Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

Każdy rodzic powinien zadbać o zdrowy sen dla swojego dziecka i zapewnić mu odpowiedni materac, który będzie wygodny i komfortowy, ale też bezpieczny. Ciało młodego człowieka cały czas się rozwija i rośnie, potrzebuje więc regeneracji, ale też wsparcia dla kręgosłupa. Jak dopasować odpowiedni model materaca i na co należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Nowoczesne materace dla najmłodszych

Producenci materaców stosują dziś bardzo nowoczesne materiały i technologie, aby ich materace były trwałe, wytrzymałe i funkcjonalne. Dla dzieci polecane są na przykład:

  • materace z wypełnieniem kokosowym,
  • materace z pianki termoelastycznej,
  • materace lateksowe,
  • sprężynowe kieszeniowe.

Każdy z powyższych modeli jest higieniczny i można go z łatwością czyścić. W przypadku małych dzieci najlepiej zdecydować się dodatkowo na praktyczny pokrowiec na materace, dzięki któremu można go ochronić przed plamami i zabrudzeniami. Taki pokrowiec zdejmuje się z łatwością i pierze w pralce.

Dopasuj idealny materac dla dziecka

Jeżeli jest taka możliwość, zakup materaca dla dziecka warto potraktować jako inwestycję i zdecydować się na model z górnej półki, ponieważ na pewno zaprocentuje to w przyszłości. Rozwój kręgosłupa jest niezwykle ważny, ponieważ musi nam on posłużyć przez całe życie. Modele z nowoczesnych materiałów wspaniale podpierają i nie wywołują żadnych ucisków.

Na jakie parametry materaca należy zwrócić uwagę, dokonując wyboru?

  • materiał – musi być wygodny i higieniczny,
  • rozmiar – warto dopasować go idealnie do mebli, ale wybrać materac jak największy, wówczas posłuży długo, najbardziej popularny to materac 80×190
  • wysokość – można ją dopasować w zależności od potrzeb lub preferencji młodego człowieka,
  • twardość – ten parametr dopasowuje się zwykle do masy ciała i wzrostu.

Dla dzieci rodzice najczęściej wybierają materace 80×190 cm miękkie lub średnio twarde, ponieważ ich ciężar jest niewielki i wywołują mały nacisk. Dobrym rozwiązaniem jest zabranie dziecka do sklepu i umożliwienie mu wypróbowania materaca.

Doskonałej klasy materace można też zamawiać online w sklepach takich jak Kaszmirowysen.pl. Najwygodniejsze jest to, że klient sam wybiera poszczególne parametry produktu i idealnie dopasowuje go do potrzeb małego człowieka. Można tam znaleźć też pokrowiec skrojony na miarę konkretnego materaca. Każdy produkt powstaje na indywidualne zamówienie, dlatego powinien spełniać wszystkie oczekiwania. Zakupy online to wygodna forma, ponieważ materac jest dostarczany do domu i można z niego od ręki korzystać. Samodzielny transport może przecież rodzić różnego rodzaju problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social profiles