Jak spędzić wolny czas w Zakopanem?

0

Zakopane, jako miasto turystyczne, swoim gościom zaproponować może wiele atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy przyrody, jak również sportu i kultury. Jakie atrakcje są najbardziej popularne w stolicy Tatr?


Przyroda

Zakopane to idealna baza wypadowa dla tych, którzy lubią obcować z przyrodą. Piękne, górskie szlaki pozwalają turystom nie tylko podziwiać widoki, ale również bogatą florę i faunę typową dla terenów górskich i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wśród wielu turystycznych szlaków każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno amatorzy, którzy po raz pierwszy wyruszają w góry, jak również doświadczeni wędrowcy.

Z Zakopanego łatwo i szybko można dostać się do słynnych tatrzańskich miejsc, takich jak Morskie Oko i Dolina Pięciu Stawów, a także na górskie szczyty, np. Kasprowy Wierch, Giewont lub Gubałówkę.

Zwiedzanie

W Zakopanem można nie tylko spędzać czas na łonie przyrody, ale również zwiedzać piękne zabytki i muzea. Punktem wyjściowym są słynne Krupówki, na których można nie tylko dobrze zjeść w lokalnych restauracjach, ale również znaleźć komfortowy nocleg. Hotel Zakopane centrum znajduje się w samym sercu miasta.

Zaraz obok gwarnych Krupówek znajduje się miejsce ciszy i zadumy – Cmentarz Zasłużonych na Peksowym Brzyzku. Nieco dalej zobaczyć można Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz Kaplicę Najświętszego Serca Jezusa. W Zakopanem znajduje się wiele kościołów, kaplic i sanktuariów związanych z religią katolicką, które jednocześnie stanowią oryginalne świątynie warte zobaczenia. Zakopane kusi również bogactwem regionalnych muzeów. Do najciekawszych należą Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego, Muzeum Stylu Zakopiańskiego – Willa Koliba, Willa Atma Muzeum Karola Szymanowskiego i Galeria Antoniego Rząsy.

Sport

Stolica Tatr pełna jest również obiektów sportowych. W sezonie zimowym miłośnicy skoków narciarskich mogą kibicować polskim skoczkom podczas zawodów organizowanych na Wielkiej Krokwi – zakopiańskiej skoczni narciarskiej, dostępnej do zwiedzania również poza sezonem. Na turystów czekają oczywiście doskonale wyposażone stoki narciarskie i snowboardowe. Osoby spragnione wrażeń mogą skorzystać z psich zaprzęgów lub przejażdżki skuterami śnieżnymi, które organizowane są w sezonie zimowym na Gubałówce. Miłośnicy aktywnego wypoczynku często odwiedzają zakopiańskie parki linowe oraz nowoczesny Aqua Park.

Dla każdego coś miłego

Jak widać, Zakopane oferuje turystom wiele ciekawych i różnorodnych atrakcji. W tym mieście nie można się nudzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here