomnieć przed aplikacją jest prawidłowe i dokładne oczyszczenie skóry. Warto w tym celu użyć nie tylko wody ale również żeli i pianek do mycia. Dzięki nim pozbywamy się nie tylko zabrudzeń i resztek makijażu, ale także usuwamy nadmierną ilość sebum, które skutecznie blokuje aktywne składniki kosmetyków.

Aby wzmocnić ten efekt, warto wykonać też peeling skóry. Pozwala on na usunięcie martwego naskórka i ułatwia transport międzykomórkowy. O tego typu zabieg warto zadbać przede wszystkim przed nałożeniem maseczki albo serum. Właściwa pielęgnacja skóry to nie tylko kupowanie drogich kosmetyków. Dzięki dokładnej i regularnej pielęgnacji, jesteśmy w stanie wzmocnić działanie wybieranych przez nas produktów. Warto o tym pamiętać, zanim zdecydujemy się na serię kosmetycznych zabiegów. Zdrowie i piękno naszej skóry zależy przede wszystkim od nas.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Szukasz Smartwatcha - Oto 6 super ofert:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles